Skocz do zawartości

Diagnostyka napędu DVD


Gaston

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
po włożeniu płyty napęd próbuje się rozpędzić, czasem bardzo głośno przy tym wyje,

 

Czy tak jest przy każdej płycie?

 

laser trochę popiszczy,

 

Nie żartuj. I Ty to słyszysz - znaczy to piszczenie lasera? Słyszalne dźwięki to max 20 kHz a laser to HoHoHo i jeszcze wyżej.

 

To nie jest problem sterowników.

Czy nie grzebałeś ostanio w kompie?

Takie efekty sugerują uszkodzenie płyty, mocowanie napędu i podobne.

Inny temat to zainstalowany soft ochronny. Niektóre mocno sprawdzają zawartość całej płyty i wówczas należy być cierpliwym.

Mam to na DELL + XP Pro + McAfee.

Odnośnik do komentarza

nie, różnie reaguje przy różnych płytach od dvd po cd, od nagranych, po czyste. Różnej marki płyty, myślałem, że to złe wyważenie płyty też uszkodziło napęd...

kurde, z tym piskaniem lasera to zawsze myślałem, że dźwięki z napędu to: 1. takie wyraźne rozpędzanie motorka chyba wyjasniać nie trzeba i następnie 2. takie cyfrowo-faxowe dźwięki, które zawsze uważałem za uruchamianie lasera i próby czytania płyty (czasem tak podczas nagrywania robi...)

HP Compaq G3000 + Vista + Avast...

Odnośnik do komentarza

no i jak mam informacje z tego wyczytać? W Nero 6 mam jedynie testuj napęd. Zbytnio nie rozpoznaję, ale chyba wykrywa sprzęt, ale płyty czystej w środku już nie. Czyli laserek? Choć nie mogę uruchomić tego testu... jest tylko zakończ, żadnych informacji więcej.

 

Napęd rozkręcę zapewnie jak nic innego nie wymyślę (to znaczy Wy:) )

acha, no i nie grzebałem w kompie, nagrywałem jedynie płyty... hm... może źle wyważone, choć miewał gorsze.

Odnośnik do komentarza

:ph34r: Gaston;

 

Choć nie mogę uruchomić tego testu... jest tylko zakończ, żadnych informacji więcej.

Na początek:

  • zainstaluj sterowniki ASPI

a58600aee18621ddm.jpg

  • przetestuj napęd (czysta płyta w napędzie)

861e906f34d36f41m.jpg

 

W Nero 6 mam jedynie testuj napęd

Użyj samodzielnych aplikacji.

Edytowane przez picasso
8.03.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...