Skocz do zawartości

HP 550 ekran się nie włącza


Istari

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Sprawa wygląda następująco: w laptopie HP 550 podczas włączania nie uruchamia się ekran. Słychać, iż dysk twardy jest uruchomiony, kontrolki się święcą, natomiast ekran jest całkowicie czarny, poprostu tak jakby był odłączony. Czasami wystarczyło gdy delikatnie poruszało się laptopem :) i wtedy już działał normalnie. Natomiast teraz jest bardziej uparty :) Narazie nie udało się go uruchomić, więc szczegółowych danych odnośnie sprzętu nie mam za bardzo jak podać (ewentualnie to jakie dane laptopa podać ? ).

Mam również takie osobne pytanie (wiem, że raczej w dziale software powinno być, ale nie chciałem zakładać osobnego tematu). Przymierzam się do kupna najnowszego oprogramowania Kaspersky Internet Security 2012. I chciałbym się spytać czy Kaspersky jako antywirus i firewall dobrze się sprawuje oraz czy jest możliwe aby bez poblemów współgrały ze sobą firewall Comodo i antywirus Kaspersky 2012 (wiem, że podczas instalacji Kaspersky usuwa oprogramowanie Comodo). Jakie są Wasze opinie na ten temat ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jak wspomniał przedmówca, prawdopodobnie uszkodzona taśma matrycy. Tutaj masz manuala jak się do niej dostać. Jeżeli jest ona winna to oprócz Switch Cover (str. 56) będziesz musiał jeszcze rozebrać obudowę matrycy (str. 63). Następnie kupić coś na allegro i wymienić. Jeżeli nie będzie to taśma matrycy to za brak podświetlenia odpowiadają jeszcze inwerter oraz kontroler KBC.

Ponadto proponuje sprawdzić czy wszystko działa na zewnętrznym monitorze, aby wykluczyć awarię mostka południowego.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź. Przez kilka dni nie ruszałem go wogóle (dlatego dopiero teraz odpisuje). Zastosowałem sie do wskazówek, które mi podaliście, inwerter jest sprawny, styki płyty i matrycy również (nie sprawdzałem tylko mostka południowego). Po skręceniu obudowy ekran dalej się nie włączał. Sprawdziłem kości RAM'u. Odpiąłem wszystkie i włożyłem nową - ekran się uruchomił. Zamontowałem ponownie stare kości RAM (montując pojedynczo, ponieważ są dwie) - ekran się uruchamia :) Nie wiem co było powodem tego, że ekran się nie włączał, może jakieś styki, jednak nie wiem które, ale ekran działa :)

Odnośnie Kasperskiego (KIS 2012) - może jakaś krótka opinia ? Przeglądnąłem już masę testów w internecie, ale chciałbym poznać opinię osób, które lubują się w tych tematach :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...