Skocz do zawartości
Piotrek

Intel(R) 82801GB/GR (ICH7 Family) LPC Interface Controller - 27B8

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

w menedżerze urządzeń pojawia się wpis w "inne urządzenia" "nieznane urządzenie" lokalizacja na Intel® ICH7 Family LPC Interface Controller - 27B8

ustaliłem, że chodzi o Intel® 82801GB/GR (ICH7 Family) LPC Interface Controller - 27B8, mam nowe stery, ale dalej XP nie może sobie poradzić i nie wykrywa tego urządzenia :(.

co mogę zrobić, aby rozwiązać ten problem? dłuższy czas googlowałem, ale nic nie znalazłem :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Więcej info, co jest w kompie, (karty rozszerzeń) płyta główna - jaka (nazwa), usuń to z menedżera urządzeń, zrestartuj kompa i zobacz czy się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałeś zainstalować sterownik chipsetu płyty głównej z dołączonej doń płytki CD?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałeś zainstalować sterownik chipsetu płyty głównej z dołączonej doń płytki CD?

sterowniki do chipsetu instalowałem oczywiście.

płyta GA-EP31-DS3L

spróbuję usunąć urządzenie i dam znać czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli problem nie zniknął, to podaj ID sprzętowe (będzie w zakładce szczegóły).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli problem nie zniknął, to podaj ID sprzętowe (będzie z zakładce szczegóły).

niestety powyższe rady nie pomogły.

zauważyłem, że urządzenie pod tą nazwą jest też w menedżerze pod usb host.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
niestety powyższe rady nie pomogły.
Ale prośba o podanie ID sprzętu to nie rada, podasz ID to będzie wiadomo co zacz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

identyfikator wystąpienia urządzenia

ACPI\PNP0700\4&2D88FB9&0

identyfikatory sprzętu

ACPI\PNP0700

*PNP0700

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie jakie sterowniki do chipsetu instalowałeś?

Od kiedy, po czym, etc tak się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie jakie sterowniki do chipsetu instalowałeś?

Od kiedy, po czym, etc tak się dzieje?

* Product: Intel® Chipset Device Software

* Release: Beta

* Version: 9.1.2.1007

* Target Chipset#: Jasper Forest

* Date: March 02 2010

może dlatego że beta?

kupiłem nowy komp, przełożyłem dysk ze starego, po wcześniejszym wywaleniu sterów do proca, płyty i grafy. zainstalowałem nowe stery. problem od początku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstaluj normalne drivery chipsetu z strony producenta płyty, bo takie powinieneś zainstalować.

Post #10 a Ty dopiero teraz piszesz, że ot tak po prostu przełożyłeś dysk z innego kompa, i zainstalowałeś jakieś tam drivery, do tego bety. :confused:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

właśnie te. szukam teraz jakiejś alternatywy.

jest jeszcze 1 problem, może powiązany - xp nie wstaje po hibernacji - sam się restartuje, może ACPI?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie istnieje zasada aby po zmianie głównego komponentu jakim jest płyta główna system postawić od nowa, tu właśnie są konflikty kontrolerów dysków, chipsetu. Najmniej czasochłonnym i eliminującym wszelkie błędy systemowe wyjściem jest postawienie systemu od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ściągnąłem ze strony intela paczkę z infami, poszukałem wewnątrz i znalazłem sterownik, teraz się nic nie pokazuje, ale z hibernacją jest dalej problem.

edit - hibernacja już działa, w starym kompie był cdrom, teraz go podpiąłem i problem zniknął ... :) dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...