Skocz do zawartości

Wyłączona usługa wyszukiwania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zainstalowałem na drugiej partycji Ubuntu , wszystko było dobrze do póki nie przeczyściłem Visty CCleaner , i pojawił się problem nie mogę połączyć się z internetem (iPlus) , tzn. z poziomu Ubuntu bez problemu a z Visty przy logowaniu pojawia się komunikat : Wyłączona usługa wyszukiwania , z Visty łącze się przez Top NetInfo , które jest ustawione w ten sposób że przy starcie OS automatycznie następuje połączenie , i teraz przy próbie odpalenia Top Net pojawia się ww komunikat i winda zamyka program , ręcznie nic nie wyłączyłem i nie bardzo wiem jak to ogarnąć. Jeżeli temat w nie właściwym miejscu to proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ale nie wiadomo co poleciało w CCleaner (to było czyszczenie rejestru a nie "deaktywacja"), tak więc proste wskazanie gdzie jest coś wyłączone to nie tu. Usługa z komunikatu nie wygląda na usługę Windows, w services.msc nie ma domyślnie czegoś jak "Usługa wyszukiwania" (nabliżej jest "Windows Search"). Tu może chodzić o usunięcie jakiegoś innego komponentu. Raczej proponuję cofnąć system, by odwrócić szkody.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Obrazek mogę dać , ale dopiero wieczorem jak będę w domu , sprawdzałem MU (to pierwsze co na szybko przyszło mi do głowy i modem widzi ) , co dziwne przynajmniej dla mnie to logując się na Ubuntu mam połączenie z internetem. Co do modemu to nie pamiętam dokładnie jakiś Option Icon chyba 3G (ale to jest Laptop ) , mam jeszcze stary Option Icon 225 na usb , tylko zastanawia mnie czemu przez Ubuntu bezproblemowe połączenie a na Viście taki kwiatek ?.

Odnośnik do komentarza

To jest moje pierwsze podejście do dwóch OS i wydawało mi się że sterowniki do modemu iPlusa są wspólne , ale moja wiedza na ten temat jest zerowa i zapewne tak nie jest jak myślałem , wiec tak czy tak przywrócę Vistę i zobaczę co wtedy.

 

 

Nie pomaga kompletnie nic , kilka razy przeinstalowałem iPlus , użyłem narzędzia naprawczego Visty , brakuje mi wcześniejszych pt. przywrócenia :wacko: , jedynie do czego się "doczłapałem" to :

 

Plik Składnika C:\Windows\system32\connect.dll

 

Błąd 0x8007277B

Edytowane przez Adamiak
Odnośnik do komentarza

Dobra poradziłem sobie w najprostszy sposób : format ((aczkolwiek niechętnie (jak na moje możliwości za dużo w końcu namieszałem)). Mogę tylko powiedzieć że mając pierwszy raz styczność z innym OS niż winda z przyjemnością jak tylko już będę mógł pozbędę się Visty i w końcu zapomnę o Windowsie z którym przy najmniej ja mam wieczne problemy jak nie sterowniki to coś innego i tak w koło. W każdym bądź razie wszystko działa. Temat do zamknięcia , Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...