Skocz do zawartości

Nieprawidłowa hibernacja


Krystian

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Posiadam laptopa, w którym zainstalowałem niedawno system windows 7 64bit w polskiej wersji językowej (wcześniej siedział EN), jest to jedyny system aktualnie zainstalowany na dysku twardym.

Mam problem z prawidłową hibernacją systemu - mianowicie kiedy wywołuje akcję hibernacji, system zaczyna zrzucać RAM na HDD, następnie wyłącza się i od razu włącza się z powrotem (restart). Problem znika jeśli po wywołaniu akcji hibernacji zamknę pokrywę laptopa. Aktualnym rozwiązaniem problemu jest ustawienie systemu tak aby zaczął się hibernować po zamknięciu pokrywy, ja natomiast bym chciał aby po zamknięciu pokrywy przechodził w stan wstrzymania (uśpienia), tak jak było domyślnie ustawione wraz z świeżą instalacją systemu. Dodam iż w stan uśpienia wchodzi bez problemu i pokrywa może zostać otwarta. Co może być przyczyną takiego zachowania?

Laptop Dell N7110.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W Planie Zasilania (panel sterowania) jest opcja, co laptop ma robić po zamknięciu obudowy.

Ustaw na Nic Nie Rób . :)

 

Nic nie napisałem, że nie korzystam z hibernacji, korzystam i chciałbym żeby pracowała prawidłowo. Gdy zostawie go pracującego, to po czasie ustalonym po którym ma się zahibernować wyłączy się i włączy z powrotem. Dodam, że wyłączyłem hibernację przez cmd komendą powercfg -h off i włączyłem z powrotem powercfg -h on - nie pomogło. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Odnośnik do komentarza

Sprawdziłem co może wybudzać komputer:

 

wakeb.jpg

 

Wg. mnie laptop nie powinien sprawdzać czy ma wstać dopóki się całkowicie nie wyłączy, a on sprawdza odrazu i natychmiast wstaje. Karty sieciowe obydwie wyłączyłem w menedżerze urządzeń i nie pomogło.

Może można wyłączyć dla hiberncji pozycję wybudzania przez pokrywę? Żeby została tylko na przycisk zasilania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...