Skocz do zawartości

Zapora i osłony avasta nagle nie działają


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

dzisiaj po włączeniu rano komputera nagle (nigdy to się wcześniej nie działo) zaczęły wyświetlać mi się komunikaty Avasta: "Program avast! nie będzie w stanie chronić programów pocztowych/komunikatorów (błąd 10044). Sprawdź, czy usługa programu avast! (avastScv.exe) nie jest blokowana przez zaporę ogniową". Przeprowadziłam pełen skan systemu, ale nic nie znalazło. Gdy wchodzę w dział "Osłony w czasie rzeczywistym"- widzę, że zatrzymana jest usługa osłony www. Gdy chcę ją włączyć program nie reaguje- klikam i nic nie chce ruszyć by zaczęło to działać. Nie wiem co to jest to avastScv.exe.

 

Ponadto system Windows (Vista Home Premium) oznajmił mi, że "System Windows nie może połączyć z usługą powiadamiania o zdarzeniach systemowych." oraz "Na tym komputerze istnieje wiele problemów z zabezpieczeniami". Zapora i ochrona przed złośliwym oprogramowaniem jest wyłączona- nie mogę jej włączyć- po prostu ta opcja nie chcę się uruchomić "Usługa Centrum zabezpieczeń nie może wyłączyć systemu Windows".

 

Cały komputer uruchamiał się dzisiaj znacznie wolniej. Czy jest możliwy jakiś wirus? Nie podłączyłam dzisiaj tego komputera do internetu na wszelki wypadek- ale może powinnam to zrobić i wszystko będzie ok? A może lepiej nie ryzykować- przenieść na dysk zewnętrzny wszystkie ważne dokumenty i po prostu na nowo zainstalować windowsa?

 

Dodam jeszcze, że wczoraj przez przypadek (ale nie pierwszy raz) wyłączyłam komputer z zasilania (a dla przedłużenia życia baterii- usuwam ją) w trakcie jego wyłączania.

 

Jestem zupełnie zielona w te sprawy... Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Alicja

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
ale nic nie kumam i nie wiem co to są te logi nawet, jakieś comba czy coś tam.

 

ComboFix to Ty się nawet nie interesuj. Mówię, masz wykonać logi z OTL + GMER. Przecież w tych linkach jest wszystko podane (linki pobierania + szczegółowe obrazkowe instrukcje tworzenia raportów)!

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
10.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...