Skocz do zawartości

Office - Usunięcie "resztek" po deinstalacji


mastermix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Usunąłem ostatnio pakiet office, ale chyba nie do końca wszystko się usuneło, ponieważ stare pliki excelowskie które jeszcze mam na komputerze nadal mają prawidłową ikonkę Excela a programu niby już nie ma...

 

Poza tym pewnie pozostało jakiś parę innych śmieci....

 

W związku z powyższym zwracam się z prośbą do fachowców o przeanalizowanie logów które dołączam:

 

http://www.wklej.org/id/831015/txt/

http://www.wklej.org/id/831017/txt/

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W tym przypadku jednak magia OTL nie roztacza uroków, program nie ma specjalizacji do oceny wielu miejsc, gdzie może siedzieć to:

 

 

Usunąłem ostatnio pakiet office, ale chyba nie do końca wszystko się usuneło, ponieważ stare pliki excelowskie które jeszcze mam na komputerze nadal mają prawidłową ikonkę Excela a programu niby już nie ma...

 

W OTL to na poziomie rejestru widać tylko resztki w menu kontekstowych Internet Explorer, co kasowalne np. za pomocą Autoruns w karcie Internet Explorer.

 

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000 File not found

O8 - Extra context menu item: E&ksportuj do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\EXCEL.EXE/3000 File not found

 

Oczywiste foldery do usunięcia:

 

[2011-11-29 17:49:48 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Program Files\Microsoft Office

[2011-11-27 22:06:28 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Microsoft Office

 

Inne czeluście:

- Do ogólnego czyszczenia po Office możesz zastosować oficjalne narzędzie Fix-it dopasowane do konkretnej linii Office: KB290301.

- Do usuwania typów plików skojarzonych z Office albo menedżer typów plików w Windows albo darmowa aplikacja w rodzaju Types.

- By usunąć z Dziennika zdarzeń sekcję Office, w katalogu C:\Windows\system32\config wyszukaj plik *.EVT związany z Office (innych nie ruszaj) i usuń.

 

 

 


Komentarze poboczne:

 

1. Dziennik zdarzeń dręczy zestaw błędów:

 

Error - 2011-11-29 16:47:42 | Computer Name = MASTERMIX | Source = WinMgmt | ID = 5601

Description = Usługa WinMgmt nie może załadować plików repozytorium w katalogu windir\system32\wbem\repository.

Prawdopodobną przyczyną może być uszkodzenie plików repozytorium, ustawienia zabezpieczeń

dla tego katalogu, brak miejsca na dysku lub inne problemy z zasobami systemowymi,

takie jak brak pamięci. Jeśli ten błąd występuje przy każdym ponownym rozruchu komputera,

administrator tego komputera musi zatrzymać usługę WinMgmt, usunąć wszystkie pliki

i katalogi w tej lokalizacji, a następnie uruchomić ponownie usługę WinMgmt.

 

Error - 2011-11-29 16:47:42 | Computer Name = MASTERMIX | Source = WinMgmt | ID = 28

Description = Moduł WinMgmt nie może zainicjować części podstawowych. Powodem mogą

być: źle zainstalowana wersja modułu WinMgmt, awaria uaktualnienia repozytorium

modułu WinMgmt, za mało miejsca na dysku lub za mało pamięci.

 

Rozpocznij od resetu Repozytorium. Start > Uruchom > services.msc i na liście zatrzymaj usługę Instrumentacja zarządzania Windows. Następnie skasuj cały folder C:\Windows\system32\wbem\repository. Wznów pracę usługi Instrumentacji. Od momentu wdrożenia tego obserwuj czy w Dzienniku zdarzeń ustały owe błędy ze źródłem WinMgmt w sekcji Aplikacje.

 

2. System sztucznie aktualizowany:

 

Windows XP Professional Edition Dodatek Service Pack 4 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 8.0.6001.18702)

 

SP4 nie istnieje dla XP, to tylko nieoficjalna składówka. Brak gwarancji na otrzymanie zestawu pełnego i w pełni zgodnego. Nie jest też dla mnie wiadomym jak daleko posunęła się tu modyfikacja ciągów identyfikacyjnych "SP4" i czy to aby nie ma skutków ubocznych dla detekcji prawdziwego Windows Update. Generalnie: dlaczego mam pobierać nieoficjalne skoro mogę mieć oficjalne, dla nazwy i "jednego instalatora" mam to robić, tylko ....?

 

3. Software do wymiany / aktualizacji. Na wyrywki:

 

SRV - [2002-10-16 20:56:00 | 000,176,128 | ---- | M] (Executive Software International, Inc.) [On_Demand | Stopped] -- D:\Narzedzia\DiskeeperLite\DKService.exe -- (Diskeeper)

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{A3F60446-48FB-48A8-B5FC-BB3430AEF806}" = Diskeeper Lite

 

Bez sensu. Dobry powód do wywalenia: defragmenter wbudowany w Windows XP to ... modyfikacja Diskeeper Lite (okno z "kreskami" niczego Ci aby nie przypomina?). Info (... Windows comes with a built-in defragmenter which is based on Executive Software's Diskeeper Lite utility) + podgląd Właściwości pliku Windows:

 

diskeeperlitesd7.gif

 

Zainstalowałeś archaizm (sprzed 9 lat), który nie dysponuje niczym więcej niż to co ma już Windows natywnie, duplikat funkcji i silnika, oba jednakowo ubogie. Diskeepera z 2002 złóż do grobu, bo to tylko oszukiwanie, że jest zainstalowany dobry alternatywny defragmenter. Darmowe nowoczesne defragmentery przewyższającego tego przedatowanego Diskeepera nie tylko datą:

 

Puran Defrag Free Edition

UltimateDefrag Freeware Edition

MyDefrag + opcjonalnie nakładka MyDefragPowerGUI

Ultra Defrag

 

Wszystkie prócz MyDefrag mają funkcję o kryptonimie "BootTime" = czyli defragmentacja plików nieprzesuwalnych spod Windows. MyDefrag potrafi to wykonać tylko, gdy zastartowany zostanie z boot CD.

 

 

- Przestarzały Avast (sterowniki z 2008) do przeinstalowania na czysto najnowszą wersją. Linia 6 ma więcej funkcji za darmo, a także są to już całkiem inne programy na korzyść najnowszego.

- Gadu-Gadu 6.1, aż trudno uwierzyć. W artykule Darmowe komunikatory popatrz na opisy WTW lub Miranda.

- Sfatygowane kodeki

- Te "sprzętowe": EVEREST Home Edition to wymarły stwór. Uniblue DriverScanner, od takich wynalazków trzymałabym się z daleka.

- Stary Lisek, Java itede itepe = tu na froncie w przyklejonych działu malware macha stosowny wywód.

- I należy wyrzuć te śmieci:

 

O3 - HKCU\..\Toolbar\ShellBrowser: (ToggleEN Toolbar) - {038CB5C7-48EA-4AF9-94E0-A1646542E62B} - C:\Program Files\ToggleEN\tbTog1.dll (Conduit Ltd.)

O3 - HKCU\..\Toolbar\WebBrowser: (ToggleEN Toolbar) - {038CB5C7-48EA-4AF9-94E0-A1646542E62B} - C:\Program Files\ToggleEN\tbTog1.dll (Conduit Ltd.)

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...