Skocz do zawartości

Nowy komputer i stary dysk


kerpal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w srode bedę miał nowy sprzęt, ale planuję ze starego komputera wyciągnąć dysk i włożyć do nowego (tak zeby miec dwa dyski), na tym dysku miałem dwie partycje , C i D, jesli teraz podlacze dysk do nowego kompa to jak to teraz bedzie wygladalo ?

 

1 > nowy dysk w nowym kompie

2 > C i D ze starego dysku

 

czyli razem bede mial 3 partycje?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

 

czyli razem bede mial 3 partycje?

O ile stworzysz na nowym dysku jedną partycję to tak - będziesz mieć 3 partycje :)

Z takich porad ogólnych - pamiętaj że część aplikacji i gier nie będzie działać ze starego dysku po zainstalowaniu w nowym kompie, Windowsa starego też dobrze będzie usunąć. Nowy dysk raczej będzie szybszy więc na nim trzymaj aplikacje i gry a na starym możesz trzymać filmy, mp3 i dokumenty. Oczywiście dawne partycje C i D będą mieć inne litery. Pamiętaj też że jeżeli dysk dodasz po zainstalowaniu Windy to napęd DVD będzie mieć literkę D a partycje starego dysku E i F więc dobrze będzie to poprawić.

Odnośnik do komentarza

Ponieważ to x64 to i wymagania większe. Ja bym tego "nowego" nie dzielił na partycje. Po instalacji systemu, programów i aktualizacjach zniknie 50% dysku.

Ale system będzie funkcjonował lepiej z powodu większej wolnej przestrzeni - mniej defragmentacji.

Obowiązkowo przed instalacją systemu PEŁNE formatowanie (NTFS) tego dysku.

Instalujesz system bez starego dysku, aktualizacje, programy itp.

Podpinasz stary dysk (restarty) - na nowym tworzysz dowolny katalog - kopiujesz ze starego pliki danych - w Menadżerze dysków usuwasz obie partycje na starym dysku i dalej stosownie do upodobań tworzysz np 2 równe partycje podstawowe i również wykonujesz pełne formatowanie każdej partycji.

Po tych operacjach przenosisz skopiowane dane z "nowego" dysku na odpowiednie partycje starego dysku.

Ja osobiście wogóle nie dzieliłbym również starego dysku bo niedługo może okazać się, że potrzebujesz trochę więcej miejsca na danej partycji (to są małe dyski).

 

A generalnie z powodu tego, że oba dyski są używane to przed tym wszystkim zrobiłbym test obu MHDD.

Odnośnik do komentarza

Przecież napisałem - NTFS.

Co tu jest namieszane? Masz alternatywy - wybieraj lub czytaj uważnie.

Napisałem tak dlatego, że to używane dyski i nie wiadomo w jakim stanie.

W trakcie eksploatacji mogą wystąpić bady a te łatwiej naprawić na dysku (partycji), która ma stosunkowo dużo luzu.

Jeżeli nadal masz działający system XP to podepnij "nowy" dysk i go sformatuj spod XP (pełne formatowanie NTFS).

Jednak powtarzam - zrób test MHDD.

 

BTW

A pozostały sprzęt kompatybilny z W7 i da radę? Poszukaj jest soft MS do sprawdzania zgodności sprzętowej z W7.

 

EDYTA

Teraz wróciłem do #1 postu i rozumiem, że to nowy sprzęt.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...