Skocz do zawartości

Brak informacji w Mój komputer


Maly

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Nie wyświetlają mi się informacje w eksploratorze mimo że zaznaczam je do wyświetlania.

 

Wypróbuj przerejestrowania biblioteki:

 

Start > Uruchom > regsvr32 /i shell32.dll

 

Zresetuj system.

 

 

Do tego mam dużo dysków wymiennych

 

Rozumiem, że to fantomy? Skorzystaj z programu USB-set i opcji Cleaning traces, zaznaczając do czyszczenia wszystkie opcje. Również wyczyść sekcję MountPoints2, bo log z OTL wskazuje na ślady podpinania zainfekowanego nośnika:

 

O33 - MountPoints2\{9246bea0-a889-11df-991e-00110916ebc6}\Shell\AutoRun\command - "" = C:\WINDOWS\system32\RunDLL32.EXE Shell32.DLL,ShellExec_RunDLL lbmuAV.eXE

O33 - MountPoints2\{d46a0fbb-d4f4-11de-96cd-00110916ebc6}\Shell - "" = AutoRun

O33 - MountPoints2\{d46a0fbb-d4f4-11de-96cd-00110916ebc6}\Shell\AutoRun\command - "" = C:\WINDOWS\system32\RunDLL32.EXE Shell32.DLL,ShellExec_RunDLL VoEuw.EXe

 

 

komputer chodzi wolniej niż wcześniej

 

Hmmm ... COMODO?

 

Windows XP Professional Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 6.0.2900.2180)

 

Dziurawy system wymagający aktualizacji: KLIK.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1) polecenie się wykonało prawidłowo ale efektu nie dało

 

2) czy USB-set korzysta z silnika IE bo w wyskakuje błąd "Błąd skryptu programu Internet Explorer - Wystąpił błąd w skrypcie na tej stronie - Nie można odnaleźć ścieżki - file://c:\Program files\USB-set\General.hta - Czy chcesz kontynuować uruchamianie skryptów na tej stronie TAK \ NIE?

Obie funkcje nie działają.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
zainstalowałem SP3 ale nic to nie dało

 

1. Jakoś nie widzę tu żadnej wzmianki o aktualizacji Internet Explorer (był przeze mnie podkreślany) ... Zainstalowałeś IE8? Ten dziurawy IE6 musi być zaktualizowany i nie ma znaczenia, że używasz innej przeglądarki, gdyż silnik IE jest używany i tak przez system i aplikacje trzecie bez interwencji ręcznej. Aktualizacja IE może mieć coś do rzeczy w kwestii błędu USB-set ("Błąd skryptu programu Internet Explorer").

 

2. I czy sprawdzałeś po instalacji SP3 (nowy plik wstawiany) komendę regsvr32?

 

 

postanowiłem sfromatowac dysk tylko mam pytanie bo kiedys był probolem z instalacja XP na tym kompie bo jest dysk SATA, jak to ominąć?

 

Trzy sposoby do wyboru:

 

- Na czas instalacji w BIOS przestawić tryb pracy kontrolera dysków z SATA/AHCI na "zwyczajne IDE". Po instalacji dołożyć wszystkie sterowniki do chipsetu/kontrolerów.

- Na USB podać rozpakowane sterowniki i F6 podczas instalacji XP.

- Zrobić na podstawie własnej oryginalnej CD XP nową ze zintegrowany sterownikami, która automatycznie zamontuje wszystko. Darmowy program integrujący sterowniki (przy okazji i SP i inne rzeczy): nLite.

 

Przy czym: ja bym się powstrzymała jeszcze z formatem, a polka z aktualizacjami zacznie się i tak od początku, podejrzewam że masz przestarzałą płytę XP (a system nie może być w stanie XP SP2 w bieżącym zakresie czasowym, pole dla robaków i infekcji plus odcięcie od aktualizacji). Wydaje mi się to zbyt rozległym działaniem w kontekście opisanych tu odchyłów od normy. Pomęczmy jeszcze ten temat ...

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Spróbujmy z innej strony:

 

 

Nie wyświetlają mi się informacje w eksploratorze mimo że zaznaczam je do wyświetlania.

 

Uściślij, to się dzieje w widoku Mój komputer czy jakimkolwiek innym widoku? Nie wygląda mi to na usterkę np. kluczy ColumnHandlers, gdyż kasacja takowych powoduje skrócenie listy opcji w menu a nie zanik tytułów...

 

Sprawdź co się stanie, jeżeli przestawisz styl Windows z Luna na klasyczny i z powrotem.

 

 

Skorzystaj z programu USB-set i opcji Cleaning traces, zaznaczając do czyszczenia wszystkie opcje.

 

+

 

 

2) czy USB-set korzysta z silnika IE bo w wyskakuje błąd "Błąd skryptu programu Internet Explorer - Wystąpił błąd w skrypcie na tej stronie - Nie można odnaleźć ścieżki - file://c:\Program files\USB-set\General.hta - Czy chcesz kontynuować uruchamianie skryptów na tej stronie TAK \ NIE?

Obie funkcje nie działają.

 

Zamiennie użyj USBDeview do usunięcia odpadkowych urządzeń.

 

 

Również wyczyść sekcję MountPoints2, bo log z OTL wskazuje na ślady podpinania zainfekowanego nośnika:

 

Ręczny odpowiednik tej procedury:

 

Start > Uruchom > regedit i skasuj klucz:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2

 

Po restarcie przebuduje się jako czysty.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...