Skocz do zawartości

Laptop wolno się włącza i zacina


gruby

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj mam problem z koleżanki laptopem , poprosiła mnie żebym jej go naprawił więc pisze tutaj :) Problem polega w tym że gdy włącza laptopa to bardzo wolno się właśnie włącza również ma ścinki podczas włączania a od niedawna pojawił się blue screan error . Nie wiem czy to wina wirusów itp czy coś się uszkodziło wewnątrz ale można sprawdzić najpierw to :)

Laptop Asusa

Vista

Wszystkie programy startowe wyłączone defragmentacja co tydzień , windows na nim chodzi od 2k9 roku więc może śmieci :D

 

http://wklej.to/3MIFd

http://wklej.to/ikEz7

http://wklej.to/sWeUw

 

 

Gmer standardowo nie dałem rady uruchomić :X

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Vista.

 

 

Wszystkie programy startowe wyłączone

 

Nie wiem którą partię startową masz na myśli, ale podejrzewam, że używałeś narzędzia które ma bardzo wąskie pole widzenia i obrabia tylko foldery Autostart a nie wpisy startowe w rejestrze. Aktualnie w logu widać w części startowej:

 

O4 - HKLM..\Run: [AdobeAAMUpdater-1.0] C:\Program Files\Common Files\Adobe\OOBE\PDApp\UWA\UpdaterStartupUtility.exe (Adobe Systems Incorporated)

O4 - HKLM..\Run: [AdobeCS5ServiceManager] C:\Program Files\Common Files\Adobe\CS5ServiceManager\CS5ServiceManager.exe (Adobe Systems Incorporated)

O4 - HKLM..\Run: [avast5] C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\AvastUI.exe (AVAST Software)

O4 - HKLM..\Run: [COMODO Internet Security] C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\cfp.exe (COMODO)

O4 - HKLM..\Run: [switchBoard] C:\Program Files\Common Files\Adobe\SwitchBoard\SwitchBoard.exe (Adobe Systems Incorporated)

O4 - HKLM..\Run: [Windows Defender] C:\Program Files\Windows Defender\MSASCui.exe (Microsoft Corporation)

O4 - HKLM..\Run: [Windows Mobile-based device management] C:\Windows\WindowsMobile\wmdSync.exe (Microsoft Corporation)

O4 - HKLM..\Run: [Wireless Console 3] C:\Program Files\ASUS\Wireless Console 3\wcourier.exe ()

O4 - HKU\S-1-5-21-2366486515-352894222-2851507668-1000..\Run: [AdobeBridge] File not found

O4 - HKU\S-1-5-21-2366486515-352894222-2851507668-1003..\Run: [WindowsWelcomeCenter] C:\Windows\System32\oobefldr.dll (Microsoft Corporation)

 

Trzymam się tu pojęcia "programy startowe" w laickim rozumieniu, ale to przecież nie wszystko co startuje. Dołóż jeszcze usługi (programowe + sterowniki).

 

 

Problem polega w tym że gdy włącza laptopa to bardzo wolno się właśnie włącza również ma ścinki podczas włączania a od niedawna pojawił się blue screan error

 

1. Wolne włączanie: klasyczni podejrzani to COMODO i Avast. Sugeruję ich deinstalację wstępną dla testu, tym bardziej że COMODO wg dat wygląda na jakąś starą wersję a Avast instalowany metodą nakładkową na wersję 5, potem będzie można na czysto zainstalować wybrany program. Dodatkowo, pozbądź się archaicznego Spybot - Search & Destroy i wyłącz Windows Defender (w msconfig dwa wpisy = w kartach Uruchamianie oraz Usługi).

 

2. BSOD: punkt 5 do wykonania KLIK, czyli debug zrzutów pamięci.

 

 

Gmer standardowo nie dałem rady uruchomić :X

 

Windows w ogóle nie przygotowany do uruchomienia GMER (KLIK), działa sterownik SPTD od DAEMONa:

 

DRV - [2010-07-20 20:41:12 | 000,691,696 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\System32\Drivers\sptd.sys -- (sptd)

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nowe logi po odinstalowaniu :

 

http://wklej.to/HrChc

http://wklej.to/R9O3p

 

Nie wiem czemu ale nie ma tego blue screan error sprawdzałem nic mówiła że raz się pojawił i od razu wyłączyła laptopa bo się przestraszyła .

 

Ja już nie wiem co z tym gmer co próbuje nie działa :X

 

 

defogger_disable by jpshortstuff (23.02.10.1)

Log created at 14:19 on 15/10/2011 (user)

 

Checking for autostart values...

HKCU\~\Run values retrieved.

HKLM\~\Run values retrieved.

 

Checking for services/drivers...

 

 

 

Okej to na tyle z mojej strony :)

Odnośnik do komentarza

Nic się nie wypowiadasz czy nastąpiła jakaś poprawa. Widzę też, że wyłączyłeś prawie wszystkie wpisy startowe wyżej cytowane.

 

 

Nie wiem czemu ale nie ma tego blue screan error sprawdzałem nic mówiła że raz się pojawił i od razu wyłączyła laptopa bo się przestraszyła .

 

Przybliż co to znaczy "nie ma". Czy to znaczy, że w C:\Windows\Minidump nie ma żadnych plików lub pliki są nie z tego okresu co trzeba? W debugerze otwórz plik C:\Windows\MEMORY.DMP, w poprzednim OTL było go widać:

 

[2011-10-12 17:11:28 | 356,871,184 | ---- | M] () -- C:\Windows\MEMORY.DMP

 

 

Ja już nie wiem co z tym gmer co próbuje nie działa :X

 

Defogger nic tu nie zrobił (zero znaków, by SPTD wyłączył). Sterownik nadal działa w tle:

 

DRV - [2010-07-20 20:41:12 | 000,691,696 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\System32\Drivers\sptd.sys -- (sptd)

 

SPTD musi być całkowicie usunięty za pomocą narzędzia SPTDinst + restart.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

poprawa widoczna :)

 

 

właśnie nie ma tego pliku dmp :x

 

Jeżeli chodzi ten BSD to gdy grała w the sims 3 i nagle zrestartował się komputer i pojawił się ten BSD i do teraz simsy się zacinają w sensie co parę sekund jest 1-2 sekundowa zawiecha czym to mogło zostać spowodowane i czy da radę to naprawić aby gra się tak nie zacinała ?

 

Gmer dodam jak wróce do domu troszkę później :)

Edytowane przez picasso
16.03.2012 - Temat zostaje zamknięty. Wygasła jego żywotność ustalona zasadami. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...