Skocz do zawartości

Podgląd operacji wykonywanych przez plik


Grisza

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje jakiś sposób na sprawdzenie do jakich plików oraz wpisów rejestru ma dostęp jakiś plik? Np. uruchamiam plik aplikacji AMD Vision Engine Control Center i podczas uruchamiania aplikacji, plik wykorzystuje inne (np. biblioteki .dll) oraz odwołuje się do wpisów rejestru, aby odczytać ustawienia.

 

Chodzi mi o to aby mieć bieżący podgląd wykonywanych operacji przez plik lub najlepiej rejestrowanie jego zachowania.

 

Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na pewno domyślasz się do czego potrzebuję. Nie odpuszczę w tym temacie.

 

Ahh ja głupi, nie zwróciłem uwagi na możliwości tego programu. Dziękuję.

 

EDIT: Niestety Process Monitor wykorzystuje do monitorowania moduły zbierające informacje o wydajności i przez to perfmon nie może działać.

 

EDIT2: Skorzystałem z YAPM (Yet Another Process Monitor), tylko, że on nie wyświetla tylu informacji co Process Monitor, mimo to i tak dużo można się od niego dowiedzieć (i nie powoduje błędu podczas działania perfmon.exe dot. tego, że jeden z modułów wyliczających jest w użyciu i nie może dalej działać).

 

Niestety YAPM nie zapisuje w formie raportu tekstowego uzyskanych informacji i chyba nie obsługuje platform x64 (stary, nierozwijany program).

W związku z tym uparcie szukałem czegoś na zastępstwo i znalazłem coś co jedynie częściowo mi pomaga. Jest to ProcessActivityView (od NirSoft). Z jego pomocą udało mi się odnaleźć informację o błędzie jaki powoduje błąd zapisu raportu. Błąd może być spowodowany przez aktualizację KB2533552, której nie da się usunąć (chyba, żeby ją brutalnie skasować i ponownie zainstalować).

 

Przydałoby się takie coś jak Process Monitor (nawet konsolowe).

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...