Skocz do zawartości

DISK BOOT FAILURE - problem z uruchomieniem systemu


Preki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio mój kolega zgłaszał mi problem z bootowaniem systemu operacyjnego (Windows XP, potem Windows 7). Po BIOSie, kiedy miał nastąpić start systemu, wyrzuca komunikat: DISK BOOT FAILURE. Kolega pochopnie wymienił dysk twardy (ostrzegałem go wielokrotnie aby tego nie robił!), który... po niemalże 1,5 tygodnia znowu zaczął miewać wymieniony problem. I tu pytanie - czy płyta główna mogła mieć wpływ na awarie obydwu dysków, i czy są to awarie tak poważne, że dyski nadają się tylko do wyrzucenia?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ty się skup na tym co niżej:

 

Ostatnio mój kolega zgłaszał mi problem z bootowaniem systemu operacyjnego (Windows XP, potem Windows 7). Po BIOSie, kiedy miał nastąpić start systemu, wyrzuca komunikat: DISK BOOT FAILURE. Kolega pochopnie wymienił dysk twardy (ostrzegałem go wielokrotnie aby tego nie robił!), który... po niemalże 1,5 tygodnia znowu zaczął miewać wymieniony problem. I tu pytanie - czy płyta główna mogła mieć wpływ na awarie obydwu dysków, i czy są to awarie tak poważne, że dyski nadają się tylko do wyrzucenia?
Odnośnik do komentarza

Wróć do posta nr.2 cytuję "widziałbym większy problem z zasilaczem, kablami itp. " z naciskiem na zasilacz, ta puszka co ją masz w obudowie to bombka z opóźnionym zapłonem, gdyby to był jeszcze FEEL powiedzmy III to jeszcze można by przeboleć, ale nie zwykłego FEEL'a gdzie utrzymanie stabilności napięć dla niego jest nie do przeskoczenia. Więc dwa elementy tu podpadają: raz to zasilacz, a dwa kable sygnałowe (tasiemki), czyli j/w.

Odnośnik do komentarza

Również przychylam się do krytycznych uwag odnośnie zasilacza. Gdybyś wykonał S.M.A.R.T. dysku to prawdopodobnie byłoby to widać w atrybucie o ID równym 188 (BC szestnastkowo) - chociaż nie zawsze (nie dla wszystkich dysków) ten atrybut jest uwzględniany w puli monitorowanych atrybutów.

 

Natomiast tak z ciekawości, bo nie jest dla mnie to zbyt jasne... W jakiej kolejności były instalowane systemy na jednym i drugim dysku? Tzn. przy podpiętym starym? I kiedy ten drugi dysk został wypięty? Przy nieszczęśliwym zbiegu okoliczności pliki rozruchowe mogły być zainstalowane na starym dysku, którego wypięcie powoduje tego typu komunikaty. Innymi słowy pliki rozruchowe zawsze pakowane są na partycję oznaczoną jako aktywna.

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...