Skocz do zawartości

MS Office - Deinstalacja/reinstalacja, błąd przy otwieraniu plików


sihill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z MS office enterprise 2007

Kilka tyg temu nie mogłem otworzyć żadnego pliku exel. Przy próbie otwarcia wyrzucało komunikat "trwa przygotowanie do instalacji..." po czym nic sie nie zmieniało. Późnej przy próbie deinstalacji office'a w połowie przerywało proces i udaremniało deinstalacje. Próby naprawy office przy pomocy instalki zawiodły(błąd"w połowie inst: "napotkano bład w trakcie instalacji. Instalacja zostanie zamknięta")

Chciałem usunąc office ręcznie zgodnie z inst. na str. micorsoftu - nie udawało się usunąc wszystkich plików bo wyrzucało inf. ze są obecnie w uzyciu(mimo ze nic nie uruchamiałem)

Przy próbie usuniecia offica za pomocą "ripoutoffice2007" raz wyrzucało ze sie udało a raz wyrzucało inf ze sie nie udało. ale problem pozostał(nie moge zainstalowac ponownie office.

Program CClean czysciłem rejestry a przy ponownej analizie office był znów widoczny.

proszę o pomoc i uchronienie mnie przed formatem.

Przy udzielaniu wskazowek prosze o tłumaczenie łopatlogiczne(krok po kroku) nie jestem biegły w usuwaniu tego typu błędów

Domyslam się ze zapewne sam jestem sprawcą problemu(usuwanie i czyszczenie za pomocą ccleana)

Dodatkowo przy wyłaczani programów z autoruns dostaje nf ze nie posiadam uprawnien, ale mimo wszystko dana plikacja jest wyłączana.

Własnie skanuje OTL. za moment prześle logi

dziekuję z góry

Pzdr

Jarek

PS: tak wygladają komunikaty przy próbie uruchomienia dokumentu exel lub word

http://www15.speedyshare.com/file/TENMC/download/bez-tytulu.JPG

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Chciałem usunąc office ręcznie zgodnie z inst. na str. micorsoftu - nie udawało się usunąc wszystkich plików bo wyrzucało inf. ze są obecnie w uzyciu(mimo ze nic nie uruchamiałem)

Przy próbie usuniecia offica za pomocą "ripoutoffice2007" raz wyrzucało ze sie udało a raz wyrzucało inf ze sie nie udało. ale problem pozostał(nie moge zainstalowac ponownie office.

 

Wypróbuj automatyczny deinstalator awaryjny Fix-it dopasowany do MS Office 2007: KB928218 (Method 2). Tam jest jeszcze drugi w Method 3, ale nie wiem czy on się nadaje pod XP ... Na czas użycia automatu kompletnie wyłącz wszystkie rezydenty (COMODO + Avira).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

przy próbie usunięcia metądą 2 niby wszystko ok ale exel dalej widnieje. zainstalowałem z innej instalki jeszcze raz office enterprise 2007 udało sie ale exel nie działa(word i paint działaja)

przy próbie odpalenia exela dostawałem ind ze brakuje pliku msvcr80.dll wkleiłem go za pomocą dll fix'a i teraz dostaje takie inf:

 

Przy próbach(przed ponowną inst. office) odinstalowania metodą 3 dostaje inf ze progra =m nie moze zostac uruchomiony z powody błędu połaczenia z serwerem. i mam sprobowac później.

post-1508-0-77412000-1329382048_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
przy próbie odpalenia exela dostawałem ind ze brakuje pliku msvcr80.dll wkleiłem go za pomocą dll fix'a i teraz dostaje takie inf

 

Pokaż co to za cudotwórca "dll fix", skąd brałeś plik (i jaka jego wersja) i gdzie go wklejałeś. Błąd sugeruje, że wklejona biblioteka MS Visual jest niepoprawna.

 

Na liście zainstalowanych widzę:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{1F1C2DFC-2D24-3E06-BCB8-725134ADF989}" = Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x86 9.0.30729.4148

"{710f4c1c-cc18-4c49-8cbf-51240c89a1a2}" = Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable

"{770657D0-A123-3C07-8E44-1C83EC895118}" = Microsoft Visual C++ 2005 ATL Update kb973923 - x86 8.0.50727.4053

"{837b34e3-7c30-493c-8f6a-2b0f04e2912c}" = Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable

"{9A25302D-30C0-39D9-BD6F-21E6EC160475}" = Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x86 9.0.30729.17

"{9BE518E6-ECC6-35A9-88E4-87755C07200F}" = Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x86 9.0.30729.6161

"{F0C3E5D1-1ADE-321E-8167-68EF0DE699A5}" = Microsoft Visual C++ 2010 x86 Redistributable - 10.0.40219

 

Plik msvcr80.dll należy do Visual 2005. Wstępnie proponuję: pozbyć się tego pliku, który nie wiadomo skąd pobrałeś, odinstalować wszystkie wystąpienia "Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable", zainstalować za to Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package (x86):

 

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=5638

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

odinstalowałem Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable pozostało jeszcze kilka podobnych (wkleiłem print scrn) rozumiem ze mam je zostawic i zainstalowac to co poleciłas wyzej?

a co do msvcr80.dll

wyszukałem przez"wydzukaj" znalazło kilka moze kilkanaście takich nazw.

wykasowałem wszystkie oprócz (wkleiłem print scrn) nie moge go usunąc wyrzuca inf ze jest odmowa dostępu mam spr czy dysk nie jest zapełniony lub chroniony lub plik nie jest używany.

 

Przy probie instalacji tego co poleciłas wyrzuca błąd ze "administrator skonnfigurował załozenia systemowe, aby zapobiegały tej instalacji"

post-1508-0-98859800-1329385003_thumb.jpg

Edytowane przez sihill
Odnośnik do komentarza
odinstalowałem Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable pozostało jeszcze kilka podobnych (wkleiłem print scrn) rozumiem ze mam je zostawic i zainstalowac to co poleciłas wyzej?

 

Wskazałam konkretną edycję, czyli 2005. Wersje 2008 i 2010 to odrębna sprawa. Wersje Visual Redistributable nie zastępują się.

 

EDIT

 

Pisałam nie widząc edycji.

 

Przy probie instalacji tego co poleciłas wyrzuca błąd ze "administrator skonnfigurował załozenia systemowe, aby zapobiegały tej instalacji"

 

Mimo że błąd sugeruje polityki w rejestrze, na początek sprawdź za pomocą Windows Installer CleanUp czy on widzi jakieś wystąpienia od MS Visual 2005.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
ps: co z tym plikiem msvcr80.dll którego nie moge wykasowac bo niby jest w uzyciu?

 

Chodziło tylko o usunięcie kopii wstawionej przez "Dll Fix" czy jak mu tam. Wystąpienie w WinSxS zostaw w spokoju, tu miałam na uwadze, że proces instalacji nowszych assembly i tak przerobi odniesienia.

 

 

widzi, wklejam print scrn

 

W programie podświetl te pozycje i usuń przez Remove. Zresetuj system. Na czas prób z instalacją wyłączone wszystkie rezydenty (COMODO + Avira) i utrzymaj ten stan aż do czasu, gdy się uporasz z (de)instalacjami.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
clean up dalej widzi te pozycje...

 

Czy były wyłączone programy zabezpieczające podczas operacji? Jeśli nie, ponów próbę w stadium bez takich przeszkód. Przy problemach spróbuj z poziomu Trybu awaryjnego Windows, choć nie jestem pewna czy Windows Installer CleanUp się w takowym uruchomi....

 

 

ponownie ten polecany przez Ciebie pakiet?

 

Tak, o ile Windows Installer CleanUp przygotuje grunt i sprzątnie resztki.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

były wylaczone (odinstalowałem je zupełnie bo mam juz ich troche dość :))

ok.

udało się wywalic te pozycje

 

ok zainstalowałem ten pakiet(mam nadzieje-nie wyskoczył zaden komnikat błędu al tez zadne potwirdzenie pomyslej inst.)

 

EDIT

zainstalowany pakiet jest widoczny w dodaj usun programy i cleanUp jako "Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable"

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...