Skocz do zawartości

Mikrofon podłączony do komputera nie działa


Chrystiano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój młodszy brat ma problem ze swoim mikrofonem. Otóż przy pomocy rejestratora dźwięku, nie wykrywa żadnego dzwięku, tak samo jeśli chodzi o używanie różnych komunikatorów. Dodam że mikrofon raczej sprawny... Kupiony jakieś parę miesięcy temu i od tego czasu nie używany przez ten problem.

 

Mainboard : Asus P5K SE

Chipset : Intel P31/P35

Processor : Intel Core 2 Duo E6750 @ 2666MHz

Physical Memory : 3072MBDDR2-SDRAM

Video Card : NVIDIA GeForce 8600 GT

Hard Disk : Seagate ST3160813AS (160GB)

CD-Rom Drive : HUAWEI Mass Storage

DVD-Rom Drive : Toshiba-Samsung CDDVDW SH-S222A

DVD-Rom Drive : JR5732R XNB538X

Monitor Type : ProView Technology HD-772 - 17 inches

Network Card : Attansic (Now owned by Atheros) L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T Controller

Operating System : Microsoft Windows XP Professional 5.01.2600 Dodatek Service Pack 3 (32-bit)

DirectX : Version 9.0c (maj 2010)

 

asdasdasdtr.jpg

 

Dziwne że w ustawieniach z Realtek`a suwaki przy nagrywaniu są nieaktywne, jak tak na swoim komputerze nie mam... Jeszcze zauważyłem że brat ma w ustawieniach tych Windowsowych "ptaszki" wycisz... a ja w swoim laptopie(pod spodem screen z mojego laptopa) mam opcje "Zaznacz" Nie wiem czy to się tylko tyczy laptopów czy jak.... dodam że mikrofon podłączał i do panelu przedniego i tylnego.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaait.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W regulacji nagrywania zaznacz Głośność Mikrofonu :). Dodatkowo sprawdź mikrofon gdzie indziej. To że kupiony nowy nie oznacza że sprawny ;)

 

Zacznijmy od tego że u niego nie ma takiego czegoś jak zaznaczenie "Głośność Mikrofonu" Napisałem że screen na dole jest z mojego laptopa. Ok dam znać jak brat sprawdzi mikrofon gdzie indziej ale wątpię.

Odnośnik do komentarza

Panel sterowania >dzwieki i urzadzenia>zakladka -AUDIO- tu widzisz mikrofon jako HDAudio rear input - jak podpiety z tylu

Jak go nie widzisz to juz masz problem. Przycisk -Glosnosc- i ustawiasz "ptaszka" na mikrofon.

Przechodzisz do zakladki -GLOS- > Testowanie sprzetu>

 

testglosnikow.th.jpg

 

testujesz jak system prowadzi.

Wlasnie podlaczylem jakis gown...ny mikrofon od telefonu i wszystko smiga. Jesli masz problem to:

1. Uwalony mikrofon

2. Namieszane w sterownikach

3. Namieszane w systemie - sprawdz menadzer urzadzen>kontrolery dzwieku wideo i gier> czy wszystkie stery jednak ok?

4. Start>uruchom>dxdiag - zakladka - Dzwieki - sprawdz tam. Ogolnie wykonaj tam testy i posprawdzaj czy wszedzie masz OK/ ?

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...