Skocz do zawartości

Raid 0 vs SSD w laptopie


slawek481

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe dzięki Panowie :D tak wygląda sprzęt który wybrałem, głównie w oparciu o "Zestawy komputerowe na październik 2011" na PurePC. (Sklep morele.net)

 

9yUcj.png

 

I teraz pytanka:

 

1. Powinienem zostawić tego Core i7-2600K czy może zmienić na Core i5-2500K? Czytałem testy tych dwóch procków na PCLabie (http://pclab.pl/art44338.html) no i nie wiem szczerze mówiąc co myśleć, w grach nie ma między nimi dużej różnicy, a w cenie to około 500 zł... Te pieniądze mógłbym np dołożyć do lepszej karty grafiki np... A do tego pytanko: Jak wygląda podkręcanie tych dwóch procesorów? Ile jestem w stanie z nich "wyciągnąć" zwiększając tylko mnożnik procka, bez bawienia się w timingi RAMu, napięcia itd? :confused:

 

2. Obudowa i zasilacz - jak się w tej obudowie montuje zasilacz? Czy jak zamontuję go wiatrakiem do dołu to stanie się mu się jakaś krzywda? ;) Tzn czy będzie się przegrzewał, czy obieg powietrza będzie wystarczający itd. (Wybaczcie bzdurne pytania, ale prawdę powiedziawszy, to pierwszy raz widzę obudowę z zasilaczem montowanym... na dole.) I co do zasilacza, czy ta ilość mocy (620W) wystarczy by bez problemów uciągnąć ten sprzęt? :)

 

3. Cooler - czytałem, że coolery od podstawki 1156 pasują pod 1155, czy to prawda? :)

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam ;) :cheer:

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na pewno lepiej podkręcalny jest 2500K (4 jajka bez HT) podkręca się to zmieniając w biosie tylko mnożnik i rzecz oczywista podbija się napięcie. Za zaoszczędzone pieniądze dołożył bym do lepszej obudowy i mocniejszego zasilacza (chcesz mocarną grafikę to i zasilacz też musi być raczej mocarny, takie 750W nie będzie wcale na wyrost ) np. coś ze stajni XFX, A-DATA, CORSAIR (seasonic'i i enermaxy to już większe pieniądze, nie wiem jaką cenę będą miały OCZ"ty nowej serii ZT ). No i oczywiście SSD do wymiany na inny ze złączem SATA3 z naciskiem na Crucial M4 64GB.

Odnośnik do komentarza

1. Zdecydowanie 2500K jezeli zestaw przede wszystkim do gier, a nie obrobki czegokolwiek z wykorzystaniem wielowatkowosci. Jaka lepsza grafike kolega ma na mysli za +500 zl.

GTX 590 - bez sensu. Sli bylo by fajne, bo kasa jak widze jest, a wtedy trzy monitory i kopara opada. Jesli SLI to 2xGTX570 i odjazd totalny. Nastepstwem jak pisze marekW lepsza zasilka, co najmniej np. AX850 lub wyzej. OC ? 4GHz robisz pstrykajac palcami.

 

2. Zasilacz zawsze wiatrakiem do dolu, ale wtedy im obudowa wyzej postawiona na nogach tym lepiej dla chlodzenia. Ta buda z tym zestawem to troche wiocha. Poza tym Asus GTX jakiego wybrales ma wymiary na styk do tej budy

asuswymiary.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Zostaje Ci maly margines (3cm) jesli wymiary podane przez Asusa sa bez wystajacej obudowy chlodzenia GPU to jeszcze mniej.

 

3.Cooler to sprawa jasna, masz podane podstawki w specyfikacji i tym sie kieruj.

 

Monitor - sprawa indywidualna, ale polecam

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2311h.htm

Nawet do gier.

 

Resza uwag marekW - popieram.

 

EDIT@

Obudowa do takiego wypasu to cos w stylu http://pclab.pl/art44582.html

Odnośnik do komentarza

Pominmy na razie kwestie producentow i konkretow. Do czego ten komputer? Przede wszystkim gry i reszta jak zwykle; mydlo i powidlo - uzytkowanie domowe, jesli tak to:

 

1. Monitor na dluzsza chwile, kilka lat uzytkowania. Wybor napewno nie podyktowany tylko cena, ale tez gwarancja i parametrami (nie sa to tylko milisekundy).

2. Zasilacz. Najlepszy z rozsadna cena i gwarancja.

3. Procesor pod gry wystarczy 2400, 2500K to juz max.

4. Grafika - tu bym polemizowal czy GTX 580? wg. testow wystarczy GTX 570 lub 6970

5. Obudowa, kwestis gustu, ale tez - ciszy i funkcjonalnosci.

6. Kasa jest to dobrze, ale wyrzucona w bloto moze troche bolec (dusza).

7. Podawanie Ci konkretnych podzespolow zawsze wiaze sie z krytyka innych userow lub Twoja. To temat drazliwy. Sam przeflancuj zestaw, a my cos podpowiemy. NP. kilka slotow PCI-e x 16 na tej plycie w praktyce oznacza 1x16 lub 2x8 . Niby nic wielkiego bo krzykacze na "PC....forumach" o lepkach jak szpilki, i muskulach jak komary, zakrzycza Cie, ze to nie problem w wydajnosci. Coz bez komentarza dla mnie. Jesli nie planujesz SLI (ja bym nie planowal) to bez sensu ta plyta.

8. Postaram sie cos poskladac - napisze jeszcze.

 

EDIT@

 

ja osobiscie zmienil bym kilka rzeczy: proc, gafa, zasilacz, dysk, obudowa. Inne pie....doly typu mysz, sluchawki, zostawilem wg. Twojego wyboru. Patrz pkt 7. - j/w

 

Zestaw i cena http://www.morele.net/koszyk/ 5178 zl

 

Info o obudowie

http://chlodzenie.net/reviews/fractal-design-core-3000-video-recenzja/

 

Pamieci sprawdzilem na stronie Aszrota - kompatybilne na 100%

 

Zasilacz do tego zestawu wystarczylby 550W juz z OC CPU do 4GHz, ale koniecznie zapas wg. mnie.

Odnośnik do komentarza

Link nie trybi niestety :) możesz zrobić screena i wrzucić, nie ma problemu, znajdę sobie co trzeba ;)

 

Co do flancowania zestawów przeze mnie, problem jest taki, że... nie mogę się zdecydować co do karty grafiki :lol: bo co do monitora to już podjąłem decyzję, biorę monitor który zasugerowałeś. Na allegro znalazłem nówkę za 700 zł, to chyba okazja zważywszy że na ceneo jedyną ofertą jest 1088 zł :blink:

Odnośnik do komentarza

Sorry moja wina, byl przez chwile wiec myslalem , ze zostanie. Tak to poskladalem z Twoimi wyborami poprzekladane. Widzisz post marekW juz jest - moj pkt 7-my z postu 30-go dziala. :D Co nie zmienia faktu, ze dobrze prawi.

 

zestawe.th.jpg

 

Jeszcze pytales o sli z 2xGTX 570 http://www.xbitlabs.com/articles/graphics/display/geforce-gtx-590_6.html#sect3

Zabawka do benchmarkow. Inaczej taki gadzet przedluzajacy pe...sa. :emo: jak czerwone "srerrari" i ograniczenia na autostradzie do 140km/h

Odnośnik do komentarza

Wcale nie biorę pod uwagę czy to SLI czy CF bo więcej z tym problemów jak pożytku. Dysk SSD crucial'a w Morele za tą cenę to nie M4, M4 cena 435zł (ale też chyba stare firmware albo błąd w opisie powinno być 500/95) W cenie nieco ponad 400zł są jeszcze do wyboru: Corsair, Patriot i OCZ wszystkie trzymają bdb poziom, pojemność nieco mniejsza bo 60GB.

Odnośnik do komentarza

MarekB, jednak zdecyduję się na GTX 580, bo jednak jest wydajniejsza, a generalnie nie wiem kiedy będę następnym razem modernizował komputer :) A zestaw prezentuje się następująco:

 

LH5PS.png

 

i Monitor :)

 

Łącznie: 6387,41 PLN

 

Pozdrawiam :)

 

PS. Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje/uwagi to piszcie, ;) a jeśli nie, to bardzo Wam dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza

"Bedzie Pan zadowolony" - :D uratowac jednego zolnierza od "sraptopa" do grania to tak jak caly batalion z okrazenia wyprowadzic. Napisz jak poskladasz i odpalisz.

 

Edit@

Dla pewnosci sprawdzilem na http://www.enermax.outervision.com/PSUEngine zapotrzebowanie na prad przy GTX 580.

Wiatrakow napchalem, dodatkow na USB, OC CPU na 4.2 GHz, ale bez OC GPU bo ona juz papu ma i wyszlo min 578W. Zapas zatem masz, ale miej na uwadze, ze to juz wszystko co tam wepchniesz do budy. Polecany zasilacz do takiej konfiguracji na wielu portalach - tylko informuje jakby Ci cos "odbilo" za jakis czas :P

 

Co do monitora to masz wybrany U2212HM to znaczy, ze 21.5 cala na full HD. Bedzie gesto z kropeczkami. Nie spotkalem takiego na testach. Co bys nie przeslodzil. Co znaczy M na koncu, za pozno juz szukac. Sprawdz to jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Co do monitora to masz wybrany U2212HM to znaczy, ze 21.5 cala na full HD. Bedzie gesto z kropeczkami. Nie spotkalem takiego na testach. Co bys nie przeslodzil. Co znaczy M na koncu, za pozno juz szukac. Sprawdz to jeszcze.

 

Dobry Boże jaki ja ślepy byłem, że nie zauważyłem, że to nie ten monitor... :angry: Moja ślepota + w pewnym sensie nieuczciwość sprzedawcy (no bo co to kur...a jest?! "IPS LED DELL U2211HM 3YPPG jak U2211H U2311H FV !") doprowadziła by do tego, że kupiłbym niesprawdzony produkt :angry: zaraz mnie szlag trafi...

 

"Bedzie Pan zadowolony" - :D uratowac jednego zolnierza od "sraptopa" do grania to tak jak caly batalion z okrazenia wyprowadzic. Napisz jak poskladasz i odpalisz.

 

Hehehe :D spoko, pewnie napiszę jeszcze wcześniej, bo jak znam siebie to będę miał problem z montażem czegoś :D

 

Zapas zatem masz, ale miej na uwadze, ze to juz wszystko co tam wepchniesz do budy. Polecany zasilacz do takiej konfiguracji na wielu portalach - tylko informuje jakby Ci cos "odbilo" za jakis czas :P

 

Hehehe, jedyne co dołożę do tej budy, to drugiego GTX 580 do SLI, za jakiś bliżej nieokreślony przedział czasowy :D

 

 

Wracając do monitora, TEN będzie dobry? :)

Odnośnik do komentarza

Pewnie jak marzenie , ale znalazlem dzis test monitorow http://pclab.pl/art47360-7.html to podlinkuje. Co do wyboru, dalej bede sie upieral przy DELL U2311H :) , ale dokonac trafnego wyboru przy takiej masie sprzetu ....rozumiem rozterki. Najlepiej - idziesz do hyper, maxer sklepu i ogladasz ze cztery piec, jak swieca i co prezentuja. To tez nie do konca do wykonania czasem. Czytac recenzje i opinie. Odsiewac poglady matolkow i dzieci i ....kupowac. :emo:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...