Skocz do zawartości

Avast uważa conime.exe za zainfekowany


Maker

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie przekleiłeś precyzyjnie wyniku z Avast, jak on wygląda (nazwa zagrożenia + dokładna ścieżka dostępu). W logach z OTL nie widzę nic podejrzanego, a GMER jest obowiązkowy (samym OTL nie potwierdzisz systemu). Ba, nawet te wszystkie logi razem to żadna gwarancja.

 

 

Windows XP Home Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 8.0.6001.18702)

 

Krytyczny poziom zabezpieczeń, brak SP3 + wszystkich łat wydanych po i odcięcie od bieżących krytycznych aktualizacji. Obowiązkowe uzupełnienie: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do odpowiedzi

Log z GMER nie przedstawia żadnych podejrzanych modyfikacji. Wyniki Avast Win32:Malware-Gen: wątpię, że to są rzeczywiste wirusy. Avast dopatrzył się tego w katalogu deinstalacyjnym Service Pack oraz duplikacie zrobionym ręcznie (kopia instalacyjnego folderu i386). Przypuszczalnie wyniki w System Volume Information (katalog Przywracania systemu) to są kopie tych plików, ale prewencyjnie możesz oczyścić te foldery naturalną drogą systemową: INSTRUKCJE.

 

 

Co do SP3, to się zastanowię. To jest dość stary laptop, z 256 mb RAMu i wydaje mi się, że instalacja SP3 znacząco spowolni działanie systemu.

 

Niestety, ten system jest zupełnie nieodporny, nie ma ani jednej łaty bezpieczeństwa z puli bieżącej, "zabezpieczenia" kończą się tu na roku 2004. Nie zmienia tego faktu obecność antywirusa, który nie może nadrobić braków na poziomie systemu operacyjnego.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
18.02.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...