Skocz do zawartości

Klasyczny wygląd po nieudanej zmianie skórki


Jadwiga

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Windows Vista Home Basic, chcąc wgrać inny motyw, pobrałam jakąś paczkę z skórką rzekomo dla Visty, lecz po restarcie mam klasyczny styl Windows, nie pomogło przepaczowanie UXtheme, ani usunięcie skórki. W dodaku wyskakiwał jakiś angielski komunikat informujący jako by skórka była przeznaczona dla XP. Co mam teraz zrobić by mieć z powrotem wygląd Visty?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
po restarcie mam klasyczny styl Windows (...) W dodaku wyskakiwał jakiś angielski komunikat informujący jako by skórka była przeznaczona dla XP.

 

Prawdopodobnie została wprowadzona do rejestru polisa SetVisualStyle, która blokuje zmianę tematu ustawiając wymuszoną skórę rzekomo zgodną z Vista. Zrób log z OTL, to zobaczymy co się dzieje.

 

 

nie pomogło przepaczowanie UXtheme

 

Jaką metodą patchowanie robione? Do tej operacji polecam darmowy UxStyle Core. Program ten, w odróżnieniu od innych patcherów, nie ingeruje w pliki na dysku, posługuje się mało inwazyjną metodą patchowania pamięci. Tematy zgodne z Vista można pobrać z tej sekcji DeviantArt: KLIK.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie to o czym mówiłam:

 

O7 - HKU\S-1-5-21-4272057455-3460209989-3810017530-1000\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\System: SetVisualStyle = %SystemRoot%\Resources\Themes\Crystal dlb 2\Crystal dlb 2.msstyles (CrystalXP)

 

To już nie pierwszy raz, gdy widzę, że na platformie Vista jest instalowana ta paczka CrystalXP. Ktoś tu wprowadza zamieszanie podsuwając niezgodny styl. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\System]
"SetVisualStyle"=-

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > Uruchom ten plik

 

Zresetuj system i ustaw w opcjach Windows stosowny styl.

 

 

uzylam tego (...) jako metody patchowania.

 

To jest ta bardziej brutalna metoda, która ingeruje w pliki, metoda nie jest też ciągła (Windows Update może nadpisać patch i trzeba w kółko to ponawiać). Widzę także, że nie tylko do tego się przymierzałaś, również do VistaGlazz. Ten patcher także leci metodą na brutala, a poza tym instaluje wtręty adware (OpenCandy).

 

[2011-10-11 12:20:37 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\CodeGazer

[2011-10-11 12:20:36 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Program Files\CodeGazer

[2011-10-11 12:15:46 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Users\Jadwiga\AppData\Local\OpenCandy

[2011-10-11 12:15:41 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Users\Jadwiga\AppData\Roaming\OpenCandy

[2011-10-11 12:12:47 | 002,353,200 | ---- | C] (CodeGazer ) -- C:\Users\Jadwiga\Desktop\VistaGlazzSetup.exe

 

Czy już odkręciłaś patch plików wykonany tym typem narzędzi? Proponowałabym tu oczywiście UxStyle Core w zamian, a widzę że już jest:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{8E363055-15E5-4D8A-9C69-A0A9DE9A3337}" = UxStyle Core Beta

 

SRV - [2009-07-13 01:07:48 | 000,021,096 | ---- | M] (The Within Network, LLC) [Auto | Running] -- C:\Windows\UnsignedThemesSvc.exe -- (UnsignedThemes)

 

Po instalacji program (nie ma graficznego interfejsu) siedzi sobie cicho w tle i odwala robotę. Wystarczy tylko pobrać styl dopasowany do Vista, wstawić sobie w katalog stylów i ustawić w opcjach wyglądu.

 

 

PS. Drobne uwagi spoza: odinstaluj wstawkę adware SweetIM Toolbar oraz podejrzany "Przyspiesz Komputer".

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
23.11.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...