Skocz do zawartości

Usługa Centrum zabezpieczeń nieaktywna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mam taki problem. Nie mogę włączyć usługi centrum zabezpieczeń Windows.

Próbowałem włączyć w panelu sterowania, lecz włączało się tylko na chwilę i znowu się wyłączało.

Podobnie z resztą jest z Windows Defender...

Używam ESET Smart Security 5, wykrył kilka wirusów, ale nic to nie pomogło.

Przesyłam pliki z OTL...

 

Proszę o pomoc.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Do wglądu zasady działu: KLIK. Jest zabronione dopisywać się do cudzych tematów.

 

Infekcja jest obecna w systemie, dlatego Centrum zabezpieczeń zostaje wyłączone. Infekcja ta również deaktywuje Ochronę systemu oraz Windows Defender (tego jednak nie będziemy ożywiać, działa tu ESET). Przechodząc do usuwania infekcji:

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Windows\tasks\EXQRV.job
C:\Windows\SysWow64\srdelayedf.dll
 
:Commands
[emptytemp]

 

Rozpocznij usuwanie przyciskiem Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i automatycznie otworzy się log z wynikami usuwania. Jeśli nie, szukaj go w katalogu E:\_OTL.

 

2. Włącz zdeaktywowane przez infekcję funkcje:

  • Centrum zabezpieczeń: Start > w polu szukania wklep services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator. Na liście dwuklik w usługę Centrum zabezpieczeń i Typ uruchomienia przestaw na Automatycznie (opóźnione uruchomienie), usługę zastartuj przyciskiem.
  • Ochrona systemu: Panel sterowania > System i zabezpieczenia > System > Ochrona systemu > zaznacz dysk z Windows i Konfiguruj > zaznacz "Przywróć ustawienia systemu oraz poprzednie wersje plików"

3. Wygeneruj nowy log z OTL opcją Skanuj (Extras już nie potrzebuję po raz drugi0. Dodaj log z wynikami usuwania uzyskany w punkcie 1.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie

 

Dziękuje pięknie za pomoc i szybką odpowiedź. Usługa centrum zabezpieczeń Windows zaczęła działać prawidłowo.

Ad. pkt. 1. Plik o nazwie:02022012_150858.log - nie mam uprawnień, aby wysyłać taki plik, wysyłam więc w formacie .txt

Ad. pkt. 3. Załączam log OTL z ponownego skanowania...

 

Pozdrawiam

bolka02

OTL.Txt

02022012_150858.txt

Odnośnik do komentarza
Ad. pkt. 1. Plik o nazwie:02022012_150858.log - nie mam uprawnień, aby wysyłać taki plik, wysyłam więc w formacie .txt

 

Tak, gdyż rozszerzenie *.LOG nie jest dopuszczone w Załącznikach. Zmiana na *.TXT to jest to.

 

Zadanie prawidłowo wykonane. Proszę zapakuj katalog E:\_OTL do ZIP, shostuj gdzieś i wyślij mi na PW. Kończymy:

 

1. W OTL uruchom Sprzątanie, które usunie z dysku OTL wraz z jego kwarantanną. Funkcja wymaga restartu.

 

2. Korekta wybranych błędów z Dziennika zdarzeń:

 

Error - 2012-02-02 08:19:05 | Computer Name = Marcin-Laptop | Source = WinMgmt | ID = 10

Description =

 

Błąd WMI numer 10 rozwiążesz za pomocą automatycznego narzędzia Fix-it z artykułu KB2545227.

 

Error - 2012-02-02 08:09:24 | Computer Name = Marcin-Laptop | Source = Application Popup | ID = 1060

Description = Ładowanie sterownika \SystemRoot\SysWow64\Drivers\hwinterface.sys

zostało zablokowane z powodu niezgodności z tym systemem. Skontaktuj się z dostawcą

oprogramowania w celu uzyskania zgodnej wersji sterownika.

 

Error - 2012-02-02 08:09:48 | Computer Name = Marcin-Laptop | Source = Service Control Manager | ID = 7026

Description = Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego

lub systemowego: hwinterface

 

vs.

 

DRV - [2012-02-01 18:07:58 | 000,003,026 | ---- | M] (Logix4u) [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\SysWOW64\drivers\hwinterface.sys -- (hwinterface)

 

Sterownik hwinterface.sys zablokowany z powodu braku zgodności. Pozbądź się go. Start > w polu szukania wpisz cmd > z prawokliku Uruchom jako Administrator > wpisz komendę sc delete hwinterface, a następnie usuń z dysku plik C:\Windows\SysWOW64\drivers\hwinterface.sys.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...