Skocz do zawartości

Aplikacja lub biblioteka nie jest poprawnym obrazem systemu


artuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i prosze o pomoc

Kiedy włączam komputer wyświetla mi się komunikat o treści:

Aplikacja lub biblioteka DLL

C:\WINDOWS\WinSxS\x86_Microsoft.VC90.CRT_1fc8b3b9a1e18e3b_9.0.30729.5570_x-ww_0517bbc6\MSVCR90.dll nie jest poprawnym obrazem systemu Windows NT. Sprawdź to z dyskietką instalacyjną.

Wygląda to tak:

problemhf.jpg

 

Początkowo ignorowałem to, bo nie przeszkadzało mi to zbytnio. Jednak teraz taki sam komunikat wyświetla mi się podczas uruchamiania niektórych programów m.in. sony vegas pro 9. Nie mogę więc na nim działac bo po komunikacie się nie włącza.

 

Przeglądałem podobne wątki i przeczytałem o przeskanowaniu komputera ComboFixem. Zrobiłem to i zamieszczam loga.

 

http://wklejto.pl/106166

 

Wiem, że był tutaj podony temat, z lipca, ale plik, który trzeba pobrac i podmienić za uszkodzony został skasowany servera. Zamieszczam linka do tamtego tematu, może rozwiązanie znajdzie się szybciej: https://www.fixitpc.pl/topic/4917-blad-bad-image-z-msvcr90dll/

 

Prosze o pomoc i z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Wiem, że był tutaj podony temat, z lipca, ale plik, który trzeba pobrac i podmienić za uszkodzony został skasowany servera.

 

Tam chodzi o inną wersję pliku:

 

x86_Microsoft.VC90.CRT_1fc8b3b9a1e18e3b_9.0.30729.6161_none_50934f2ebcb7eb57

 

(KB2538243 = bieżąca Aktualizacja dla pakietu Visual C++ 2008 z dodatkiem SP1 do dystrybucji: 14 czerwca 2011)

 

Twój to:

 

x86_Microsoft.VC90.CRT_1fc8b3b9a1e18e3b_9.0.30729.5570_x-ww_0517bbc6

 

(KB2467174 = starsza łata wydana w kwietniu, a zastąpiona przez MS właśnie tą powyższą)

 

To celowe działania z mojej strony, że dobieram serwis hostingowy, który gwarantuje wygaśnięcie linku, by zapobiec takim oto próbom wstawiania sobie niedopasowanych plików.

 

 

Kiedy włączam komputer wyświetla mi się komunikat o treści:

Aplikacja lub biblioteka DLL

C:\WINDOWS\WinSxS\x86_Microsoft.VC90.CRT_1fc8b3b9a1e18e3b_9.0.30729.5570_x-ww_0517bbc6\MSVCR90.dll nie jest poprawnym obrazem systemu Windows NT. Sprawdź to z dyskietką instalacyjną.

 

Plik należy podmienić nową kopią. Nie mam pod ręką żadnego systemu, który ma łatę z MSVCR90.dll w wersji 9.0.30729.5570. Możesz przeprowadzić tu inną operację: odinstalować aktualizację KB2467174 (to powinno usunąć z systemu plik w wersji 9.0.30729.5570) i zainstalować nowszą Microsoft Visual C++ 2008 Service Pack 1 Redistributable Package MFC Security Update ją zastępującą (podstawi plik w wersji 9.0.30729.6161).

 

 

Przeglądałem podobne wątki i przeczytałem o przeskanowaniu komputera ComboFixem. Zrobiłem to i zamieszczam loga.

 

To teraz przeczytaj dlaczego tak się nie powinno robić: KLIK. Zupełnie niepotrzebnie na wariata to uruchomiłeś i absolutnie nic Ci z tego nie przyszło. I to jeszcze nie pierwsze uruchomienie, kilka razy wcześniej też go stosowałeś. Odinstaluj w prawidłowy sposób aplikację, w Start > Uruchom > wklej komendę:

 

"c:\documents and settings\SysOp.PC\Pulpit\ComboFix.exe" /uninstall

 

 

PS. Odinstaluj śmieci, czyli paski narzędziowe adware (Ask Toolbar, Conduit Engine, Softonic-Polska Toolbar) + zbędny Akamai NetSession Interface. W Firefox skoryguj preferencje strony startowej + wyszukiwarki likwidując skutki po instalacji SweetIM. Popraw przez AD-Remover uruchomiony z opcji Clean.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...