Skocz do zawartości

Rola klucza PnpLockdownFiles


wieslaw531

Rekomendowane odpowiedzi

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup\PnpLockdownFiles

 

Początkowo na tym systemie miałem kartę NV 8800GTS - zamieniona na tą w stopce (ATI).

Standardowo -> deinstalacja w Programy i funkcje -> Driver Sweeper w trybie awaryjnym i zmiana karty.

Myślałem, że wszystko wyczyszczone.

Tak mnie coś naszło, że zrobiłem test ponowny Driver Sweeperem i znalazł masę kluczy w rejestrze od NV.

Ponownie wyczyściłem w trybie awaryjnym ale nadal są wartości w kluczu jak w temacie.

 

Ryzyka nie było bo mam dwa obrazy dysku systemowego.

 

Jakie jest przeznaczenie tego klucza?

 

Są tam (wartości) biblioteki i sterowniki urządzeń aktualnych i dawno odinstalowanych (np. NV, Windows Mobile).

Driver Sweeper sobie z nimi nie radzi.

Plików występujących w wartościach tego klucza brak w systemie (oczywiście chodzi o odinstalowane) bo aktualne dotyczące urządzeń istniejących są i wartości również.

Wywaliłem ręcznie (po zmianie uprawnień) wartości nieaktualne tego klucza i DS już ich nie znajduje.

System funkcjonuje poprawnie. Lubię mieć klarowną sytuację szczególnie jeśli chodzi o sterowniki sprzętu.

 

Przykład:

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sorry, że po niewczasie ale dopiero teraz mi mignął ten wątek.

Ten klucz obliguje jak zostaną potraktowane poszczególne sterowniki podczas pieczętowania systemu z pomocą Sysprep.

Zasadniczo zapieczętowanie systemu z uogólnieniem (generalize) powoduje odświeżenie instalacji sterowników o ile nie utworzymy pliku odpowiedzi który wymusi inne zachowanie.

Jak widać mechanizm jest dość pamiętliwy, u mnie siedzą jeszcze wpisy dotyczące karty którą miałem kiedy system był w fazie RC,

sam mechanizm też bywa zawodny i potrafi całkowicie wyrzucić z systemu sterowniki do urządzenia które jest fizycznie obecne (bywało tak ze sterami do mobilnego GForce czy też z intelowskim HD w niektórych procesorach serii i).

Jeżeli użyjesz na tym systemie sysprepa to sterowniki których narzedzie nie znajdzie na dysku a są na liście wypiszą w odpowiednim logu błędy ale nie są one krytyczne i nie zablokują możliwości zapieczętowania.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...