Skocz do zawartości

Całkowite wieszanie się (a także problem z pamięcia wirtualną)


zafrasowany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

komputer stacjonarny, dosc archaiczny, 8-letni, Pentium 4 CPU 2.4 GHz

w tym czasie jedyny "format" - poczatek 2009 roku, wymiana twardego dysku, upgrade pamieci do 1.5 GB RAM i tym samym ponowna instalacja Windowsa XP Home... Zdaje sobie sprawe, ze to staroc, kompletna wymiane planuje dopiero na polowe 2012.

 

Dla mnie osobiscie zawsze priorytetowe jest bezpieczenstwo; przed malware chroni CIS Comodo, skanowalem tez ostatnio DrWeb'em i regularnie, co ok 10 dni skanuje Malwarebytes; wydaje mi sie, ze nie mam infekcji. Ponizsze problemy (o ile nie wiaza sie z zadna infekcja) nie sa AZ tak wazne, ale mimo to denerwujace, wiec prosilbym o probe zdiagnozowania.

 

od ok 3 miesiecy zaobserwowalem:

 

1. wieszanie calkowite, srednio raz na pare dni... generalnie muzyka z youtube nagle przestaje grac, stopniowo wszystko sie zamraza, z czasem kursor myszki przestaje reagowac

zawsze po takiej sytuacji szybko recznie restartuje, ale kiedys akurat bralem kapiel, jak wrocilem, wszystko bylo zamrozone, nawet zegar byl zatrzymany tych 10 minut do tylu!

 

2. raz na pare dni, (ale bez widocznego bezposredniego zwiazku przyczynowo-skutkowego z problemem nr 1) pojawia mi sie komunikat o braku pamieci wirtualnej, zalaczam zrzut ekranu z rownoczesnym uchwyceniem wartosci pamieci w tamtym momencie (dosc wysokich wartosci, "limit" podniesiony, zawsze jest tam wartosc "29..."" ) http://wstaw.org/m/2...1/07/pamiec.JPG.

Generalnie, jak odpalam kompa, to w menedzerze zadan -> pamiec zadeklarowana -> wartosci "Razem i "Szczyt" sa dosc niskie

w miare uplywu godzin te liczby maja tendencje zeby rosnac (przewaznie mam stala liczbe otwartych okien IE, okolo 5, w kazdym po ok. 2-3 zakladki).

Z gory obawiam sie, ze sugestia jakiejs zmiany w moich konfiguracjach wywola dyskusje na pare postow, z racji mojej nieznajomosci tematu, specyfiki mojej konfiguracji i z racji tego, ze przedsmak dyskusji z Picasso o pamieci wirtualnej/pliku wymiany mialem tutaj. ;) (ale wtedy byl to watek dosc poboczny)

 

http://www.fixitpc.p...ta-w-rejestrze/

 

dodam jeszcze, ze 3 lata temu, przed ponowna instalacja systemu, rowniez pojawialy sie te komunikaty o braku pamieci wirtualnej, z czasem (tzn az do restartu) przestawaly dzialac rozne funkcje np. kopiuj wklej) , teraz dmucham na zimne i od razu po tym komunikacie restartuje, nie czekajac na to, zeby zobaczyc jak zmieni sie ewentualnie praca kamputera

 

oto moje obecne ustawienia http://wstaw.org/m/2...c_wirtualna.JPG

przypomne tez, ze mam caly dysk zaszyfrowany TrueCryptem

 

3. blad powodujacy zamkniecie IE - sporadyczne, w sumia malo wazna sprawa, ale kiedys tego nie bylo. Konkretnie chodzi o blad mshtml, http://wstaw.org/m/2.../07/blad_ie.JPG

 

 

Zalaczam logi OTL, log Autoruns (czytelnosc dosc kiepska w pliku .txt) i ponizej securitycheck.

 

Suma sumarum - z gory dzieki za spojrzenie na te problemy.

pozdrawiam!

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.24

Windows XP Service Pack 3 x86

Internet Explorer 8

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

COMODO Internet Security

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

Malwarebytes' Anti-Malware

CCleaner

Java™ 6 Update 29

Adobe Flash Player ( 10.3.183.10) Flash Player Out of Date!

Adobe Reader X (10.1.1)

Mozilla Firefox (x86 en-US..)

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

Comodo Firewall cmdagent.exe

Comodo Firewall cfp.exe

``````````End of Log````````````

OTL.Txt

Extras.Txt

AutoRuns.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Skoro system zgłasza za małą ilość pamięci wirtualnej to oczywistym jest jej zwiększenie.

Na "starym" komputerze mam 1,5 GB RAM a procesor to Pentium 4 CPU 2.8 GHz - więc konfig podobny jak u Ciebie. Pamięć RAM ustawiłem na sztywno x2, tj. 3000 MB i nie mam żadnego problemu.

U Cibie jest 1535 MB zarządzanej przez system więc proponuję ustawić na dysku C rozmiar niestandardowy - jak wyżej.

Następnie zainstaluj sobie defragmentator Puran Defrag - http://www.puransoftware.com/Puran-Defrag.html . Po zwykłym skanowaniu, dysk C "przeleć" z opcji Boot Time Defragmentation.

Tu masz lekturkę do poczytania o pamięci wirtualnej - http://www.agavk.p9.pl/strony/xp_ram_03.php

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
raz na pare dni, (ale bez widocznego bezposredniego zwiazku przyczynowo-skutkowego z problemem nr 1) pojawia mi sie komunikat o braku pamieci wirtualnej

 

Error - 2011-11-05 17:11:10 | Computer Name = PAWEL | Source = Ftdisk | ID = 262193

Description = Konfigurowanie pliku strony dla zrzutu awaryjnego nie powiodło się.

Upewnij się, że na partycji rozruchowej znajduje się plik strony i że jest wystarczająco

duży, aby zawierać całą pamięć fizyczną.

 

vs.

 

2,86 Gb Paging File | 2,51 Gb Available in Paging File | 88,03% Paging File free

Paging file location(s): C:\pagefile.sys 0 0 [binary data]

 

Nawiązując do poprzedniego tematu: moim zdaniem miesza tu TrueCrypt (porównawczo inny szyfrator i zbieżny błąd: KLIK). Jest to w raporcie program nabliższy związkom z pagefile.sys, co wyszczególniałam. Sam mówiłeś: "cos luzno pamietam, ze przy instalacji TrueCrypta dla dodatkowego bezpieczenstwa zalecane byly jakies machlojki z plikiem wymiany. Ale szczegolow za zadne skarby nie przytocze.".

 

Ustalmy jak jest zrobione tutaj szyfrowanie TrueCryptem, która partycja?

 

 

 

1. wieszanie calkowite, srednio raz na pare dni... generalnie muzyka z youtube nagle przestaje grac, stopniowo wszystko sie zamraza, z czasem kursor myszki przestaje reagowac

zawsze po takiej sytuacji szybko recznie restartuje, ale kiedys akurat bralem kapiel, jak wrocilem, wszystko bylo zamrozone, nawet zegar byl zatrzymany tych 10 minut do tylu!

 

Prócz w/w aspektu pliku wymiany, może:

 

Dla mnie osobiscie zawsze priorytetowe jest bezpieczenstwo; przed malware chroni CIS Comodo

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...