Skocz do zawartości

Odnowa komputera


gacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Posiadam 7-letni komputer, który już częściowo odnowiłem (konfiguracja w sygnaturce). Wtedy zmieniłem tylko Radeona 9200 SE na Radeona HD 3650, zwiększyłem pamięć z 256 do 1024 MB i wymieniłem zasilacz z Codegena na Chiefteca. Niestety, karta się spaliła i musiałem wrócić do starej karty. Teraz myślę, czy opłaca się drugi raz spróbować ratować tego złomka ;-) (i tak muszę kupić nowe głośniki, poprzednie też się spaliły). Opłaca się ratować ten sprzęt czy już lepiej kupić nowy komputer?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Bez watpienia wymienic na nowy. Dokladanie kasy do zabytku to lokata tylko w sentyment - jesli masz takowy do PC-ta. Dodatkowo pytanie czy karta spalila sie bo byla felerna czy tez nowy zasilacz jest rowniez niebezpieczny. ? Ciagnac pytania, co trafilo glosniki. Dodatkowe pytanie - czego ewentualnie oczekujesz od nastepnego sprzetu i do jakich zastosowan.

Odnośnik do komentarza
To jest jasne jak słońce, mimo tego stwierdzenia jakoś nie mam ochoty ciągnąć Cię za język.

 

Powiem tylko kilka zdań:

Nie jestem specjalistą, kupiłem lapka 2 lata temu. Wtedy był nienajgorszy. Teraz - no cóż .....biorąc pod uwagę postęp w dziedzinie, demonem rankingów nie jest. Aczkolwiek, nadal spełnia moje wymagania. Ale to są moje wymagania. Chociaż przyznam szczerze, powinienem założyc temat w dziale hardware. Tak, powinienem poprosić kolegów o poradę. Ale poniekąd wiem, co powiedzą.

Dlatego, jeśli zamierzasz zainwestować w sprzęt przygotuj się na dwie koncepcje:

- albo zainwestuj ( jeśli dysponujesz odpowiednią gotówką ( kartą, debetem) w konkretny sprzęt,

- albo złóż go skrupulatnie po kolei w większym odstępie czasu......tak żeby spełniał Twoje wymagania przez najbliższe 3-4 lata.

Rozpędzanie się w dziedzinie komputerów na najbliżiszą pięciolatkę nie ma większego sensu.

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...