Skocz do zawartości

Restart przy zamykaniu systemu


beyondZork

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem - swieza instalacja xp sp2, netbook asus 1011px, sterowniki ze strony producenta. Gdy zamykam system, co jakis czas netbook zamiast sie wylaczyc restartuje. Nie wiem czy to wirus, wiec nie wiem czy to wlasciwy dzial. Importowalem niedawno zakladki przy uzyciu MozBackup z windows vista.

 

W dzienniku zdarzen (system) mam sporo bledow - zwykle 10-14 z rzedu, typu:

 

Generate Activation Context failed for C:\Program Files\Mozilla Firefox\components\browsercomps.dll. Reference error message: The operation completed successfully.

 

Resolve Partial Assembly failed for Microsoft.VC80.CRT. Reference error message: The referenced assembly is not installed on your system.

 

Dependent Assembly Microsoft.VC80.CRT could not be found and Last Error was The referenced assembly is not installed on your system.

 

po kilka takich pakietow po 3, w rzedzie, kazda trojka w tym samym czasie.

 

 

Co jakis czas wystepuje takze blad, takze nieraz kilka razy pod rzad:

 

DCOM got error "The service cannot be started, either because it is disabled or because it has no enabled devices associated with it. " attempting to start the service StiSvc with arguments "" in order to run the server:

{A1F4E726-8CF1-11D1-BF92-0060081ED811}

 

Nie wiem czy to ma zwiazek z restartami przy zamykaniu. Czy powinienem to przeniesc do dzialu o infekcjach i zamiescic obowiazkowe logi? Czy moze te informacje wystarcza do zdiagnozowania problemu?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
swieza instalacja xp sp2

 

Sito. Niezbędna aktualizacja do stanu SP3 + wszystkie aktualizacje wydane po: KLIK.

 

 

Gdy zamykam system, co jakis czas netbook zamiast sie wylaczyc restartuje.

 

Do wykonania rekonfiguracja na pokazywanie BSOD oraz debug zrzutów pamięci DMP: KLIK (punkt 5).

 

 

po kilka takich pakietow po 3, w rzedzie, kazda trojka w tym samym czasie.

 

"The referenced assembly is not installed on your system." = zapewne nie masz zainstalowanych bibliotek Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable Package (x86): KLIK.

 

 

Co jakis czas wystepuje takze blad, takze nieraz kilka razy pod rzad

 

Błąd sugeruje, że została wyłączona usługa StiSvc (Windows Image Acquisition (WIA)). Usługami steruje się przez Start > Uruchom > services.msc.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ok, zainstalowalem sp3 i vc++2k5, ale latek po sp3 nie moge, gdy wlaczam "windows update" dostaje "checking for updates" -> "windows validation", a stamtad przekierowanie na strone:

"The version of Windows you are running is no longer available for purchase. Choose your edition of Windows 7."

 

O zadnych BSOD'ach nie pisalem, poniewaz nie wystapily - po prostu zaraz po napisie "shutting down" sa z 2 sekundy czarnego ekranu i komputer sie uruchamia od nowa.

 

Usluge WIA musze miec wlaczona, nawet jesli nie uzywam, zeby uniknac bledow w dzienniku zdarzen?

Odnośnik do komentarza
Ok, zainstalowalem sp3 i vc++2k5, ale latek po sp3 nie moge, gdy wlaczam "windows update" dostaje "checking for updates" -> "windows validation", a stamtad przekierowanie na strone:

"The version of Windows you are running is no longer available for purchase. Choose your edition of Windows 7."

 

Zaktualizowałeś też agenta aktualizacji? Windows oryginalny?

 

 

O zadnych BSOD'ach nie pisalem, poniewaz nie wystapily - po prostu zaraz po napisie "shutting down" sa z 2 sekundy czarnego ekranu i komputer sie uruchamia od nowa.

 

Wiem o tym, ale to nie znaczy, że BSOD nie ma. Aktualnie masz automatyczny restart, kto wie co się pod nim kryje. Windows XP w konfiguracji fabrycznej ma wyłączone pokazywanie BSOD. Stąd przekierowanie do ogłoszenia, by zrekonfigurować + sprawdzić obecność plików DMP.

 

 

Usluge WIA musze miec wlaczona, nawet jesli nie uzywam, zeby uniknac bledow w dzienniku zdarzen?

 

A owszem, jeśli nie ma być błędów.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Zrekonfigurowalem, plikow *.dmp nie mam.

 

Zakładam, że konfiguracja zrzutów pamięci jest poprawna. Skoro zdjąłeś automatyczny restart, zobaczymy co nastąpi przy kolejnym ujawnieniu się problemu. A póki co podsyłam jeszcze do czytania materiały "Reboot instead of shutdown": KLIK.

 

 

Mimo instalacji vc++2k5 pojawiaja sie te same 3 bledy w dzienniku zdarzen.

 

Na pewno formuła identyczna tzn. "not installed"? Zainstaluj wersję SP1: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Dziwne (podpiety artykul o tym nie wspomina), ale oceniam rzeczy na podstawie efektu.

 

Przyklejone ogłoszenie nie wspomina, bo nie ma to żadnego wpływu na ustąpienie problemu. Opcja ta tylko zmienia sposób w jaki jest przedstawiany błąd.

 

Ustanie samoistnych restartów: albo przypadkowa zbieżność, albo w systemie wykonały się na skutek którejś instalacji zmiany.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...