Skocz do zawartości

Wolne wczytywanie pulpitu i włączanie komputera


czaru5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępie chciałbym napisać że na forum pc lab mi nie pomogli więc tu się zwracam o pomoc.

Listę operacji można zobaczyć w tym temacie, ponieważ tego trochę było nie chcę od nowa pisać.

http://forum.pclab.pl/topic/761787-Zawieszanie-si%C4%99-pulpitu/page__pid__10154346__st__0entry10154346

Miałem 2 tematy w tym UP jest link do 2.

Bardzo proszę o pomoc i przejrzenie całej zawartości obydwu tematów.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

W razie kontaktu moje gg: 2592483.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W Dzienniku zdarzeń zwracają uwagę dwa błędy:

 

 

Error - 2012-01-22 11:30:44 | Computer Name = U-DC8400471FF44 | Source = Service Control Manager | ID = 7022

Description = Usługa Usługa Pomocnik IPv6 zawiesiła się podczas uruchamiania.

 

Usługa Pomocnik IPv6 zawiesza się, co prawdopodobnie jest przyczyną wolnego wczytywania Pulpitu. Odinstaluj protokół IPv6.

 

Start > Uruchom > cmd i wpisz komendę ipv6 uninstall

 

 

Error - 2012-01-22 11:30:44 | Computer Name = U-DC8400471FF44 | Source = Service Control Manager | ID = 7026

Description = Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego

lub systemowego: sptd

 

Error - 2012-01-22 14:58:29 | Computer Name = U-DC8400471FF44 | Source = sptd | ID = 262148

Description = Sterownik wykrył błąd wewnętrzny w swoich strukturach danych dla .

 

vs.

 

DRV - [2010-10-09 11:27:20 | 000,691,696 | ---- | M] (Duplex Secure Ltd.) [Kernel | Boot | Stopped] -- C:\WINDOWS\System32\Drivers\sptd.sys -- (sptd)

 

To sterownik programów tworzących wirtualne napędy (Alcohol / DAEMON Tools). Usuń aktualny sterownik za pomocą narzędzia SPTDinst: KLIK. Jeżeli jest program z niego korzystający, po deinstalacji tym samym narzędziem zainstalujesz nową wersję sterownika.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Odinstalowałem ipv6 i deamon tools lite :)

Wielkie dzięki pomogło z tym wolnym wczytywaniem pulpitu znacznie szybciej teraz jest :D

Tylko jest jeszcze mam problem z tą białą kreską na czarnym tle jak się komputer włącza wcześniej może z sekundę widać ją było, teraz jest dłużej.

Mam to odkąd zainstalowałem na komputerze Wise Registry Cleaner, Wise Disk Cleaner, Smart Defrag.

Poużywałem, dobra, ustawiłem w Smart defrag boot defrag (ze startem komputera defragmentacja).

Za pierwszym razem się wczytywało 2 minuty, potem po 30 sekund.

Więc odinstalowałem, ale dalej tak jest ;/

Był podobny problem z Ashampoo Win Optimizer ustawiłem defragmentację ze startem, nawet jak wyłączyłem ją to ciągle się włączała, w autoruns też odznaczyłem, nic aż wreszcie odinstalowałem i był tylko komunikat jakiś że nie może znaleźć pliku odpowiedzialnego za defragmentację.

Jakoś zbytnio nie przeszkadzało, teraz zamiast tego jest ta biała kreska ;/

 

Pomożesz?

Odnośnik do komentarza
Odinstalowałem ipv6 i deamon tools lite

 

Ale czy na pewno odmontowałeś sterownik SPTD indywidualnie? Deinstalacja DAEMON Tools nie usuwa tego sterownika i należy go ręcznie skosić narzędziem SPTDinst.

 

 

Tylko jest jeszcze mam problem z tą białą kreską na czarnym tle jak się komputer włącza wcześniej może z sekundę widać ją było, teraz jest dłużej.

Mam to odkąd zainstalowałem na komputerze Wise Registry Cleaner, Wise Disk Cleaner, Smart Defrag.

Poużywałem, dobra, ustawiłem w Smart defrag boot defrag (ze startem komputera defragmentacja).

Za pierwszym razem się wczytywało 2 minuty, potem po 30 sekund.

Więc odinstalowałem, ale dalej tak jest ;/

Był podobny problem z Ashampoo Win Optimizer ustawiłem defragmentację ze startem, nawet jak wyłączyłem ją to ciągle się włączała, w autoruns też odznaczyłem, nic aż wreszcie odinstalowałem i był tylko komunikat jakiś że nie może znaleźć pliku odpowiedzialnego za defragmentację.

 

Powątpiewam w zbieżność wystąpienia objawu z owymi aplikacjami, gdyż to nie ta faza startowa. Ta "kreska" (o ile ją dobrze plasuję, tzn. przed ekranem z logo Windows) to jest wczesny etap startowy i podejrzeniem są objęte: bootujące urządzenia oraz obszar rozruchu dysku twardego. Kto wie czy "kreska" nie wynika właśnie z modyfikacji boot.ini. Na tamtym forum polecano modyfikację:

 

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /3GB /USERVA=2990

 

Ty zaś powiedziałeś "Kumpel informatyk podesłał swój boot.ini i teraz maxmem jest puste a numproc = 1 ". Następnie "Dobra zrobiłem ten numproc=2 i teraz w bootini jest 2 zamiast 1." = To w ogóle nie jest potrzebne w boot.ini. Sterowanie parametrem /numproc to jest ustawienie diagnostyczne (KB833721), przy braku tej specyfikacji system domyślnie bierze całość i nic nie limituje.

 

Pokaż zawartość aktualnego pliku boot.ini....

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Na pewno odinstalowałem sterowniki SPTD :)

Bo po odinstalowaniu w panelu sterowania wszedłem jeszcze w program.

Boot ini:

[boot loader]

timeout=3

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /numproc=2 /noguiboot

Odnośnik do komentarza

Na temat Twojego boot.ini, usuń z pliku te dwa parametry:

 

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /numproc=2 /noguiboot

 

/noguiboot oznacza ukrywanie ekranu startowego z logo Windows, być może dlatego widzisz dłuższą "kreskę", bo zamiast ekranu z logo system w tym miejscu pokazuje ciemnicę. /numproc=2 kompletnie zbędne, system nie musi mieć ustawienia na max, bo max jest domyślny. Za to ten system (XP SP3) nie ma w boot.ini parametru DEP (domyślnie jest to /noexecute=optin).

 

Boot.ini zedytujesz w sposób: Start > Uruchom > sysdm.cpl, w karcie Zaawansowane w sekcji "Odzyskiwanie i uruchamianie" klik w Ustawienia, następnie klik w Edytuj, po wykonaniu zmian zapisz zmiany w pliku. Zresetuj system i podaj rezultaty co się dzieje podczas startu.

 

 

Na pewno odinstalowałem sterowniki SPTD :)

Bo po odinstalowaniu w panelu sterowania wszedłem jeszcze w program.

 

Co masz na myśli z "w panelu sterowania wszedłem jeszcze w program"? Co to ma wspólnego z SPTD?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Usunąłem i teraz widać logo Windows zamiast tej kreski :)

 

Zrobiłem wszystko co polecane na początku i pulpit gdzieś w 1,5 sekundy załadowywał się, ale potem pousuwałem jakieś zbędne pliki CCleanerem i czymś jeszcze w rezultacie czcionka jest teraz inna i w 5-6 sekund pulpit się ładuje ;/

Gdy włącza się komputer po tym logo Windows jest autocheck DfSDKBb - not found skipping bo jak wcześniej pisałem pracowałem z Ashampoo win Optimizer.

 

Dodam iż w autoruns jest to zaznaczone.

Chodziło mi, że w SPTD nie mogłem nacisnąć uninstall czyli chyba tych plików już nie ma?

 

Dodaje najnowszy OTL log i Extras:

http://wklej.org/id/677210/

Extras:

http://wklej.org/id/677211/

Odnośnik do komentarza

Koryguję formę Twojego posta. Nie musisz cytować wszystkich wypowiedzi (a zamiast znacznika bold używa się do tego quote).

 

 

ale potem pousuwałem jakieś zbędne pliki CCleanerem i czymś jeszcze w rezultacie czcionka jest teraz inna i w 5-6 sekund pulpit się ładuje

 

Gdzie ta czcionka się zmieniła? Pokaż na obrazku o co chodzi. Natomiast kilka sekund (nie minut) więcej przy ładowaniu Pulpitu, to ja tu nie widzę problemu...

 

 

Gdy włącza się komputer po tym logo Windows jest autocheck DfSDKBb - not found skipping bo jak wcześniej pisałem pracowałem z Ashampoo win Optimizer.

 

Widziałam to już w logach wcześniej:

 

O34 - HKLM BootExecute: (autocheck autochk *)

O34 - HKLM BootExecute: (autocheck DfSDKBt)

 

Wystarczy doprowadzić wartość BootExecute do postaci domyślnej, czyli autocheck autochk *. Sposobów multum, od edycji rejestru poprzez menedżer startowy. Podkreślasz, że posiadasz Autoruns, toteż w nim usuń wpis autocheck DfSDKBt (nie ruszaj jednak autocheck autochk *). Zresetuj system, komunikat się już nie ujawni.

 

 

Chodziło mi, że w SPTD nie mogłem nacisnąć uninstall czyli chyba tych plików już nie ma?

 

Sterownik nadal jest, martwy (nieuruchomiony, zresztą poprzednio też nie startował tworząc błędy):

 

DRV - [2010-10-09 11:27:20 | 000,691,696 | ---- | M] (Duplex Secure Ltd.) [Kernel | Boot | Stopped] -- C:\WINDOWS\System32\Drivers\sptd.sys -- (sptd)

 

Błędy w Dzienniku zdarzeń te same:

 

Error - 2012-01-28 08:08:49 | Computer Name = U-DC8400471FF44 | Source = Service Control Manager | ID = 7026

Description = Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego

lub systemowego: sptd

 

1. Uruchom program MiniRegTool. W oknie wklej:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\sptd\cfg
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\sptd

 

Zaznacz opcję Delete Keys/Values including Locked/Null embedded i klik w Go.

 

2. Następnie skasuj z dysku plik C:\WINDOWS\System32\Drivers\sptd.sys.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...