Skocz do zawartości

Zawiesza się komp. 2xBSOD


Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry,

Lenovo ideapad y530, vista 32bity, gdy ok. tydzień temu zaczął się zawieszać komputer podczas uruchamiania aplikacji startowych wyłączyłem wszystkie i sprawdziłem efekt, nic nie dało. Czasami przed startem windowsa zaczęło pojawiać się okno chkdsk. Mimo, działania nadal pojawiało się przed startem a tryb awaryjny zatrzymywał się wczytywac na pliku crcdisk.sys. Podejrzenie padło na problem z dyskiem, testy mhdd i memtest'em zostały wykonane pomyślnie, kondycja dysku i pamięci wraz z logami pracy programów (DOS) zostały tutaj na forum ale w innym dziale przeanalizowane i nie zostało wykryte nic niepokojącego. Tak więc, szukając dalej włączyłem komputer i chciałem aktualizować sterowniki, co było trudne bo laptop raz się zawiesza a raz nie. Nic nie dało. WinRE test pamięci ok, naprawa komputera niemożliwa z powodu błędu mianowicie: "sprawdź czy w ostanim czasie do komputera nie została podłączona kamera czy odtwarzacz mp3 ..." i nie chce uruchomić skanu. Przywracania też nie dało rady, ale udało się wykonac przywracanie z poziomu windowsa, ale nic nie dało. chciałem nagrać - bo wcześniej nie zostało to zrobione - przez onekey recovery coś tam lenovo, płyte z obrazem który jest na partycji D, ale nie można, instalowałem łatkę producenta ale nic z tego, nagrywa 1 płytę potem wywala błąd programu. Jak wejdę w menedżer'a to zawsze jest jakaś aplikacja LOSD.exe dużo osoób uważa to za czynnik szkodliwy, inni za "jakieś" oprogramowanie lenovo, nie wiem ale działa. Brak pomysłów z mojej strony, załącze logi i pliki z mini dump'a bo 2 razy wywalił mi BSOD raz podczas pracy GMER'a a raz bez powodu stosując się do zasad działu, podczas pracy zostały usunięte napędy wirtualne oraz czyszczenie SPTD oraz wyłączony antywirus, niestety przy OTL który był pierwszy zapomniałem wykonać te instrukcję, no przepraszam zapomniałem o tym żeby to jeszcze raz przeskanować pisze z innego kompa, a tamto padło znowu bym musiał włącząć tak długo aż się nie będzie zacinał, jak będę miał wykonać jeszcze raz to wykonam mimo to jakby znalazł się ktoś uprzejmy i zechciał spojrzeć na moje logi, będę bardzo wdzięczny.

Extras.Txt

OTL.Txt

log_gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
równie dobrze mogłeś tą paczkę dump'ów wrzucić do tamtego tematu.

mogłem, ale one pojawiły się koło 18, a skoro @marekB przysłał mnie tutaj to tamten temat uznałem za zamknięty, w tym dziale wystawiam inne logi to uznałem, że mini dump bardziej się przyda. No ale o.k następnym razem wrzucę tu i tu.

 

Link do mini_dump'ów [zmienione]

http://www.sendspace.pl/file/76aac701dacb68b321223c2

Odnośnik do komentarza

Zrób test dysku programem MHDD. http://hddguru.com/s...005.10.02-MHDD/

Opis: http://www.nirvanowi...ka.pl/MHDD.html

Picasso lub landus tu nie zaglądali a przydało by się przeglądnąć logi, co prawda gmer uruchomiony w nieprawidłowy sposób z działającym sterownikiem virtualnego napędu ale coś można z niego chyba wyczytać. Kliknij przycisk "zgłoś" opisz o co chodzi a nóż widelec pomoże. Jak nie to załóż nowy temat w dziale anihilacji wirusów, tam wklej logi (te same) tylko gmera wykonaj w prawidłowym środowisku z odinstalowanym spdt.

Odnośnik do komentarza

Ło matulu odwołuje co zatwierdziłem :( , sorry kolego, fakt robiłeś.

Czytałem bsod'y jeden cokolwiek niejasno (bo jest kilka możliwości prócz badów) ale może wskazywać na robala w MBR dysku.

Może wykonaj jeszcze raz logi z OTL i GMER (ale postaraj się z tym gmerem).

Tak czy siak nie wkleiłeś jeszcze screenów, o które prosiłem czyli z hwinfo z ekranów "system summary" i "sensors"

Odnośnik do komentarza
postaraj się z tym gmerem

chyba odwrotnie, bo - jak pisałem wcześniej - przy otl'u zapomniałem o deamonie, gmer już był robiony bez - usuwałem zgodnie z instr. działu.

nie wkleiłeś jeszcze screenów, o które prosiłem czyli z hwinfo

chyba edytowałeś post, prawda ? bo umnkęło mi to, sorki. Oczywiście zrobię to, ale chyba już jutro ... znaczy się po południu bo uruchomiłem, zdesperowany dr.web cure it i chyba tak szybko się nie skonczy, a niechciał bym przerywać ... w każdym razie, jak tylko się skonczy skan to zamieszcze logi i screeny, wstawić tutaj ?

 

Gmer mi się cały czas zawieszał, ale po kilku próbach udało się. Z resztą nie było problemu. TDSSkiller, dr.cure it - nic nie znalazały.

 

Screen hwinfo:

http://zapodaj.net/7...751b2f.jpg.html

Extras.Txt

OTL.Txt

Log_gmera.txt

Odnośnik do komentarza

Tak podsumowywując:

Oprogramowanie:

infekcji nie ma co stwierdził Landuss i potwierdził DrWeb TDSSKiller i Kaspersky.

usunąłeś SPTD (daemona)

Sprzętowo:

MHDD zrobiony i czysty

RAM wykazał błędy w jednym teście ale nie udało się uzyskać potwierdzenia

 

Więc idąc od końca:

usuń proszę Ashampoo WinOptimizer 6 oraz kodeki K-Lite Codec Pack 6.0.4 (nawet jakbyś miał zostać dwa dni bez filmów to zrób tak żeby zobaczyć czy to coś da)

przetestuj procesor aplikacją Intel Burn Test (5 pasów z małą ilością RAM-u tak z 512 Mb)

wróć do testowania RAM-u MemTest-em wersją 4.20 odpalaną z płyty, testuj około 12h- wiem że długo ale z wykrywaniem błędów pamięci tak trzeba, ewentualnie podmień kości RAM na inne i zobacz czy problem ustąpił. Zawsze możesz też odpalać Ubuntu z płyty bądź pendrive'a - jak ono by się zawieszało to przynajmniej definitywnie potwierdzi to że to problem ze sprzętem.

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem, windowsa od nowa, pozostawiając partycje logiczną D: z obrazem recovery visty i sterownikami niezmienioną, póki co problem się nie objawił a podczas instalacji sterowników komputer był uruchamiany ponownie kilka razy, nie było oznak problemów. Może faktycznie wystąpił konflikt jakiegos oprogramowania ... albo nie wiem co, ale gdyby coś w najbliższym czasie wskazywało by na powrót problemu, wracam do twoich instrukcji @Matik. Chociaż test procesora, wykonam, dla świetego spokoju, a "myk" z ubuntu to świetna sprawa przy takim problemie, nie wpadłem nigdy na taki pomysł. Naprawdę bardzo, bardzo, dziękuję Wam wszystkim za ogromną i fachową pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...