Skocz do zawartości

Wysypywanie systemu - usterka sprzętowa?


rasa

Rekomendowane odpowiedzi

witam

co może być przyczyna wysypywania sie systemu, zaczyna od przeglądarki internetowej, przestaje działac, potem okno logowania zaczyna wyskakiwać, brak mozliwości wyłączenie a potem już z górki, sprawdzałem na kilku xp i to nie wina systemu, czy to mogą byc bad sektory na dysku, może jakiś wirus, ale z wirusem to mi cos nie pasi, moze pamięci, ale niby wszystko dobrze, zasiłka do wyrzucenia ale działał na niej kilka lat kondensatory są w porządku, wygląda na błąd dysku, a jak zainstaluje program diagnostyczny to wywala mi system od razu, w zyciu sie z takim cudakiem nie spotkałem

dzięki za każdą sugestie

wcześniej miałem problem na tym kompie z biosem, wywalało go dopiero po resecie odpalał

mam problem z tym cudem GA-8VM800M-775, komputer z tą płytką nie był używany jakiś czas, zamontowany jest celeron D 2.53, 512 ram, grafika GeForce4 MX 4000

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

da sie to z pendriva uruchomić?, poszukam, dzięki

 

nie pomogło, to nie dyski, ani nie wirusy, pamięć może takie wariactwa wyprawiać?, chociaż mi to na mostek wygląda, ja go codziennie musze resetować, ale może to wina pamięci, a moze sprawa jest banalna i to po prostu zajebisty zasilacz feel, nie wiem, jeszcze mnie koleś zawsze jak wpadne raczy co najmniej litrem i już nie wyrabiam, pomóżcie kochani bo na odwyku skończe

Odnośnik do komentarza

Sprawdź jak wyglądają kondensatory na płycie głównej, czy nie są wylane bądź napuchnięte. Jak nie powinny wyglądać znajdziesz poniżej.

https://www.fixitpc.pl/topic/138-zasilacze-komputerowe-garsc-informacji/

Zasilacz Feel, a dokładniej? W każdym bądź razie nawet jeśli to Feel-III testowo podmień na inny (pożycz od rodziny, znajomych... byle markowy). Obecny, jak zapewne wiesz, jest objęty tzw. "czarną listą".

I od tego proponuję zacząć. Jeśli nie będzie poprawy po wymianie zasilacza, to drogą kolejnych eliminacji (RAM, grafika, procesor, płyta główna) postarasz się wykluczyć problem sprzętowy.

 

Jak będziesz sam wyrokował, że to nie dyski itd. to w niczym nikomu nie pomożesz sobie pomóc... Zapodaj fotki skanu powierzchni i S.M.A.R.T.-u z MHDD.

Memetest profilaktycznie też mógłbyś zrobić, ale najpierw musiałbyś (a przynajmniej najlepiej byłoby) podmienić zasilacz. Memtest znajdziesz z zestawie parted magic http://partedmagic.com/doku.php?id=downloads (przy bootowaniu w Extras Menu) lub http://www.memtest.org/#downiso

 

BTW

Występują jakieś BSOD-y?

Odnośnik do komentarza

kondensatory sa oki, dysk w końcu wziąłem swój i na nim postawiłem system, te same objawy, dysk czysty i bez BADów, zasilacz mam dodatkowy chieftecka, podłącze go i zobacze, ale wątpie żeby to jego wina była, grafiką sie bawiłem, podmieniłem na inną, problem mam jedynie z pamięcią bo nie mam takiej, robiłem porządki i sprzedałem 10 kompów z wszystkim, za mały mam pokój żeby z tym mieszkać

problem wydaje sie być z płytą, nawet jak odpalałem mhdd z pena to sie bios wysypawał, ale moze faktycznie zasiłka, nie wiem, a moze bateria, ale nigdy nie miałem takich objawów ze słabą baterią, albo komp wstawał albo nie, wygląda na mostek że piep..y

Odnośnik do komentarza
robiłem porządki i sprzedałem 10 kompów z wszystkim
z naciskiem na "robiłem porządki" znaczy "walała się po pokoju", czasem tak bywa jak się przechowuje części w nie do końca odpowiedni sposób, szczególnie różnego rodzaju coś co jest na PCB, wystarczy kilka ładunków elektrostatycznych i po sprawie, położenie na kocu, dywanie i takie tam, zaznaczam, że nie zakładam tego jako pewnik.
problem mam jedynie z pamięcią bo nie mam takiej
tu też może być problem i z bateryjką owszem też.

Generalnie coś tam składasz to załatw sobie jakiś jeden solidniejszy i pewny zasilacz, na którym będziesz testował sprzęty.

Edytowane przez picasso
8.03.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...