Skocz do zawartości

Brak wyboru systemu Vista po reinstalacji XP


pzm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam na dysku dwa systemy xp i viste,na x p miałem jakiegoś wirusa który wywalał mnie na strone abnow com i żeby sie go pozbyć uzyłem combo fix pomogło na godzine ale po tym czasie znów się to g... pojawiło i nie mogłem wejść na moje ulubione strony np. facebook i nasza klasa,więc reinstalowałem system z płyty xp i pomogło ale teraz po włączeniu komputera nie pokazuje się ekran z wyborem systemu tylko od razu wgrywa mi się xp,mam jakąs płytke z gazety z pakietem ratunkowym i dzięki niej bootując z tej płyty moge przywrócić ten ekran z wyborem systemu i uruchomić viste ale jednorazowo za każdym razem jak chce wgrać viste musze wkładac ta płytkę i z niej bootować żeby program na niej odszukał mi ten początkowy ekran z wyborem systemu czy wie ktoś jak przywrócić na stałe ekran z wyborem systemu ???

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Witam,mam na dysku dwa systemy xp i viste,na x p miałem jakiegoś wirusa który wywalał mnie na strone abnow com i żeby sie go pozbyć uzyłem combo fix pomogło na godzine ale po tym czasie znów się to g... pojawiło i nie mogłem wejść na moje ulubione strony np. facebook i nasza klasa

 

Infekcja ZeroAccess (i wybacz, ale ComboFix w rękach osoby niedoświadczonej nie załatwi problemu, zbyt skomplikowana infekcja) i tu nasuwa się pytanie:

 

 

więc reinstalowałem system z płyty xp i pomogło

 

Czy to był format czy nakładkowa reperacja? Jeśli to drugie, ślady infekcji nie są w pełni usunięte. Reperacja nie likwiduje elementów dodanych wtórnie.

 

 

teraz po włączeniu komputera nie pokazuje się ekran z wyborem systemu tylko od razu wgrywa mi się xp,mam jakąs płytke z gazety z pakietem ratunkowym i dzięki niej bootując z tej płyty moge przywrócić ten ekran z wyborem systemu i uruchomić viste ale jednorazowo za każdym razem jak chce wgrać viste musze wkładac ta płytkę i z niej bootować żeby program na niej odszukał mi ten początkowy ekran z wyborem systemu czy wie ktoś jak przywrócić na stałe ekran z wyborem systemu ???

 

Instalator XP nadpisał MBR. Należy przeinstalować bootloader Vista i uzgodnić menu startowe.

- Szybko można to zrobić za pomocą nakładki graficznej na bcdedit: EasyBCD (wymagany .NET Framework). W sekcji "BCD Deployment" > "Install the Windows Vista/7 bootloader to the MBR" + "Write MBR". Następnie "Add New Entry" > wybierz z menu "Windows NT/2k/XP/2003" > nadaj nazwę i "Add Entry".

- Alternatywnie: start z płyty instalacyjnej DVD Vista i opcja naprawy startu, a potem komendą bcdedit dodanie wpisu XP do menu.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

była to nakładkowa reperacja,nie formatowałem partycji,dzięki temu zachowałem dane,a co do combo fix to stosowałem się do instrukcji ale i tak mi stanął na jakims 32 poziomie i musiałem zresetować kompa,kurcze cięzko to wytłumaczyłaś nie wiem czy dam rade to zrobić myslisz,że ta infekcja ZeroAccess jeszcze jest u mnie na kompie jak można sprawdzić czy pozostały ślady ?

Odnośnik do komentarza
kurcze cięzko to wytłumaczyłaś nie wiem czy dam rade to zrobić

 

Do czego to odnosisz? Jeśli pijesz do menu startowego, to już prościej się nie da:

 

- Szybko można to zrobić za pomocą nakładki graficznej na bcdedit: EasyBCD (wymagany .NET Framework). W sekcji "BCD Deployment" > "Install the Windows Vista/7 bootloader to the MBR" + "Write MBR". Następnie "Add New Entry" > wybierz z menu "Windows NT/2k/XP/2003" > nadaj nazwę i "Add Entry".

 

Instalacja programu w XP i użycie dwóch opcji dokładnie tu podanych, by ożywić menu z Vista. To jest właśnie najprostszy wariant naprawczy, alternatywnych instrukcji nie rozpisałam jeszcze zbyt dokładnie tylko sygnalizując taką możliwość, by nie mieszać. Będzie problem z nieskutecznym EasyBCD, wtedy rozpiszę drugi wariant.

 

 

była to nakładkowa reperacja,nie formatowałem partycji (...) myslisz,że ta infekcja ZeroAccess jeszcze jest u mnie na kompie jak można sprawdzić czy pozostały ślady ?

 

Nie podałeś żadnych raportów, nawet nie jest znany rodzaj Windows (jakie bity). Należy podać logi: OTL + GMER. System 64-bit = tylko OTL. Poza tym, czy skanowałeś system po Reperacji?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

oki już wiem co miałas na myśli podając te wszystkie nazwy chodzi o ten program EasyBCD ściągnąłem wersje darmową i zrobiłem tak jak mówiłas zaraz wyłącze system i zobacze czy pomogło nie mam żadnych logów ani otl dziewczyno ja nie wiem o co chodzi :) nie nie skanowałem systemu po reperacji powiedz mi jak to zrobić i czym skanowac?

Odnośnik do komentarza

poczekaj z logami kurde prze pomyłkę dwa razy zrobiłem tym programem EazyBCD tak jak podałaś i teraz pojawia się ekran z systemami ale jest napisane podwójnie vista wiesz jak usunąć jeden? poza tym jak dałem na x p to pojawiły się jakies napisy informujące o błędzie i dopiero potem się wgrał już mnie kur... bierze ...

 

wyskakuje mi teraz na ekranie wyboru systemu windows xp,windows vista i jeszcze raz windows vista wiesz jak usunąć jedną viste?

Edytowane przez picasso
Posty połączone. //picasso
Odnośnik do komentarza

pzm, proszę używaj opcję Edytuj zamiast pisać X postów w ciągu, gdy nikt jeszcze nie odpisał. Posty łączę.

 

 

skakuje mi teraz na ekranie wyboru systemu windows xp,windows vista i jeszcze raz windows vista wiesz jak usunąć jedną viste?

 

Masz pod nosem rozwiązanie. Uruchom EasyBCD i usuń nadwyżkowy wpis Vista w sekcji "Edit Boot Menu".

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

oki wybacz,już doszedłem do tego sam jak usunąć o jedną viste za dużo,ale teraz jak daje windows xp to pojawia mi się na kilka sekund w lewym górnym rogu taki napis invalid boot ini i pod spodem coś tam jeszcze chyba c/ windows nie zapamiętałem dokładnie wiesz jak to zlikwidować ?

Odnośnik do komentarza
ale teraz jak daje windows xp to pojawia mi się na kilka sekund w lewym górnym rogu taki napis invalid boot ini i pod spodem coś tam jeszcze chyba c/ windows nie zapamiętałem dokładnie wiesz jak to zlikwidować ?

 

Pokaż zrzut ekranu z diskmgmt.msc oraz przeklej zawartość pliku boot.ini tu do posta. By widzieć pliki startowe typu boot.ini, należy mieć włączone w Opcjach folderów wszystkie opcje widoku (zaznaczone "Pokaż ukryte pliki i foldery" + odznaczone "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego").

 

 

.

Odnośnik do komentarza

możesz mi napisac krok po kroku jak to zrobić? jak pokazać zrzut ekranu? daje mój komputer,właściwości,zaawansowane,uruchamianie i odzyskiwanie,ustawienia i edytuj tu zedytowałem przed chwilą tekst żeby pozbyć się tego wpisu invalid boot ini ale nie pomogło obecnie tak taki mam wpis w tym notatniku

; This boot.ini was automatically generated by NeoSmart Technologies' BootGrabber.exe

; Use EasyBCD from http://neosmart.net/dl.php?id=1 to manage your bootloader

 

[boot loader]

timeout=15

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

 

może tu trzeba coś pozmieniać może wiesz co?

Odnośnik do komentarza
możesz mi napisac krok po kroku jak to zrobić? jak pokazać zrzut ekranu?

 

Start > Uruchom > diskmgmt.msc, ALT+Printscreen, uruchamiasz Paint i CTRL+V, zapisujesz jako plik PNG (na pewno nie BMP, bo Załączniki forum to wykluczają).

 

 

edytuj tu zedytowałem przed chwilą tekst żeby pozbyć się tego wpisu invalid boot ini

 

Ale co zedytowałeś? Jaki "tekst", który fragment w boot.ini?

 

 

może tu trzeba coś pozmieniać może wiesz co?

 

Proszę o konkretne dane, by się zorientować jaki jest układ partycji i co masz ustawione, na razie podajesz połowę danych i jeszcze robisz jakieś niejasne poprawki w boot.ini.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

działa do alt plus printscreen nie wiem jak uruchomić paint,wciskam alt + printscreen i nic się nie dzieje ,zedytowałem linijke tą multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect od naspisu WINDOWS XP nie pamiętam już co było tam napisane poprzednio, po uruchomieniu xp pojawia mi się napis invalid boot ini a pod spodem jest napisane że bootuje z c/windows/, mam dysk podzielony na dwie partycje C I D na d jest vista na c xp

Odnośnik do komentarza
działa do alt plus printscreen nie wiem jak uruchomić paint

 

Start > Uruchom > mspaint

 

 

zedytowałem linijke tą multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect od naspisu WINDOWS XP nie pamiętam już co było tam napisane poprzednio

 

Skoro nawet nie pamiętasz co edytowałeś, to mam silnie wątpliwości na temat Twojego obchodzenia się z boot.ini. I nie rozumiem co mówisz, czyli który fragment linijki załatwiłeś. Wymiana napisu "Windows XP Professional" nie ma znaczenia, to tylko kosmetyka nazewnicza. Znaczenie ma sekwencja partycji i próbuję tu wyciągnąć od Ciebie zrzut z diskmgmt.msc, który bez wątpliwości pokaże mi układ partycji i która jest aktywna.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

nie umiem zrobić tego z paintem ja jestem zielony jeśli chodzi o komputery mnie one nie interesuja wolę się bawić konsolami, w tej linijce multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect zedytowałem od momentu XP czyli dopisałem professional kasując coś tam innego,wcześniej gdzie jest napisane o partycjach nie ruszałem nic, robię tak jak mówisz start uruchom diskmgmt.msc pojawia się tabelka zarządzanie dyskami i wciskam alt + printscreen i nic się nie dzieje ........ może wiesz co zdecyduje się na całkowite sformatowanie dysku tylko tez nie wiem jak to robić i jak zainstalowac od nowa windows ...

Odnośnik do komentarza
diskmgmt.msc pojawia się tabelka zarządzanie dyskami i wciskam alt + printscreen i nic się nie dzieje ........

 

Nic się nie dzieje, bo musisz uruchomić Paint i przez CTRL+V wkleić obrazek ze schowka.

 

 

zedytowałem od momentu XP czyli dopisałem professional kasując coś tam innego

 

Jak mówię, wymiana tego napisu nie ma znaczenia dla problemu (to tylko zmienia nazwę wyświetlaną w menu). Równie dobrze mogę sobie tam wpisać "Windows picasso" i system zastartuje.

 

 

może wiesz co zdecyduje się na całkowite sformatowanie dysku tylko tez nie wiem jak to robić i jak zainstalowac od nowa windows ...

 

Na razie to tu nie ma podstaw do tak ostrego kroku jak przeformatowanie wszystkiego. To nieproporcjonalne zamiatanie pod dywan. Poza tym, podejmujesz takie decyzje, a mówisz, że nie wiesz jak to zrobić. Na razie proszę o podanie danych. Potrzebuję zrzut ekranu z diskmgmt.msc, by sprawdzić układ.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

oki juz doszedłem do tego na spokojnie,zrobiłem ten zrzut,a ten napis informujący o błędzie po wybraniu systemu xp wyskakiwał mi jeszcze przed zedytowaniem tej linijki multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect więc to co wpisałem od momentu XP nie ma znaczenia ... MAM ZROBIC JESZCZE JEDEN SCREEN PAINTEM ???

 

post-3909-0-72580400-1330107116_thumb.png

 

może to by pomogło:

 

Szybko można to zrobić za pomocą nakładki graficznej na bcdedit: EasyBCD (wymagany .NET Framework). W sekcji "BCD Deployment" > "Install the Windows Vista/7 bootloader to the MBR" + "Write MBR". Następnie "Add New Entry" > wybierz z menu "Windows NT/2k/XP/2003" > nadaj nazwę i "Add Entry".

 

więc jak kliknałem write mbr to w Partition było wpisane partycja C na której jest xp i potem właśnie jak zauważyłem to to zmieniłem partition na D i jeszcze raz kliknałem write mbr i dlatego miałem dwie Visty potem ...sorki że nowy post pisze ale nie wiem czy jak edytuje to się wyświetla że odpisałem na wiadomość,bo nic nie piszesz od dłuższego czasu,nie wiem czy sobie poszłaś czy się na mnie obraziłaś :) ...

 

w końcu pozbyłem sie tego napisu invalid boot ini :) wiesz co zrobiłem nadpisałem jeszcze raz mbr xp a tamten stary który jak uruchamiałem to wyskakiwał mi ten błąd usunąłem i teraz jest gitara,oki to pomóż mi teraz proszę księżniczko z tymi logami mam system 32 bitowy

Odnośnik do komentarza
pomóż mi teraz proszę księżniczko z tymi logami mam system 32 bitowy

 

Wydzielam osobny wątek do działu leczenia infekcji:

 

https://www.fixitpc.pl/topic/7292-usuwanie-zeroaccess-po-reperacji-windows/

 

Temat tutejszy zamykam jako rozwiązany.

 

 

sorki że nowy post pisze ale nie wiem czy jak edytuje to się wyświetla że odpisałem na wiadomoś

 

Nie wyświetla się dodatkowe powiadomienie, ale to nie ma znaczenia. Jeśli ktoś śledzi temat, to go sprawdza.

 

 

bo nic nie piszesz od dłuższego czasu,nie wiem czy sobie poszłaś czy się na mnie obraziłaś

 

Mam na głowie m.in. masę tematów np. w dziale infekcji, których rozwiązywanie zajmuje czas, i nie jestem w stanie równolegle wszystkim odpowiadać w trybie pilnym. Może się zdarzyć, że nie odpowiem przez cały dzień albo i 5 dni. Poza tym, uświadom sobie, że odpowiedź wymaga, by było co do napisania, bo tworzenie postów o niczym / bez rozwiązań jest bezcelowe.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...