Skocz do zawartości

W8CP nie chce się zainstalować


chrup

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jak wiadomo wczoraj wyszła testowa wersja Windowsa 8. Tradycyjnie, postanowiłem ją przetestować na własnej skórze, zanim zacznę czytać jakiekolwiek recenzje, opinie - wiem, że do niektórych nie przemawia np. Metro UI, ale przy wersji Developer Preview Metro nie było aż takie straszne.

 

Krótko, zwięźle, na temat. A więc :

1. Uruchamiam instalator z płyty, wpisuję kod, zaczyna się instalować

2. Jak wiadomo (podobnie zresztą jak w Vista/7) instalator prosi o restart, po 10 czy tam 15 sekundach sam się obsłużył.

3. Wyskakuje niebieskie okno wyboru systemu (całkiem ładne nawet), sam się obsługuje i wybiera standardowo Windows 8 (to, że nie wyskakuje kolejny raz po restarcie to już inna sprawa

4. Wyskakuje ta rybka (taka niewyraźna, brzydka, ale myślę że albo tak ma być, albo potem po zainstalowaniu sterów od grafiki będzie lepiej.

5. Znika, pojawia się czarny ekran, na którym mogę jedynie pojeździć sobie kursorem. Czekałem godzinę i nic się kompletnie nie ruszyło, wciskałem na klawiaturze skróty, potem dusiłem co popadnie - nic.

 

Próbowałem instalować z dwóch płytek (każda innego producenta, z małą prędkością ofc), raz z pendrive - niestety, za każdym razem to samo.

 

Nie wiem, może mu nie odpowiada to, że chcę zainstalować obok Windows 7? Albo że instaluję na partycji oznaczonej literką D, a nie C?

 

Wiem, że można zainstalować na wirtualnej maszynie, ale to jest ostateczność - nie ukaże całej wydajności, możliwości, wad, zalet - powierzchownie sobie tylko go obejrzę, a chciałbym sprawdzić jak się sprawuje na moim sprzęcie, jak wygląda spraw z grami (czy jest lepiej, gorzej, może tak samo).

 

Naprawdę nie mam pomysłów, poprzednia wersja instalowała się bez większych problemów.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

SHIFT + F10 powinien odpalić konsolę, z jej poziomu możesz sprawdzić w logach instalacji (katalog windowsa/panther) co aktualnie robi instalator.

Profilaktycznie na czas instalacji systemu odłącz urządzenia massstorage na usb (np czytnik kart), jeżeli klawiatura/myszka jest na ps2 możesz się pokusić o całkowite wyłączenie usb w biosie, również ew. drugi monitor powinien być w czasie instalacji odpięty (dotyczy także np. telewizora przez hdmi).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...