Skocz do zawartości

OTL - Błąd "Klasa niezarejestrowana"


ipbdjarta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z OTL. Otóż przy próbie jego otworzenia otrzymuje komunikat o błędzie dotyczący klasy niezarejestrowanej. Dokładna treść komunikatu dostępna jest tu. Równocześnie chciałbym zaznaczyć iż wiem o innych tego typu narzędziach i nie jestem nimi zainteresowany. Chce koniecznie to oprogramowanie od OldTimer`a.

 

PS: Liczę tu głównie na pomoc Picasso lub kominekl`a (jeśli tu jest). Jednak nie pogardzę również poradami innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Mam problem z OTL. Otóż przy próbie jego otworzenia otrzymuje komunikat o błędzie dotyczący klasy niezarejestrowanej.

 

Ten błąd jest charakterystyczny dla brakujących, uszkodzonych lub wyrejestrowanych z systemu bibliotek. A jakich - nie można tego zdiagnozować tylko na podstawie komunikatu z obrazka. Sprawdź za pomocą Process Monitor co się dzieje w tle.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wybacz za pozowlenie sobie na nieco własnej inicjatywy, ale zadziałałem Dependency Walker`em (przypomniałem sobie po napisaniu swojego tematu). Dowiedziałem się, że OTL korzysta z -> KERNEL32.dll, wraz z "podbiblioteką" -> NTDLL.dll. Zastanawiam się nad podmianą tychże bibliotek przez Konsolę Odzyskiwania za pomocą polecenia -> Expand. Moim systemem jest XP SP3 i taka też mam płytkę. Poczekam jednak na twoje ustosunkowanie się do sytuacji.

 

PS: Obie biblioteki są w stanie -> Not Loaded.

 

Edytowałem. Soory.

Edytowane przez ipbdjarta
Odnośnik do komentarza
W jaki sposób mogę przywrócić, bądź zarejestrować ponownie wymaganą bibliotekę?

 

Przywrócenie (skopiowanie / podmiana pliku w system32) czy rejestracja biblioteki (regsvr32 plik) to najmniejszy problem. W pierwszej kolejności musisz zdefiniować o którą chodzi, a to nie będzie proste. Autor programu też nie wie jakie jest podłoże błędu w rozumieniu wskazania palcem konkretnej biblioteki, więc możesz liczyć tylko na siebie w tym momencie:

 

 

Odczyty z Process Monitor są, jak dla mnie w miarę poprawne

 

Co to znaczy "poprawne"? Ustaw filtr na proces OTL i sprawdź co on próbuje odczytywać, do jakich kluczy rejestru / obiektów na dysku w momencie uruchamiania ma dostęp. Na podstawie tych danych oczekuje żmudne przeglądanie danych, porównywanie ich, sprawdzanie poprawności. Względnie nagraj cały log niefiltrowany, zapakuj i prześlij tu do analizy, ale ja tego z pewnością nie sprawdzę za szybko. Nie mam teraz zupełnie czasu na takie rzeczy, a Twój problem nie jest krytyczny (sam twierdzisz: system zdaje się działać poprawnie, uruchamianie OTL zamiast innego narzędzia to zachcianka).

 

Poza tym, Windows naturalny czy jakiś kastrat modyfikowany?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Dowiedziałem się, że OTL korzysta z -> KERNEL32.dll, wraz z "podbiblioteką" -> NTDLL.dll.

 

Wątpię, że problem jest w tych bibliotekach. Błąd typu EOleSysError "Klasa niezarejestrowana", czyli kręci się tak jakby koło kontrolek ActiveX.

 

 

Obie biblioteki są w stanie -> Not Loaded.

 

To "Load order" jest "Not loaded" (KLIK). Mój wirtualny XP przedstawia to identycznie, XP na którym nie ma żadnego problemu z OTL.

 

 

Jeszcze pytanie: jakiś pakiet zabezpieczający / antywirus chodzi w tle?

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Wątpię, że problem jest w tych bibliotekach. Błąd typu EOleSysError "Klasa niezarejestrowana", czyli kręci się tak jakby koło kontrolek ActiveX.

 

Spróbuję usunąć te kontrolki, bo posiadam takowe.

 

Jeszcze pytanie: jakiś pakiet zabezpieczający / antywirus chodzi w tle?

 

Wyłączony, a nawet więcej. Całkowicie odinstalowany.

 

Co myślisz o tejże podmianie bibliotek? Ma ona jakiś sens?

Odnośnik do komentarza
Co myślisz o tejże podmianie bibliotek? Ma ona jakiś sens?

 

vs.

 

Wątpię, że problem jest w tych bibliotekach.

 

 

Spróbuję usunąć te kontrolki, bo posiadam takowe.

 

Wygląda na to, że całkiem inne kontrolki mamy na myśli. Poza tym, jakie "usuwanie", skoro komunikat pije do odwrotności (czegoś brakuje / coś jest niezarejestrowane).

 

 

Tym sposobem do niczego nie dojdziemy. Zaś dane w Process Monitor są tu niejasne, ani też niejasne jak Ty to sprawdzałeś.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
W jaki sposób?

 

Skontaktowałem sie prywatnie z kominekl`em. Na początku nie chciał mi za bardzo pomagać, bo stwierdził, że temat powinna prowadzić jedna i ta sama osoba. Jednak podałem mu logi z RSIT, z których wywnioskował, że mam Sality. Dał mi instrukcje usuwania choć twierdził, że to raczej nie ma nic do problemu. Mówił coś o dodatku autoryzacji ipsec, czy coś takiego. W każdym razie po wszytskim zadziałało OTL.

 

Jest oficjalny tutorial OTL, który wyjaśnia co należy.

 

Mi chodzi o klucze rejestru. Gdzie w logu widać i do czego służą (za co odpowiadają) takie części skryptu:

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"SuperHidden"=dword:00000001
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"Hidden"=dword:00000001
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"ShowSuperHidden"=dword:00000001
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL]
"CheckedValue"=dword:00000001
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\SuperHidden\Policy\DontShowSuperHidden]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\SuperHidden\Policy\DontShowSuperHidden]
@=""

 

?

Odnośnik do komentarza
Jednak podałem mu logi z RSIT, z których wywnioskował, że mam Sality. Dał mi instrukcje usuwania choć twierdził, że to raczej nie ma nic do problemu.

 

Czyli: uszkodzone pliki.

 

 

Mi chodzi o klucze rejestru. Gdzie w logu widać i do czego służą (za co odpowiadają) takie części skryptu

 

Nie widać tego w logu. Import prowadzony na podstawie stwierdzenia obecności określonej infekcji, która wiadomo że coś takiego prowadzi, lub gdy użytkownik sam zgłasza problem. Jest to rekonfiguracja na pokazywanie ukrytych plików i znoszenie blokad opcji widoku.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...