Skocz do zawartości

Problem z komputerem


masterneo6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój problem jest nastepujący: komputer bardzo wolno się włącza, brak paska zadań, brak wi-fi, nie działa żadna funkcja antywirusa (Avast Internet Security), nie mogę nawet przesunąć ikonki na pulpicie. Zaczęło się to od tego, gdy zaktualizowałem sterowniki graficzne ( Geforce 9800gt). Po wgraniu nowych sterów antywirus wyświetlił komunikat o wykryciu kilkunastu rootkitów ( tylko nie pamiętam jakie dokładnie). Usunąłem je i uruchomiłem ponownie pc-ta z zastosowaniem skanowania przed uruchomieniem (nic nie wykryło?). Po załadowaniu komp wariował, wyświetlily się ucięte komunikaty typu " czy chcę wysłać jakieś tam informacje anonimowo do dostawcy sprzętu etc.". Dodaje logi z OTL, RSIT I GMER-a. Usunąłem wcześniej Daemona włącznie z SPTD i wpisem w rejestrze. Mogę wysłać screena, jeśli będzie trzeba to pokazać.

Extras.Txt

Gmer log.txt

info.txt

log.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Brak śladów infekcji. Temat przemieszczam do działu Windows XP. Przy okazji, skoro zasady wyszczególniają log z OTL jako obowiązkowy, to nie chodzi mi o powielanie danych podobnym RSIT.

 

Zaczęło się to od tego, gdy zaktualizowałem sterowniki graficzne ( Geforce 9800gt). Po wgraniu nowych sterów antywirus wyświetlił komunikat o wykryciu kilkunastu rootkitów ( tylko nie pamiętam jakie dokładnie). Usunąłem je i uruchomiłem ponownie pc-ta z zastosowaniem skanowania przed uruchomieniem (nic nie wykryło?). Po załadowaniu komp wariował, wyświetlily się ucięte komunikaty typu " czy chcę wysłać jakieś tam informacje anonimowo do dostawcy sprzętu etc.".

 

Przypuszczam, że sobie nagrabiłeś Avastem. To prawdopodobnie nie były żadne rootkity, tylko Avast miał zakłócenia odbioru i pliki które były "przesuwane" bądź "zablokowane" w wyniku procesów instalacyjnych uzyskały chwilową niewidzialność spod API Windows i w ten sposób zostały nieprawidłowo sklasyfikowane przez maszynę antyrootkit Avast. Objawy wskazują, że zostały usunięte jakieś prawidłowe obiekty. Nie ma tu żadnych danych co usunął Avast (żadnych śladów w jego dzienniku?). W takiej sytuacji widzę Przywracanie systemu do stanu sprzed instalacji sterowników graficznych. Wg OTL Extras Przywracanie systemu jest włączone, czyli teoretycznie możliwe istnienie punktów przed usterki.

 

 

W OTL nie widać gdzie jest uszkodzenie, jedynie mętny ślad w postaci tych plików Windows pozbawionych sygnatury Microsoftu (pliki mogą być uszkodzone):

 

SRV - [2008-04-14 21:51:32 | 000,114,688 | ---- | M] () [Disabled | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\netdde.exe -- (NetDDEdsdm)

SRV - [2008-04-14 21:51:32 | 000,114,688 | ---- | M] () [Disabled | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\netdde.exe -- (NetDDE)

SRV - [2008-04-14 21:51:24 | 000,075,264 | ---- | M] () [Disabled | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\locator.exe -- (RpcLocator) Lokalizator usługi zdalnego wywołania procedury (RPC)

 

Również jest wskazanie w Dzienniku zdarzeń, że uszkodzeniu uległ sterownik wirtualnych napędów (ale to już nieaktualne = "Usunąłem wcześniej Daemona włącznie z SPTD i wpisem w rejestrze."):

 

Error - 2011-11-27 11:06:33 | Computer Name = BC2PL | Source = sptd | ID = 262148

Description = Sterownik wykrył błąd wewnętrzny w swoich strukturach danych dla .

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...