Skocz do zawartości

Problem po przeskanowaniu systemu! rejestracja windowsa


MICRO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... krotko i na temat.

Jak w temacie, przeskanowałem system... wykrył on wirusy (trojan.) i jak to bywa usunełem je... wszystko było okej do czasu gdy komputer nie uruchomi sie ponownie, po uruchomieniu systemu wyskoczyło okienko do rejestracji systemu windows... Nie mozna dojsc do pulpitu, startu czego kolwiek... prosze o pomoc ponieważ mam problem chyba tak mi sie wydaje ze slotami dysku, nie moge go zformatowac bo wystepuje błąd (nie czyta stacji dysków)

 

 

gdy temat nie zgadza sie z czyms prosze o pouczenie!

nie mam czasu aktualnie na szukanie, praca..

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Jak w temacie, przeskanowałem system... wykrył on wirusy (trojan.) i jak to bywa usunełem je... wszystko było okej do czasu gdy komputer nie uruchomi sie ponownie, po uruchomieniu systemu wyskoczyło okienko do rejestracji systemu windows...

 

Nawet nie napisałeś jakim programem skanowałeś, nie wiadomo co usuwałeś ..... Po prostu brak danych. Ja tylko mogę przypuszczać, że prawdopodobnie chodziło o plik antiwpa.dll: KLIK. To jest crack aktywacji. Po jego usunięciu nie można się zalogować już.

 

 

nie moge go zformatowac bo wystepuje błąd (nie czyta stacji dysków)

 

Jaki błąd?

 

 

.

Odnośnik do komentarza
a co do tego pliku to jak mam go uruchomić skoro nie moge nic robic, tylko pokazany jest na pulpicie dialog aktywacji windowsa

 

Ja Ci właśnie pokazuję (nie doczytałeś chyba tamtego linka), że mało zdziałasz. ;) W skrócie: usunięty plik musi być wstawiony z powrotem na miejsce, a w związku z tym że nie masz dostępu do Windows, jedyna droga to płyta startowa. Jest tu też niepewne czy usunięto tylko plik, mogły polecieć i powiązane wpisy rejestru. Wprawdzie nie jest wiadome co usuwał skaner, ale objawy prawie że demaskują, iż poleciał crack. A przy takim podejrzeniu kończy się moja interwencja, bo na forum instrukcje omijające legalność są zabronione.

 

 

błąd przy formatowaniu Gdy biore "Enter - aby kontynułowac instalacje" to pokazuje sie komunikat (...) nie znaleziono zadnej zainstalowanej stacji dyskow" cos w tym stylu

 

To "błąd" charakterystyczny dla dysków SATA. Płyta CD XP jest przestarzała i nie zawiera sterowników SATA w sobie, dlatego nie zobaczy dysków twardych tego gatunku. Trzy możliwe sposoby na obejście problemu:

 

- Na czas instalacji w BIOS przestawić tryb pracy kontrolera dysków z SATA/AHCI na "zwyczajne IDE".

- Na USB podać rozpakowane sterowniki i F6 podczas instalacji XP.

- Zrobić na podstawie własnej oryginalnej CD XP nową ze zintegrowany sterownikami, która automatycznie zamontuje wszystko. Darmowy program integrujący sterowniki (przy okazji i SP i inne rzeczy): nLite.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

a byłaby mozliwosc z pozycji biosu cokolwiek zrobic aby dostac sie do pozycji pulpitu?

tzn. zeby byl pelen dostep do komputera, a nie tak jak mam teraz ze musze podac klucz aktywacyjny do windowsa.

 

cokolwiek zrobic czyli. Zformatowac dysk, lub przywrocic do stanu poprzedniego, jesli tak prosze o taka pomoc

 

To "błąd" charakterystyczny dla dysków SATA. Płyta CD XP jest przestarzała i nie zawiera sterowników SATA w sobie, dlatego nie zobaczy dysków twardych tego gatunku.

 

mysle ze to nie gra roli w tym stanie, poniewaz ta płytą instalowalem juz kilkakrotnie windowsa i wszystko było ok

 

A problem przy formatowaniu wyglada tak

 

1). Aby rozpocząć instalację Win XP naciśnij <Enter>

2). Aby naprawić istniejącą instalacje Win XP przy użyciu konsoli odzyskiwania naciśnij <R>

3). Aby zakończyć pracę instalatora bez instalowania systemu naciśnij <F3>

 

Wciskamy <Enter>

 

I w tym momencie gdzie powinno sie ukazac "Licencja wciskamy F8" pokazuje sie komunikat ktory napisalem wyzej

czyli " nie znaleziono zadnych zainstalowanych stacji dysków (...)"

Edytowane przez picasso
Posty połączone. //picasso
Odnośnik do komentarza
a byłaby mozliwosc z pozycji biosu cokolwiek zrobic aby dostac sie do pozycji pulpitu?

 

Nie obejdziesz problemu aktywacji, logowanie nie jest możliwe w takiej sytuacji. Mówiłam: by z zewnątrz dostać się "do systemu" (to nie będzie oczywiście żadne "logowanie" w normalnym rozumieniu), tylko płyta startowa (LiveCD etc.). Tylko to nie przyniesie zbyt dużo benefitów, jeśli nie wiesz co zostało usunięte z systemu i skąd.

 

Możesz jeszcze spróbować Przywracania systemu offline za pomocą ERD Commander 2007, do daty sprzed usuwania skanerem: KLIK. Założeniem jest, że Przywracanie systemu było włączone w Windows, a płyta ERD będzie zdolna zobaczyć dysk twardy.

 

 

cokolwiek zrobic czyli. Zformatowac dysk, lub przywrocic do stanu poprzedniego, jesli tak prosze o taka pomoc

 

(...)

 

I w tym momencie gdzie powinno sie ukazac "Licencja wciskamy F8" pokazuje sie komunikat ktory napisalem wyzej

czyli " nie znaleziono zadnych zainstalowanych stacji dysków (...)"

 

Dostałeś odpowiedź na temat instalatora XP, który nie wykrywa dysku. Czy w ogóle spróbowałeś tych scenariuszy?

 

 

mysle ze to nie gra roli w tym stanie, poniewaz ta płytą instalowalem juz kilkakrotnie windowsa i wszystko było ok

 

Naciskam, by to jednak sprawdzić.

 

 

 

EDIT: I proszę używaj opcji Edytuj, jeśli nikt pod Tobą nie odpisał, zamiast tworzyć X własnych w ciągu. Posty łączę.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...