Skocz do zawartości

Problem ze startem systemu - STOP 0x0000009C


sduck

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No więc nieco się rozjaśniło, twój zasilacz na naklejce ma napis 400W w rzeczywistości po zsumowaniu ledwie 330W chociaż nawet w to nie można wierzyć, ale na linii, która tak de facto zasila komputer ma tylko 180W, jeśli chcesz przeprowadzać jakieś testy, czy cokolwiek, radzę natychmiast tę tykającą puszkę udającą zasilacz wymienić.

Odnośnik do komentarza

@sduck - chyba nie rozumiesz istoty problemu z posiadania tego czegoś. Chcesz potwierdzenia i gwarancji, że znikną wszystkie problemy? Zasilacz w tym kompie może być jednym z, powtarzam jednym z problemów, jeśli nie jest całkowitym. Nie, ja ci tej gwarancji nie dam ale mogę jedynie zasugerować iż trzymanie go w obudowie grozi czymś więcej niźli tylko awariami, bsodami, zawieszkami itd itp. rozumiesz?

 

Dla potwierdzenia pożycz od kogoś MARKOWY zasilacz i popróbuj.

Odnośnik do komentarza

problem wrócił

 

zrobiłem jak wyzej , nie instalowałem tylko Panda Global Protection 2012 , zainstalowałem wersję próbną Kaspersky Internet Security.

Wymieniłem zasilacz na LC 500H-12 500W.

 

System wydaje się stabilny , szybko sie uruchamia Ale:

 

potrafi sie zatrzymać , nie reaguje wgule , jedynie tylko reset.

po resecie jest ok przez xxx?? czasu czasem godzina , czasem więcej po czy zatrzymanie.

raz zrobił "niebieski ekran" z tym samym kodem co wcześniej .

Błąd w podgladzie zdarzeń system 7023 żródło Service Control Manager

Błąd w podgladzie zdarzeń aplikacja 2002 żródło PerfNet -kilka sekund później niż bład powyżej

 

pozdrawiam sduck

Odnośnik do komentarza

Wymieniłem zasilacz na LC 500H-12 500W.

"Zamienił styryjek siekierkę na kijek". Jak już brałeś LC-Power to trzeba było wziąć coś z serii 80PLUS, a nie Office. Jaka jest łączna obciążalność linii +12V? Bo wydaje mi się, że niewiele na tym ugrałeś.

 

A tak na marginesie zacząłbym od przetestowania pamięci RAM. Memtest kilka godzin lub do pierwszego błędu. Znajdziesz go w zestawie z Parted Magic (przy bootowaniu w Extras Menu). Pobierz i wypal na sprawnym kompie. Jednak z uwagi na sygnaturki BSOD-ów zastanowiłbym się nad oddaniem kompa do serwisu. To równie dobrze może być płyta główna bądź procesor, patrz link KB329284 - https://www.fixitpc.pl/topic/5766-problem-z-qooqlle/page__view__findpost__p__43058 - a winowajcą pewno poprzedni zasilacz.

Odnośnik do komentarza

Zasilacze tanie i dobre mogą być np. Seasonic lub Fortron. Obciążalność linii +12V dla radeona 3100 może być nawet 15A.

Jeśli problem nadal istnieje to sprawdź czy kondensatory na płycie głównej nie są wybrzuszone, zwłaszcza w okolicy karty graficznej.

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...