Skocz do zawartości

Przydział pamięci dla zintegrowanej karty graficznej


Rostov

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam laptopa Dell Inspiron 15 N5050 z kartą graficzną Intel HD Graphics 3000, która jak wiadomo jest zintegrowana z procesorem, w moim wypadku - i5-2430M.

Z tego, co wiem - integry działają w ten sposób, że jest im przydzielana z pamięci RAM taka jej ilość, na jaką w danym momencie istnieje zapotrzebowanie.

Jednak wydaje mi się, że muszą mieć chyba zarezerwowaną jakąś minimalną jej ilość, bez której nie mogłyby poprawnie działać.

Stąd moje pytanie - czy w przypadku tej karty i Windowsa 7 Home Premium istnieje możliwość zmiany ilości tej pamięci?

Jeśli tak, proszę o wskazówkę - jak tego dokonać :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeżeli taki możliwość istnieje to odpowiednie opcje znajdziesz w BIOS-ie komputera (klawisz F2 przy włączaniu komputera). Nie widzę natomiast sensu zmieniania minimalnej ilości RAM-u bo to nie ma pozytywnego wpływu na działanie komputera, chyba że masz 512 MB RAM-u ale tutaj masz chyba więcej prawda? Pamiętaj że jak będzie za mało RAM-u to Windows Aero się nie włączy.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

W tej karcie pamięć chyba jest przydzielana dynamicznie, w zależności od zapotrzebowania.

A ja bym chciał ustawić pamięć na sztywno - chociażby z tego względu, że np. przy oglądaniu zdjęć w przeglądarce i ich przewijaniu, zdarza się, że pojawiają się przeskoki w wyświetlaniu.

W BIOS'ie nie widzę odpowiednich ku temu ustawień.

RAM'u mam 4GB, więc myślę, że nie wpłynie to znacznie na wydajność kompa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...