Skocz do zawartości

Różne problemy


kkamil4sz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem jak nazwać temat i gdzie go dać, ponieważ mam parę problemów.

 

Informacje:

System: Windows Vista 32 bit

Ram: 4GB

Procesor: Intel Core 2 quad Q9300 2.50GHz

 

- Teraz ostatnio coś antywirus (AVG) się już psuje więc w końcu postanowiłem to wszystko jakoś naprawić. Czasami jak włączam komputer to AVG wyświetla brak składników i nawet komputera nie można skanować (ale jest trayu i można otworzyć okienko) a windows wyświetla że ochrona przed złośliwym oprogramowaniem jest wyłączona.

 

- Jak włączam komputer to pojawia się pulpit, pasek dolny itp. i pasek boczny, ale bez gadżetów i póki te gadżety się nie pojawią, to (komputer działa normalnie, nie muli, nie wiesza się) można otwierać foldery i zauważyłem że paint też się chyba otworzył, ale jak chce włączyć inny program np. firefox, infranview albo jakieś gry (czasami game lunchery się włączają) to się nie włączają i dopiero jak pojawią się gadżety na pasku bocznym to wszystko się na raz włącza to co próbowałem otworzyć za nim się pojawiły gadżety.

 

- Wcześniej miałem problem z paskiem że gadżety były białe itp. ale gdzieś logi z OTL mi sprawdzili i się naprawiło, a jedyne co zostało to wokół gadżetu kalendarza na pasku jest biała obwódka (jeśli wyjmę kalendarz i z powrotem włożę to znika ta obwódka ale czasami znów się pojawia) to nic takiego ale czasem mnie denerwuje.

 

Pasek z obwódką: Pasek po przeciągnięciu na pulpit i z powrotem na pasek naprawia to:

zypasek.jpg dobrypasek.jpg

 

- Nie wiem czy są jeszcze jakieś problemy, może coś tam jeszcze jest ale nie widoczne gołym okiem.

 

 

 

LOGI:

defogger_disable

OTL

Extras

GMER

Security check

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Vista. Brak śladów infekcji. Masz za to śmieci zainstalowane na własne życzenie. Dedykuję to w spoilerze.

 

 

 

SpeedBit Video Downloader zainstalował adware SearchPredict:

 

O2 - BHO: (SearchPredictObj Class) - {389943B0-C3A2-4E69-82CB-8596A84CB3DC} - C:\Program Files\SearchPredict\SearchPredict.dll (Speedbit Ltd.)

 

Ponadto, masz inne śmieciarskie rozszerzenia w Firefox, w tym Virtus Search Opt-in (zainstalowany pewnie ze skórką Aero dla Firefox).

 

1. Deinstalacje śmieci:

- W Panelu sterowania przejdź do modułu deinstalacji programów i pozbądź się SpeedBit Video Downloader. Przy okazji: co to za "SmartShopper"?

- Otwórz Firefox i wejdź do menedżera rozszerzeń w celu deinstalacji: Conduit Engine, Virtus Search Opt-in, SweetIM Toolbar for Firefox, Veoh Web Player Community Toolbar, Winamp Toolbar.

- Otwórz Google Chrome i w menedżerze rozszerzeń odinstaluj Babylon.

 

2. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
FF - prefs.js..browser.search.defaultenginename: "Search the web (Babylon)"
FF - prefs.js..browser.search.defaultthis.engineName: "Veoh Web Player Customized Web Search"
FF - prefs.js..browser.search.defaulturl: "http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?ctid=CT2653012&SearchSource=3&q={searchTerms}"
FF - prefs.js..browser.search.order.1: "Search the web (Babylon)"
FF - prefs.js..keyword.URL: "http://search.sweetim.com/search.asp?src=2&q="
FF - prefs.js..sweetim.toolbar.previous.keyword.URL: "http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?ctid=CT2653012&SearchSource=2&q="

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

3. Popraw za pomocą AD-Remover uruchomionego w trybie Clean.

 

 

 

 

Przy okazji możesz odinstalować zbędny Akamai NetSession Interface + McAfee Security Scan (przypuszczalnie zainstalowany bezwiednie jako sponsor w paczce np. Adobe).

 

 

- Teraz ostatnio coś antywirus (AVG) się już psuje więc w końcu postanowiłem to wszystko jakoś naprawić. Czasami jak włączam komputer to AVG wyświetla brak składników i nawet komputera nie można skanować (ale jest trayu i można otworzyć okienko) a windows wyświetla że ochrona przed złośliwym oprogramowaniem jest wyłączona.

 

- Jak włączam komputer to pojawia się pulpit, pasek dolny itp. i pasek boczny, ale bez gadżetów i póki te gadżety się nie pojawią, to (komputer działa normalnie, nie muli, nie wiesza się) można otwierać foldery i zauważyłem że paint też się chyba otworzył, ale jak chce włączyć inny program np. firefox, infranview albo jakieś gry (czasami game lunchery się włączają) to się nie włączają i dopiero jak pojawią się gadżety na pasku bocznym to wszystko się na raz włącza to co próbowałem otworzyć za nim się pojawiły gadżety.

 

A może problemem w obu przypadkach jest po prostu AVG jako taki. Przy okazji: czy instalowałeś gadżet AVG umieszczający się w pasku bocznym? Na dostarczonym tu obrazku go nie widzę, ale to nie jest dla mnie dowodem (mogłeś go ukryć).

 

 

wokół gadżetu kalendarza na pasku jest biała obwódka (jeśli wyjmę kalendarz i z powrotem włożę to znika ta obwódka ale czasami znów się pojawia) to nic takiego ale czasem mnie denerwuje

 

To jest problem po instalacji IE9 na Vista (i tylko ta kombinacja jest wadliwa), a naprawę adresuje mój tutorial: KLIK. Ostatni post i "Artefakty wyświetlania - Internet Explorer 9 (Biała obwódka Kalendarza)".

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
16.03.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...