Skocz do zawartości

Problem ze sterownikiem ekranu


zamer21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam bardzo uciążliwy problem ze sterownikiem ekranu który już wcześniej mnie nękał.Dzieje się to tylko po uruchomieniu gry.Na chwilę ekran staje się czarny,po czym wszystko wraca normalnie i wyskakuje komunikat sterownik ekranu IGFX przestał działać ale odzyskał sprawność,sterowniki mam najnowsze,nie ma żadnej aktualizacji.Przeinstalowywałem też jakiś czas temu stery ale jak by to napisać,nie pomogło bądź też pomogło że problem pokazywał się w mniejszym stopniu.

Laptop,Vista k.graficzna intel espress 965 chipset family.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Szanowny kolego.

- strona Intela nie jest strona producenta

- strone producenta podal marekW i tam jak byk stoja stery do poszczegolnych podzespolow. Nie sa podawane jako ozdoby choinkowe

- nie wiemy czy;

. odinstalowales stare (inne) sterowniki przed zainstalowaniem nowych(innych)

.

Może źle instalowałem? nie wiem,co powinienem zaktualizować,przeinstalować prócz sterów do k.graficznej?może stery do procesora albo jeszcze coś innego?
to napisz jak zmieniales sterowniki i jakie na jakie bo doradzic cokolwiek w tym stanie informacji jest karkolomnym

- potrafisz wyczyscic sterowniki grafiki?

- znasz np. Revo Uninstaler?

- znasz Driver Swepper?

- potrafisz wejsc w tryb awaryjny?

- mamy napisac Ci krok po kroku,? czy jestes w stanie sam ogarnac te podane programy?

log sprzetowy bylby pomocnym jak cho..lera, ale jestes w stanie przeczytac informacje o pozadanych logach sprzetowych, czy to jest nie do przejscia? czyli zbyt obciazajace umysl?

Odnośnik do komentarza

Przyznam się komputer to nie jest moja mocna strona,był bym wdzięczny za dokładne rozpisanie jak mam się do tego zabrać.Sterowniki najpierw odinstalowywałem,następnie instalowałem kolejne oczywiście.

Odinstalowane sterowniki powinienem chyba też usunąć,bo miałem takie sytuacje że komputer po ponownym uruchomieniu sam instalował znów te same stery

Odnośnik do komentarza

A więc zabrałem się za instalacje sterowników.Wszedłem w panel sterowania-menadżer urządzeń i tam odinstalowałem sterownik do karty graficznej,następnie usunąłem go z C/:SWsetup.Dopeiero wtedy zabrałem się za instalowanie nowego pobranego ze strony podanej przez markaW.Po zainstalowaniu uruchomiłem ponownie komputer i teraz czekam na rezultaty,czasem już po kilku minutach problem się odzywał a czasem po godzinie-dwóch,więc odezwę się niebawem czy pomogło.

Odchaczyłem też opcje wizualizacje aero.Myślę że poprawnie zainstalowałem sterownik

 

I już po 10min znów to samo.........sterownik ekranu przestał działać.

Odnośnik do komentarza

no to masz bardzo prawdopodobny problem z przegrzewającym się chipsetem możliwe, że rozbiórka lapka to wyzwanie dla ciebie ponad siły, czeka cię więc serwis.

Ściągnij HWiNFO32, uruchom program (menu sensors) i uruchom "logging start" jak się sterownik wykrzaczy to przedstaw screena z tego otwartego menu "sensors" i wklej loga z zapisanych temperatur.

HWiNFO32

Odnośnik do komentarza

Ale co? To znaczy, że w ciągu 7 sekund driver się wykrzaczył? Instalowałeś też pozostałe drivery np. chipset? Na samym dole są dodatki w postaci "niezbędne aktualizacje systemu .............................. " w opisie jest info, że dodaje jakieś tam specyficzne udoskonalenia konkretnych lapków w celu poprawy wydajności, może i trzeba pociągnąć.

Odnośnik do komentarza
Odinstalowane sterowniki powinienem chyba też usunąć,bo miałem takie sytuacje że komputer po ponownym uruchomieniu sam instalował znów te same stery

- wylacz na czas instalacji/ deinstalacji sterownikow aktualizacje automatyczne

- znajdz sterownik chipsetu i odinstaluj

- to samo do grafiki

- w trybie awaryjnym odpal Driver Swepper-a i wyczysc pozostalosci po sterach grafiki

- popraw probramem Ccliner dla pewnosci

- zainstaluj stery chipsetu potem grafiki

- wlacz aktualizacje automatyczne

Mozesz uzyc programu Revo Uninstaler - jest wersja darmowa dla x32

Wigilia wiec czasu na opis krok po kroku nie ma, sorry.

Odnośnik do komentarza

loga wkleiłem zaraz po tym jak sterownik znów padł,temperatury wachają się do 60 ponad stopni.Tak chipset też aktualizowałem

Automatyczne aktualizacje mam już od dawna wyłączone.Wszystko robiłem tak jak napisałeś marekB prócz z tym uruchomieniem awaryjnym.

Także przeczyszczałem cclinerem rejestr.Laptop jest już po gwarancji więc może warto rozkręcić i przeczyścić jeśli chodzi o temperaturę,tym bardziej że nie było to jeszcze ani razu robione

Odnośnik do komentarza

Z tą pamięcią to w tym wypadku nie wiadomo jak jest, jest przydzielana dynamicznie dla grafiki, raz jest tak a raz inaczej. Wywalanie się drivera świadczyło by o ewidentnym przegrzewaniu chipsetu, tu na zrzutach nie widać bo nie jest uchwycony moment przy jakiej się "wywala".

Sorry z tym furmarkiem, ale zapomniałem że masz starszą zintegrowaną intela. Może obciąż go jakąś grą z włączonym rejestrowaniem przez hwinfo.

Może jeszcze raz przeprowadź czyszczenie systemu z driverów ale w trybie awaryjnym, a propos trybu awaryjnego, czy w nim też się sterownik wywala?

Odnośnik do komentarza

Nawet nie wiem jak wejść w tryb awaryjny.....przy rozruchu f coś tam.....Jak uruchomić te rejestrowanie przez hwinfo??,tam mi pokazuje tylko wykaz systemu a jak klikam na sensor śledzi mi dane temperatury i zapisuje tę najwyższą,mogę tam tylko loga z tego zrobić.Ja odpalałem ten sensor i wtedy grę,jak mi pojawił się czarny ekran wtedy wrzuciłem właśnie screena z tych najwyższych temperatur do jakich doszło.

co do tej temperatury,postaram się jeszcze sprawdzić kilka razy kiedy komputer jest zimny zaraz po uruchomieniu czy też od razu po rozruchu go łapie.Na dzień dzisiejszy,nawet po 5-6h pracy jak mi zacznie tak po kilka razy wywalać i zresetuję komputer wtedy problem się wycisza.

No i dzieje się to tylko przy obciążeniu procesoru,karty.Nigdy kiedy jest odpalona przeglądarka,gg,nagrywanie itp itd

Tak myślę co by jeszcze dopisać aby jak najwięcej podać informacji,jak się coś przypomni to napiszę

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...