Skocz do zawartości

Gtx 460 i przycinanie ekranu.


amp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jak w temacie mam problem z przycinkami grafiki.Stało się to wczoraj...włączyłem kompa i podczas przeciągania okna zaczęło mi lekko ścinać obraz, w każdej grze oczywiście przycinki,stery zainstalowane najnowsze i używane do wczorajszego dnia nie robiły problemów.Wydajność grafy w 3Dmark spadła z 4040 na 3700,spadła też wydajność w indeksie systemowym z 7.7 na 7.4.Co ciekawe jak przełączyłem na grafę z procka to nic się nie działo takiego...czyżby grafa mi siadała?.Krótki bo godzinny memtest nic nie wykazał a dziś włączam i od razu ścinki,nie za bardzo wiem o co biega...furmark 15 min przechodzi ze ścinkami oczywiście i temperatura się trzyma ok. 77 stopni.Jak się uda to wstawię filmik jak to wygląda...ma ktoś jakiegoś pomysła co się mogło stać.Nic poza sterami ostatnio nie wgrywałem.System Win 7 32-bit.

http://w309.wrzuta.p...RGDpLP/akwarium

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy próbowałeś poprawić montaż karty oraz kable zasilające przy wyłączonym zasilaniu?

Czy to się dzieje zaraz po włączeniu kompa czy po pewnym czasie?

Zakładam, że w stanie normalnym integra jest wyłączona w BIOS i odinstalowana.

Czy w Menadżerze Urządzeń jest coś niepokojącego przy karcie?

Jak wyglądają napięcia np w HWINFO - zakładka Sensors. Zainstaluj soft - potrzymaj kompa na "luzie" przez np 15 minut - odpal soft z tą zakładką i zacznij obciążać jakąś grą do czasu pojawienia się problemów (jeżeli nie występują od razu).

 

Nie sprawdzałem info o zasilaczu. Zobacz czy nie jest na czarnej liście.

Odnośnik do komentarza

Napiszę co następuje:

Dzieje się to zaraz (niecała minuta) po włączeniu kompa,kable,mocowanie w porządku.

Grafika jest w procku więc nie wiem czy trzeba ją odinstalowywać,ewentualnie przełączyć aby korzystał komp z podłączonej co też tak mam ustawione.

W menadżerze wszystko ok.

Trochę teraz kombinowałem,wgrałem poprzednie stery,włączyłem parę gierek i problem znikł...czyli najnowsze stery nie spasiły.Może obciążają bardziej pamięć bo zaobserwowałem coś takiego (albo mi się wydawało po tylu kombinacjach) że jak mam użycie pamięci 1GB lub deczko mniej to jest ok., a jak wzrosło 1.10-1.20 to już były ścinki (co następowało od razu) a w monitorze zasobów wolnej pamięci brak (teraz użycie 1.28 i ok 440MB wolnej).Tylko czy w takiej sytuacji system by np. nie zwieszał by gry i dawał info o pamięci że np wirtualną trzeba by zwiększyć a tu ze ścinkami ale działa.Więc jest to problem ze sterami na to wygląda albo za mało pamięci,tylko czy jest sens dokładać pamięci jak system i tak widzi dostępne niecałe 3GB.Może bym dołożył pamięci ale czy to że nie będzie widział więcej to znaczy że jej nie wykorzysta bo nie wiem jak to do końca jest.Jak tak to nie ma sensu dokładać lub trzeba się przesiąść na 64 bity ale to też nie znaczy że jednak te stery i ta karta się nie sprawdzą.

Odnośnik do komentarza

Wydaje się, że to problem sterowników. Najnowsze nie znaczy najlepsze. Najnowsze zazwyczaj dotyczą nowych kart.

A co z wolnym miejscem na dysku?

Co z obrazkiem dotyczącym napięć?

 

Wg mnie skoro to się stało nagle to nie jest problem sterowników chyba, że właśnie były jakieś aktualizacje systemu lub inne instalacje.

 

Skoro jest OK to po temacie.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Wolne miejsce na dysku jest 15 GB.Stało się nagle bo w następny dzień po wgraniu nowych sterów i nic innego nie wgrywałem ani nie aktualizowałem.Wystarczyło włączyć kompa i po chwili ścinki.Siedzę na starszych sterach teraz i nic się złego nie dzieje,więc to wina jednak nowych sterów.

post-343-0-81874500-1330166267_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...