Skocz do zawartości

Nie mogę zainstalować Windows 7 32 bit


AndrzejGdz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

Posiadam 2 wersje na DVD WIN 7 32 bit aktywowana i nie aktywowaną.

PCet swiezutki partycje robilem programem Acronis mam partycje C i D bez systemu.

Chce zainstalowac WIN 7 32 bit na C i mam problem a mianowicie;

Mam wersje Win & 32 bit na DVD bootowalne jedna aktywowana a druga bez aktywacji.

Obojetnie jaka plyte DVD wloze i chcac zainstalowac WIN 7 wszystko przebiega do pewnego czasu ok.

System sie instaluje nastepuje planowany restart i wtedy mam komunikat :

Dowolny klawisz spowoduje rozruch z CD lub DVD.

Jak nie nacisne zadnego klawisza instalcja dalej sie nie toczy !!!

Mam ten komunikat co wyzej a czekam co najmniej 45 min ???

Jak nacisne dowolny klawisz to mam powrot do poczatku instalcji ?

Walcze juz 2 dzien z zainstalowaniem Win 7 i bez efektow ?

 

Moze jakies sugestie co zrobic aby prawidlowo zaistalowac Win 7.

 

Nadmieniam ze jak na tym samym PC zainstaluje XP to nie ma zadnych problemow z zainstalowaniem XP !!!

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

nie koniecznie, można tak samo instalatorem, dzielenie dysku można zrobić już po zainstalowaniu systemu, w narzędziach administracyjnych.

No ok ale jak wymusic na PC zainstalowanie Win 7 ?

Zmienilem tez w biosie na boot z HDD i nic po wlozeniu do napedu DVD z Win 7 nic kompletnie sie nie dzieje.

Wrocilem do Boot z CD ale jak pisalem nastepuje instalacja Win7 potem planowany restart i ten komunikat ; Dowolny klawisz spowoduje instal z Cd lub DVD ?

Pytanie czy nacisnac dowolny klawisz czy nie naciskac ?

Jak nie nacisne nic sie nie dzieje przez 45 min a jak nacisne wracam do poczatku instalacji Win7 ?

Odnośnik do komentarza

Spróbuj pozamieniać podpięcia dysku i napędu CD miejscami (zakładam, że oba są na SATA - więc wepnij do innego portu), albo spróbuj zmienić w BIOS-ie ustawienia trybu SATA o ile możliwe tj. AHCI/IDE. Ewentualnie zainteresuj się tematem przerobienia instalki z CD na pendrive (o ile masz możliwość bootowania z pendrive'a).

Kiedyś przy instalacji XP miałem podobną sytuację. U mnie pomogła podmiana na czas instalacji systemu napędu CD/DVD z interfejsu SATA na IDE.

Odnośnik do komentarza

W BIOS-ie ustaw botowanie nr 1 na CD/DVD a drugie na dysk twardy na który instalujesz Windowsa. Wtedy kiedy pojawi się komunikat "Dowolny klawisz spowoduje instalację z CD" nic nie naciskasz tylko czekasz i instalator po chwili automatycznie przejdzie na botowanie z dysku czyli dalszej instalacji Windowsa. Możesz też po pierwszym restarcie instalatora zmienić na botowanie nr 1 na HDD na którym jest Windows. A co od trybów SATA ustaw AHCI jeszcze przed instalacją.

Odnośnik do komentarza

W BIOS-ie ustaw botowanie nr 1 na CD/DVD a drugie na dysk twardy na który instalujesz Windowsa. Wtedy kiedy pojawi się komunikat "Dowolny klawisz spowoduje instalację z CD" nic nie naciskasz tylko czekasz i instalator po chwili automatycznie przejdzie na botowanie z dysku czyli dalszej instalacji Windowsa. Możesz też po pierwszym restarcie instalatora zmienić na botowanie nr 1 na HDD na którym jest Windows. A co od trybów SATA ustaw AHCI jeszcze przed instalacją.

Chyba a raczej na pewno pomogłes !!!

Po prostu w biosie mialem nr 1 boot CD ale jako nr 2 mialem inna sekwencje niz HDD , po skorygowaniu kiedy nr 2 dalem HDD instalacja Win7 poszla jak z płatka.

Dzieki za naprowadzenie.

Odnosnie trybow SATA nic nie ustawialem AHCI przed instalcją tak ze nie wiem czy to dobrze czy źle ale Windowsa 7 Ultimate 32 bit w koncu zainstalowalem.

Trwalo to 2 dni ale zakonczylo sie powodzeniem.

 

Jeszcze raz serdeczne dzieki.

 

Pozdr Andrzej

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...