Skocz do zawartości

ASrock 880GMH/U3S3 i czarny ekran


lriuqs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem na morele.net zestaw:

 

Płyta główna ASRock 880GMH/U3S3

http://www.asrock.co...del=880GMH/U3S3

 

Procesor AMD FX-6100, socket AM3+, 64bit, 3,3GHz, 95W, cache 14MB, BOX (FD6100WMGUSBX)

 

Pamięć Kingston HyperX 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM Blu (KHX1600C9D3B1/4G)

 

Wczoraj do mnie przyszło więc wziąłem się za montaż. Wszystko poszło w miarę sprawnie :).

 

No ale niestety po włączeniu komputera mam ciągle czarny ekran. Wiatrak się kręci, ale nic więcej nie reaguje.

Kość ramu wciskałem w każdą szynę, włączałem komputer bez ramu - PC Speaker nie dawał żadnych znaków.

Resetowałem bios przez wyciągnięcie bateryjki. Ciągle czarny ekran. Przy podłączeniu klawiatury żadna dioda się nie świeci.

 

W dniu wczorajszym od razu zareklamowałem na morele.net płytę główną, ale czy aby na pewno tu jest coś z płytą?:S

 

Zestaw podłączany był pod zasilacz Fever 400 W (z tego co się orientuję to marny zasilacz i go nie polecają, ale jak X lat temu kopiłem komputer to taki mi dali)

 

Oczywiście wszystkie dyski miałem odpięte. Do zasilacza podłączone były 2 wiatraki + płyta główna z 1 wiatrakiem na procku no i power + reset + ledy.

 

No i się wykosztowałem na zestaw z fochem :/.

 

 

Mój aktualny zestaw to:

 

Ten fever 400 W

Gigabyte GA-M61SME-S2 v2 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

http://www.gigabyte....a-m61sme-s2_2x/

 

DualCore AMD Athlon 64 X2, 1900 MHz (9.5 x 200) 3600+

DIMM1: GoodRAM GR667D264L5/1G 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

DIMM2: GoodRAM GR667D264L5/1G 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @

266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

 

Dysk fizyczny ST325062 0AS SCSI Disk Device (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Dysk fizyczny WDC WD15 EARS-00MVWB0 SCSI Disk Device (1397 GB)

Dysk fizyczny WDC WD800JB-00CRA1 ATA Device (74 GB, IDE)

Napęd dysków optycznych TSSTcorp CD/DVDW SH-S182M ATA Device (DVD+R9:8x, DVD-R9:8x, DVD+RW:18x/8x, DVD-RW:18x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

 

1 wiatrak standardowy z obudowy TrandSonic - http://www.benchmark...Wizard-967.html

do tego podpięty stary wiatrak z jakiegoś starego zasilacza pod kable FDD.

 

Teraz wszystko chodzi dobrze.

 

Czy wina może leżeć w zasilaczu? Daje on za mało prądu czy coś dlatego mam czarny ekran :?

Czy może coś się spaliło?

 

Czy ktoś miał już podobną przygodę?

 

EDIT

Właśnie zobaczyłem, że na płycie mam naklejkę, że płyta posiada bios w wersji 1.4, a według informacji na stronie producenta fx-6100 działa od wersji 1.5. No to mam zonka :S

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak podłączyłem zasilanie procka.

Co do możliwości pracy płyty z 1 pamięcią czy to nie jest standard, że 1 kość wystarczy?

 

Tak się zastanawiam bo skoro na stronie producenta jest napisane, że aby mój procesor działał na tej płycie wymagany jest bios min. 1,5, a płyta ma 1,4, tak więc czy tu może leżeć problem? Procesor nie jest wykrywalny przez płytę i przez to nic innego nie działa.

Odnośnik do komentarza

Skoro jest taki wpis:

Tak się zastanawiam bo skoro na stronie producenta jest napisane, że aby mój procesor działał na tej płycie wymagany jest bios min. 1,5, a płyta ma 1,4, tak więc czy tu może leżeć problem? Procesor nie jest wykrywalny przez płytę i przez to nic innego nie działa.

to jest to możliwe.

Aby zaktualizować BIOS nie zrobisz tego z nowym prockiem ale zobacz czy stary na niej ruszy. Powinien.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Też o tym myślałem, ale na liście obsługiwanych procesorów nie ma procków na AM2 więc chyba podstawka AM3+ nie jest kompatybilna z AM2. W takim razie chyba mnie czeka wizyta w serwisie :S

 

 

@MarekB

Tak mam naklejkę jak ma być umieszczany ram. Zasilacz mam zamiar wymienić ale dopiero w lutym. Myślę ze ten wytrzyma na nowych podzespołach jeszcze miesiąc skoro już tyle lat wytrzymał ^^.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj gdzieś wyczytałem ze ta firma to kpina, ale taki mi wmontowali jak jakieś 5 lat bądź więcej kupowałem komputer. W sumie to chodzi bez zarzutu już tyle lat. Procesor jest 100 % przez BOINC już od paru lat, 3 dyski, 2 wiatraki, cd-rom. Już nic więcej pod niego nie podepnę i się trzyma. Komputer też chodzi całymi dniami. Więc może jeszcze pociągnie :). Ale i tak teraz mam priorytet i wymianę go na coś nowszego i lepszego, ale jak już wspominałem dopiero w lutym bo w tym miesiącu przekroczyłem już limit :P.

Odnośnik do komentarza

No to wszystko jest ok. Okazała się to wina biosu ze był za stary i nie obsługiwał procesorów FX-... Tak więc znowu narobiłem zamieszania ;P

Dzięki wszystkim za pomoc.

 

Ku przestrodze wszystkich nie kupujcie pochopnie na morele.net tak jak ja to uczyniłem, bo i tak na to samo mi wyszło co bym kupił w normalnym sklepie komputerowym.

 

Pozdrawiam

można zamknąć

Odnośnik do komentarza
Ku przestrodze wszystkich nie kupujcie pochopnie na morele.net tak jak ja to uczyniłem,
a co ci morele uczyniło? Sprzedali ci płytę z nieaktualnym biosem? A od kiedy to sklep ma dbać o aktualizacje biosu? Przez takie nieprzemyślane teksty jak twój wyrabia się błędna opinia o jakimś naprawdę dobrym sklepie. Zweryfikuj lepiej swoje podejście do tematu potem wybrzydzaj.

Piszesz też, że nie masz pieniędzy na zakup lepszego zasilacza? Nowy proc już na starcie jest bardziej prądożerny od tego co miałeś o ok. 30W, płyta również więcej weźmie, tak więc oszczędność może być iluzoryczna i może się okazać, że za chwilę będziesz musiał zakupić jeszcze raz to samo.

Odnośnik do komentarza

Przeczytaj najpierw ze zrozumieniem moja wypowiedź dopiero potem się wypowiadaj, a jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to najlepiej tego nie rób. Ani nie skrytykowałem sklepu, ani nie wybrzydzałem.

 

Gwoli ścisłości... W opisie produktu nie było informacji jaką wersję biosu posiada płyta. Założyłem, że skoro do obsługi w/w procesora wymagany jest minimum bios ver. 1,5, a dostępny jest już 1,8 to płyta będzie posiadać aktualniejszą wersję. Będąc dzisiaj w serwisie, bo innej możliwości aktualizacji biosu nie posiadałem, serwisant stwierdził, że sklep powinien mi ten bios zaktualizować. Tak więc gdyby była na sklepie informacja o wersji biosu, zastanowiłbym się nad kupnem płyty na morele.net, ewentualnie skontaktowałbym się z kimś ze sklepu z zapytaniem o aktualizację biosu, albo o dostępność płyty z jego wyższą wersją. Niestety nic takiego nie zrobiłem. Pochopnie kupiłem produkt, który się okazał niekompatybilny z procesorem.

 

Tak więc nie był to "nieprzemyślany tekst" tylko normalna informacja do innych aby nie popełnili tego błędu co ja. Przed zakupem skontaktowali się z obsługą. Proste zdanie z którym najwyraźniej masz problem. Przykro mi z tego powodu...

Dla podpowiedzi słowo klucz "pochopnie", które najwyraźniej pominąłeś.

 

Kto mówi o oszczędności?? Komputer nie jest moim życiem więc nie będę na niego wydawał od razu wszystkich pieniędzy. Na tą chwilę wydałem tyle ile mogłem. Za coś trzeba żyć. Jakiś problem masz w tym, że nie wymieniłem zasilacza od razu? Za twoje pieniądze robiłem zakupy? Chyba nie! Więc przestań insynuować i się wywyższać. Przyszedłem tu po radę, którą otrzymałem od użytkowników: wieslaw531 i MarekB i serdecznie im dziękuję za pomoc.

 

 

Temat uważam za wyczerpany. Pomoc uzyskałem, wszystko działa sprawnie, więc można zamknąć topik.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...