Skocz do zawartości

Nie działa ekran dotykowy w Toshiba Portege M700


zwirek2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam pytanie może ktoś już miał taki problem , a mianowice mam tablet PC TOSHIBA Portege M750 i w żaden sposób nie mogę uruchomić ekranu dotykowego co prawda nie mam orginalnego pióra do tego komputera ale z tego co wyczytałem ten model reaguje na dotyk palca ale w żaden sposób nie mogę dobrać sterowników do tego tableta i już brakło mi pomysłow ,nie mam oryginalnej płytki ze staerami ściągałem stery ze strony toshiby ale żadne nie działają niewiem gdzie tkwi problem ,proszę o jakąś pomoc jak ktoś wie co i jak po kolei zrobić aby dotyk uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No to nie będę się naprzykrzał więcej.

A ty "kolego", postaraj się o odrobinę więcej wylewności w opisywaniu swoich problemów. Warto podać rozszerzony symbol laptopa (PSXXXX). W dobrym tonie jest dopisać, czy win7 jest w wersji 32 czy 64-bity. Warto napisać jakie kroki się podejmowało. Precyzyjnie. Jakie sterowniki się pobierało i skąd (EMEA? US? Nowa Zelandia?). Która wersja sterownika? Pozostałe sterowniki były wtedy zainstalowane? Mam na myśli nieśmiertelny czipset i Toshiba Tablet PC Extension for Windows 7.

Domyślam się, że sprzęt jest z drugiej ręki, być może odpad poserwisowy. Sprawdzałeś chociaż, czy zamontowana jest fabryczna matryca P000496230, czy ktoś podmienił na coś zbliżonego/pasującego?

Windows Ultimate z zainstalowanymi niezbędnymi hotfix-ami dla Toshiby? Chociaż normalny ten Windows? Bo ultimate kojarzy mi się jakoś z torrentowymi wypustami.

 

Jeśli nie podałeś takich informacji, tylko jakiś bełkot ściągałem stery ze strony toshiby ale żadne nie działają po czym przy pierwszym tropie wyskakujesz z google to ja umiem korzystać ,to co znalazłeś w niczym nie pomaga ,bo już to maglowałem. Przeczytaj po sobie jeszcze raz i zastanów się, czy pomógłbyś komuś tak precyzyjnemu.

Odnośnik do komentarza

kolego laptopa kupiłem już dawno i dałem kupę siana za niego ,wszystko śmigało dopóki nie zainstalowałem Win 7 może w nim tkwi problem ,bo oryginalny windows który mam do niego to Win Vista ale nie przypada mi ta vista i chciałem polepszyć ale na pewno nie chcę wrócić do visty szukam alternatywy i ma działać ekran czyli dotyk bo to jest podstawowa funkcja tego tabletu ,

Odpowiadając na twoje pytania odpisuję :

Tablet TOSHIBA PORTEGE M750

Procesor Intel Core 2 Duo T8300 2.40 GHz

HDD 320 GB

Pamięć oryginalna nic nie zmieniane 4GB

Matryca oryginał ,w komputerze ,czyli nic nie kombinowane żaden powystawowy ani po serwisowy ,rysik tylko zgubiony ,bez rysika tez dotyk działał ,płyte ze sterami gdzieś zgubiłem niestety ,a stery ściągałem ze strony TOSHIBY wszystko działa brakuje tylko sterów pod win 7 32 bit do tego digitizera ekranu ,możemy zacząć proces od początku bo nie jestem w stanie wymieniać teraz co instalowałem a co nie ,i nie chodzi mi tu o przemądrzałość bo napisałem pytanie po to aby uzyskać odpowiedź bo na pewno komuś w przyszłości się to też przyda jak stanie przed takim problemem jaki mam ja.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...