Skocz do zawartości

Głośna praca przy uruchamianiu, spadek fps w grach


paticzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Postanowiłem zasięgnąć rady na Waszym forum,od razu podam Konfiguracje komputera :

Płyta Głowna: Gigabyte Ga-ma770-ds3

K.graficzna: Gainward 9600gt 1gb

Ramy:Geil Black dragon - 4gb

Zasilacz modecom 500w

System operacyjny to win7 64 bit

Problem polega na tym że komputer przy włączeniu bardzo głośno pracuje,trzeba go kilka razy restartować aby problem znikł,zauważyłem też wolniejszą prace jeżeli chodzi o otwieranie folderów,stron internetowych,a w grach takich jak counter strike fps'y spadają drastycznie.System jest w miare nowy format ok 2 miechy temu,sterowniki też starałęm sie najnowsze wgrywać.

W załączniku skan z OTL

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Glosna praca i wolne dzialanie, a dzial pomocy doraznej w ktorym zalozyles temat. Masz jakies podstawy do podejrzen infekcji komputera to zalacz wymagane kompletne logi z OTL. http://www.fixitpc.p...owiazkowe-logi/

 

Co do glosnej pracy i ciecia w grach. Masz dodatkowy program Gainwarda do OC oraz speedfana. Manipulowales cos w grafice? Dodatkowo otworz boczek obudowy i posluchaj co halasuje. Masz dokladnie zamontowane chlodzenie na CPU ?, a co za tym idzie nastepne pytanie; sam skladales PC-ta czy kupiony w calosci?

 

To jest interesujace

Problem polega na tym że komputer przy włączeniu bardzo głośno pracuje,trzeba go kilka razy restartować aby problem znikł
resetujesz tylko z powodu halasu, czy tez dodatkowo wystepuje jakis blad np; system nie startuje?
Odnośnik do komentarza

przecież podałem Log z OTL,nie rozumiem w czym problem.Nie,nie manipulowałem nic przy grafice,obudowe mam otwarta,i hałas pochodzi z okolic zasilacza.Wiem ,że nie trafiłem do końca z działem,ale takie gwałtowne spowolnienie komputera nie jest chyba normalne,zwłaszcza że robiłem format?Jeżeli chodzi o hałas przy właczaniu,to najpierw komputer nie odpalał w ogóle nawet do poziomu biosu,ale jak na razie ten problem sam ustąpił,więc myśle ze to defekt ze strony zasilacza.Po prostu chciałem,żeby ktoś zerknął na mój komputer ze strony logów...PC to tak zwany "składak" który zmontowałem z kolega pracującym w sklepie komputerowym.Chłodzenie jest ok,jedynie w speedfanie wartość TEMP3 jest w granicach 80-85 stopni,ale nie rozumiem do czego tą temperature dopasować,skąd ona pochodzi.

Odnośnik do komentarza

Podalem Ci linka. Tam masz wyjasnione jake logi i z jakimi ustawieniami podajesz w dziale infekcji. Czytales te informacje? Nie wydaje mi sie wiec przeczytaj i uzupelnij loga z OTL.

Co do hardware. Halas z okolic zasilacza

Jeżeli chodzi o hałas przy właczaniu,to najpierw komputer nie odpalał w ogóle nawet do poziomu biosu,ale jak na razie ten problem sam ustąpił,więc myśle ze to defekt ze strony zasilacza
+ nieodpalanie losowe nie robi na Tobie wrazenia?

Podaj dokladne oznaczenia zasilacza lub lepiej zrob zdjecie tabliczki znamionowej i wklej Tutaj. Pomiar napiec wykonany miernikiem jest wskazany i to na wczoraj.

Chłodzenie jest ok,jedynie w speedfanie wartość TEMP3 jest w granicach 80-85 stopni,ale nie rozumiem do czego tą temperature dopasować,skąd ona pochodzi.
zrob scrina z zakladki -System Summary- oraz -Sensors- w programie HWinfo http://www.hwinfo.com/download64.html
Odnośnik do komentarza

Nie, nie duplikować tematów. Temat przenoszę do działu sprzętowego. Zwłaszcza, że:

 

Jeżeli chodzi o hałas przy właczaniu,to najpierw komputer nie odpalał w ogóle nawet do poziomu biosu,ale jak na razie ten problem sam ustąpił,więc myśle ze to defekt ze strony zasilacza. (...) Wiem ,że nie trafiłem do końca z działem,ale takie gwałtowne spowolnienie komputera nie jest chyba normalne,zwłaszcza że robiłem format?

 

 

PS. A logi oczywiście niekompletne. To jest tylko główny OTL, brak Extras (opcja "Rejestr - skan dodatkowy" nie została ustawiona na "Użyj filtrowania"). Jednakże logi z OTL to nie pod tematykę tu nakreśloną. Z głównego OTL nic nie wynika, zastrzeżenia tylko do śmieć-wyszukiwarki Speedbit w Firefox, co nie ma żadnego znaczenia pod kątem problemów.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jesli napiecia z miernika sa ok to proponuje test OCCT w trybie Power Supply przez 15 minut (na poczatek) Tu masz poradnik (jako 2-gi)

http://www.fixitpc.p...-hardware-inne/

 

temperatury ze scrinow w normie. 82*C bym nie przecenial. Masz dla przykladu moje 8*C.

http://imageshack.us...689/tempce.jpg/

 

@edit 23:42

tak z ciekawosci po co Tobie - ATI Catalyst Install Manager

Odnośnik do komentarza

Co do ATI Catalyst Install Manager ,to nie mam pojęcia,ale wydaje mi się że zainstalowalem to razem ze sterownikami do płyty głównej i chipsetu ze strony producenta,a jakie sa obiekcje odnośnie tego?test w OCCT właśnie rozpoczęłem,o wyniku dam znać

 

Wstawić screeny z tego programu,ktore sie utworzyly po skonczonym teście?

Odnośnik do komentarza

Jesli test przejdzie bez problemow i na wykresach nie bedzie napisu -Error- to nie ma potrzeby Wtedy dla pewnosci wlacz ponownie na 30 minut. To zakonczy temat stabilnosci. Sprawdz temperatury pod obciazeniem (po to jest ten test). W razie zbyt wysokich zamiesc scrina.

 

Co do ATI Catalyst Install Manager ,to nie mam pojęcia,ale wydaje mi się że zainstalowalem to razem ze sterownikami do płyty głównej i chipsetu

to wydaje sie logiczne. Jesli nie miales wczesniej karty od AMD to temat wyjasniony. Pytalem pod tym katem.

Odnośnik do komentarza

No dzisiaj wyczyscilem konkretnie zasilacz,dodatkowo przykręciłem wiatrak z "chlebem" i na razie jest ok:) A z grami jest już ok,tez rozebrałem kartę graficzną(wiatrak itp.),tylko ten counter strike mnie martwi na win xp wszystko było ok,zero spadków a Tu juz o 2-5 fps i gra się tne masakrycznie.A i mam pytanie jezeli chodzi ATI Catalyst Install Manager to to wyinstalowac czy jak?

Odnośnik do komentarza

Spawa ma sie tak:

- nie do konca jestem pewien jaka masz plyte. Na scrinie HWinfo widzimy GA-MA770-DS3P na obwolucie oraz GA-MA770-DS3 w informacjach technicznych.

- po analizie nr. BIOS wnioskuje, ze to jednak GA-MA770-DS3 rev.2.0 z BIOS-em FC

- mozesz uaktualnic BIOS do FDE, ale na razie bez potrzeby

- mozna sie doszukiwac roznicy w sockets-ach tychze , ale ... http://en.wikipedia.org/wiki/Socket_AM2%2B nie wiem czy warto - chodzi o wpis na scrinie HWinfo pod procesorem AM2r2 (pominmy to)

- tu masz zbadane mozliwosci tego CPU http://www.guru3d.com/article/amd-athlon-x2-7850-be-review/1 nie sa oszalamiajace i nie wiem czy warto podnosic napiecie do 1.55V . Inwestowac w chlodzenie itd.

- na polskiej stronie zabawy w oc np. tu tez szalu nie robi http://benchit.pl/rankingi/overclocking/cpu/AMD+Athlon+X2+7850

Odradzam zatem, ale jak sie bedziesz upieral to temat rozpoczniemy od podania stron do nauki OC. Nikt tlumaczyc nie bedzie krok po kroku bo czasu to zabiera od diabla, a te aspekty masz rozpisane na sieci.

Odnośnik do komentarza

w sumie to troche źle zaczalem.Wczoraj przestawiłem mnożnik na x15,czyli taktowanie zegara na 3,01.gdy chce ustawic wyzej,wywala blue screena.Probowałęm podwyższac napiecie na procku(o jedna,pozniej 2 wartosci)i nic.cool&quiet wyłączyłem.nie rozumiem,nie da rady nic wycisnąć z mojego proca?na forach czytałem,że ludzie wyciskają spokojnie ok 3,5 na nstandardowym chlodzeniu:(

 

 

A sory,że tak glowe zawracam,jednak moje nieobeznanie z komputerem jest dość spore,okazało się,że zasilacz działa poprawnie bo nic mu nie dolega,to zwykły wiatrak(wentylator) przy obudowie tak hałasuje,ale czym to może być spowodowane?jak go delikatnie stukne,wycisza się.

 

Dobra już ten wentylator ogarnąłem.

Mam jeszcze jedno pytanie,dlaczego napiecia na rdzeniach w fanspeed sa różne,na pierwszym 1,33V a na drugim az 1,92V,tem drugi automatycznie ma wyższą temp.

* A i przepraszam za moją upierdliwość ale nie chce żadnej gafy strzelić,a sie czegoś nauczyć na przyszłość

Odnośnik do komentarza

1.

forach czytałem,że ludzie wyciskają spokojnie ok 3,5 na nstandardowym chlodzeniu:(
przeczytaj ten poradnik http://ocforum.pl/74-socket-am3-am3-am2-am2/podkrecanie-i-odblokowanie-phenomow-i-i-ii-oraz-athlonow-ii-32602/ od deski do deski. Masz tam informacje i dane naprawde ladnie ujete. Nie ma innej drogi jak eksperymenty i cierpliwosc.

2. Napiecia sprawdz w BIOS-e. Jakis problem to pisz. Jedynym perecyzyjnym i wiarygodnym pomiarem jest - miernik. Tylko wypasione plyty dla Overmaniakow maja punkty pomiarowe napiec.

3.

1,92V
wylaczyloby CPU natychmiast. Pomin te wskazania.

Upierdliwosc nie ma tu nic do rzeczy. Dam Ci przyklad jesli chcesz sie czegos nauczyc to tylko cierpliwosc Ci pomoze;

podkrecenie I7 930 z 2.8 GHz do 4.2 GHz zabralo mi 3 godziny ze wszystkimi testami. Podbicie do 4.3 potem 4.4GHz trzy tygodnie kilka godzin dziennie. Max co ustawilem i bylo do tego nie stabilne to 4.5GHz i dodatkowy tydzien.

Nikt za ciebie tego nie zrobi. Nie dajesz rady, nie ogarniasz ustawien, odpusc temat. Mozna zniszczyc sprzet. Minie troche czasu wrocisz z nowymi silami.

Odnośnik do komentarza

wydaje mi się,że ten fanspeed odczytał wartość odpowiadającą tej z biosu:DDR2 1,8V a u mnie wynosi 1,92.Temperatura systemu 40,a CPU 50 to w porzadku?

 

Aha,czytając informacje z Twojego linku,zobaczyłem,że jest możliwość podjęcia próby włączenia dwóch kolejnych rdzeni,no nie wiem,moze to głupie,ale czy warto próbować to robić czy nie?troche mnie to zaczyna nurtować,a wiem że i tak wróce do tego tematu więc wole od razu zapytac?

Ale chyba u mie w ustawieniach biosu nie ma takiej opcji;/

 

W sumie zauważyłem,że jak ustawiłem mnoznik na x15,5 to niby wszystko było ok,test na OCCT się wyłączył po 10 min(restart kompa?)no to zwiększyłem napiecie na proc. o 0.100V jednak tez sie zawiesiło,więc wróciłem do mnożnika x15,napiecie standardowe 1,35V,c&q włączone,jeżeli przejdzie test na OCCT to chyba już tak zostawie:)(przynajmniej na razie)chyba,że znow cos mnie najdzie.Ale i Tak Cie podziwiam,że poświęcasz tyle czasu na pomoc ludziom takim jak ja:D Ja osobiscie chyba bym wyszedł z siebie.

Odnośnik do komentarza
wydaje mi się,że ten fanspeed odczytał wartość odpowiadającą tej z biosu:DDR2 1,8V a u mnie wynosi 1,92
to jest specjalnie podbita wartosc napiecia. Ladnie opisane mozliwosci Twojej plyty http://pccentre.pl/a...id=16996;page=2

Probuj i nie wychodz z siebie. :)

 

@edit

Co do potencjalnego odblokowania dodatkowych rdzeni. Film:

 

 

Do ciebie nalezy sprawdzenie na sieci czy taki sam CPU juz ktos odblokowal oraz sprawdzenie opcji na swoim mobasie.

Odnośnik do komentarza

Kurde,no dobra staram się ogarnąć coś związanego dalej z OC,udało mi sie ustawic mnożnik na x16,przy zmianie CPU NorthBridge FREQ. na x10 oraz HT Link Freqency na 2 Mhz,podniosłem także napięcie na procku o 0.5(ta druga wartość licząc od najmniejszej) to samo zrobiłęm bodajże z NB.zadowolony,z życia odpalam komputer,wszystko ok,no to przyszedł czas na test w OCC,no i tu zonk,po 6 minutach testu komoputer sie restartuje,odpala sie logo wina,pulpit i zawiecha systemu...na wartosci x15,5 tez OCC sie restartuje,tylko z tym,że po restarcie się nie zawiesza....hmmmm...jakieś sugestie?

 

Kurde o unlocku moge chyba zapomnieć mostek południowy na tej płycie jest SB700 i nie obsługuje ACC tak?

Edytowane przez picasso
16.03.2012 - Temat zostaje zamknięty. Wygasła jego żywotność ustalona zasadami. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...