Skocz do zawartości

Firefox - Anomalie z otwieraniem przeglądarki i odświeżaniem stron


Asteroth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jest to mój pierwszy post na tym forum i z góry przepraszam za wszelkie błędy i niedomówienia - starałem się jak najbardziej przestrzegać zasad :)

 

Mój problem polega na tym, że od dość długiego czasu mam problemy z ogólnym działaniem komputera, lecz najbardziej na tym tle wybija się funkcjonowanie internetu. Mianowicie - domyślna przeglądarka (Mozilla) otwiera się samoczynnie, nawet gdy nic nie robię. Po prostu - komputer działa, odchodzę, a gdy przyjdę mam otwarte nawet do 40(!) okienek Firefoxa.

Nie są to co prawda żadne reklamy, na każdej z nich mam domyślną stronę startową, czyli Google. Jednak.. gdy surfuje po stronach, oglądam filmiki, czy robię cokolwiek za pomocą przeglądarki - sama odświeża strony, np. przeglądam forum i ładuje mi się strona Google. I może to robić cały czas, dopóki jej się "nie znudzi", że tak powiem.

 

Z początku myślałem, że to po jakimś czasie przejdzie, niestety.. Nic z tego, sytuacja się tylko pogarsza. Już nie mam pojęcia co robić, szukałem na różnych stronach tematyki tego problemu, niestety, żadna z nich nie jest zbliżona do tego co u mnie występuje. Chciałbym dodać, że nie mam zainstalowanego Skype i nie jest to wina dodatku instalowanego przez niego do przeglądarki. Oto logi jakie wykonałem:

 

- OTL http://wklej.org/id/607737/

- Extras http://wklej.org/id/607738/

- GMER http://wklej.org/id/607739/

 

Mam nadzieję, że pomożecie mi z tym problemem.. Oczywiście przystosuję się do wszelkich intrukcji zamieszczonych w tym temacie.

 

Pozdrawiam,

Asteroth.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach nie ma żadnych widocznych oznak infekcji. Temat przenoszę.

 

 

przeglądarka (Mozilla) otwiera się samoczynnie, nawet gdy nic nie robię. Po prostu - komputer działa, odchodzę, a gdy przyjdę mam otwarte nawet do 40(!) okienek Firefoxa.

Nie są to co prawda żadne reklamy, na każdej z nich mam domyślną stronę startową, czyli Google. Jednak.. gdy surfuje po stronach, oglądam filmiki, czy robię cokolwiek za pomocą przeglądarki - sama odświeża strony, np. przeglądam forum i ładuje mi się strona Google. I może to robić cały czas, dopóki jej się "nie znudzi", że tak powiem.

 

Zabezpieczenie KeyScrambler budzi pewne podejrzenia. Wstępnie przetestuj czy efekt samodświeżania występuje w trybie bezpiecznym Firefox. W Start > Uruchom > wklej polecenie:

 

"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -safe-mode

 

 

 

,

Odnośnik do komentarza

Hmm, z tą komendą mam następujące pytanie - raz, kiedy dam poprzez "uruchom" to dostaję komunikat Firefox - Tryb Awaryjny. A następnym razem nic takiego się nie pojawia.. Mimo wszystko otworzyłem w jeden i w drugi sposób - i tutaj i tutaj następuje samoodświeżenie. Może mieć to związek z samym dostawcą internetu? Może być to wina serwera?

 

Czy rozszerzenie KeyScrambler jest szkodliwe? Gdzieś czytałem (chyba nawet na tym forum), że jest to dobre zabezpieczenie z zamkniętymi portami.

Odnośnik do komentarza
Czy rozszerzenie KeyScrambler jest szkodliwe? Gdzieś czytałem (chyba nawet na tym forum), że jest to dobre zabezpieczenie z zamkniętymi portami.

 

Wątku z "zamkniętymi portami" (pewnie chodzi o WWDC) nie łapię. Co to ma wspólnego z KeyScrambler? KeyScrambler to jest zabezpieczenie antykeylogger, szyfrowanie wpisywanych haseł z klawiatury. Co do "szkodliwości" to się chyba nie rozumiemy. Mnie chodziło o możliwy konflikt tego zabezpieczenia (to jest program działający w oparciu o niskopoziomowy sterownik kernel) z przeglądarką. Na próbę testowo odinstaluj go (a w rozszerzeniach Firefox upewnij się, że rozszerzenie od niego zniknęło) i zresetuj system. Podaj wyniki, czy problem nadal występuje.

 

 

Może mieć to związek z samym dostawcą internetu? Może być to wina serwera?

 

Wątpię, bo się okna przeglądarki same otwierają, czyli problem wygląda lokalnie.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Na próbę testowo odinstaluj go (a w rozszerzeniach Firefox upewnij się, że rozszerzenie od niego zniknęło) i zresetuj system. Podaj wyniki, czy problem nadal występuje.

 

Zastosowałem się do tego i mimo wszystko, po odinstalowaniu, problem nadal występuje. Dodam, że przed jego wgraniem był ten sam problem..

 

Wątku z "zamkniętymi portami" (pewnie chodzi o WWDC) nie łapię. Co to ma wspólnego z KeyScrambler? KeyScrambler to jest zabezpieczenie antykeylogger, szyfrowanie wpisywanych haseł z klawiatury. Co do "szkodliwości" to się chyba nie rozumiemy. Mnie chodziło o możliwy konflikt tego zabezpieczenia (to jest program działający w oparciu o niskopoziomowy sterownik kernel) z przeglądarką

 

Tak, dokładnie o to mi chodziło. Przepraszam, napisałem tylko to co wyczytałem.. A ze szkodliwością to tak, źle zrozumiałem po prostu.. Jeśli to nie wina infekcji, ani dostawcy, to w czym może tkwić problem?

Odnośnik do komentarza

Czy problem występuje w:

- W Trybie awaryjnym z obsługą sieci

- Innej przeglądarce, np. systemowy IE8

 

W obydwóch przypadkach jest to samo. Co ciekawe - w Operze np. zamiast otwierania okien następuje otwieranie nowych kart, czego w FF nie ma.

 

Tak myślałem, czy może być to ewentualna wina klawiatury? Trochę już ona ma i zastanawiam się, czy mogą nie zachodzić na niej jakieś zwarcia powodujące te wariacje..

Odnośnik do komentarza
Tak myślałem, czy może być to ewentualna wina klawiatury? Trochę już ona ma i zastanawiam się, czy mogą nie zachodzić na niej jakieś zwarcia powodujące te wariacje..

 

Tego KeyScramblera testowałam na początku właśnie dlatego, że te otwierane "40 okien" sugeruje klawiaturę, a soft w pewnym sensie związany z tym obszarzem. Skoro jest już wiadome, że zestaw procesów nie ma znaczenia, o ile masz taką możliwość, sprawdź na innej klawiaturze. Owszem, prawdopodobne że wina leży w samej klawiaturze (np. blokujący się klawisz).

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...