Skocz do zawartości

preinstalowane Windows 7 na laptopie- czyszczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieją jakieś skuteczne metody wyczyszczenia systemu ze zbędnych dodatków w systemach OEM bez dołączonego dysku instalacyjnego (i własnego partycjonowania dysków)- inne niż zakup wersji pudełkowej ?

Deinstalacja programików jest żmudna, i nigdy nie udaje się usunąć wszystkich śmieci (a system też nie chodzi tak sprawnie, jak świeżo postawiony). Poza tym, jeśli gdzieś w trakcie powinie nam się noga, Recovery przywraca wszystko do stanu wyjściowego.

Da się coś uradzić ? Najlepiej bez naruszania licencji.

 

Przepraszam, ale do końca nie wiedziałem, czy temat nie bardziej się nadaje do "Relaxation Room" .

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

:ph34r: Diomedes;

Deinstalacja programików jest żmudna

Usuń zbędne aplikacje i wykonaj własny obraz systemu - Acronis® True Image .

i nigdy nie udaje się usunąć wszystkich śmieci

Do czyszczenia systemu, polecam:

lub (All-In-One)

a system też nie chodzi tak sprawnie, jak świeżo postawiony

Za dużo, za ciężko.

Odnośnik do komentarza

Dzięki, spróbuję.

Ale jeszcze kilka spraw:

Czy Drive Image XML się nada (w XP uruchamiałem go z bootowalnej płyty PE, z poradnika picasso i wszystko pięknie działało) ?

Wykonany obraz dysku będzie próbował odtworzyć strukturę partycji, której jest kopią (przynajmniej tak mi się wydaje). Czy nie spowoduje to "rozkrzaczenia" systemu, kiedy będę usiłować wrzucić go na osobną partycję (teraz dysk ma 2: systemowa i ukryta "recovery"; docelowo wolałbym 3: system, dokumenty i "ratunkowa") ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...