Skocz do zawartości

Svchost.exe pożera procesor + restarty komputera.


memlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z komputerem.

 

Objawy: Surfując po internecie (używając google chrome) svchost.exe zabiera 100% mocy obliczeniowej procesora i w dodatku net chodzi wolno. Od czasu do czasu komputer się restartuje. Mam antywirusa ESET NOD32, gdy ustawiam opcje zapory po włączeniu jakiegoś programu po raz pierwszy, to czasem pisze, że nie można wczytać ustawień firewalla.

 

Próbowałem skanować komputer ale poza jakimiś szpiegami niewiele wykrywało.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W podanych raportach nie widzę podstaw do szukania infekcji, zmieniamy dział. Niektóre z opisywanych rzeczy mogą być nawet pochodną czegoś odwrotnego - czyli oprogramowania zabezpieczającego.

 

Objawy: Surfując po internecie (używając google chrome) svchost.exe zabiera 100% mocy obliczeniowej procesora i w dodatku net chodzi wolno.

 

Zdiagnozuj który svchost.exe, to znaczy jakie usługi są podeń podczepione:

 

1. W Menedżerze zadań z menu Widok > Kolumny > aktywuj pokazywanie PID. Zanotuj jaki PID jest dla tego problematycznego svchost.exe. PID jest tylko sesyjne (zmienia się z każdym restartem komputera) toteż musisz to robić za jednym podejściem bez restartowania systemu.

 

2. Start > Uruchom > CMD i wpisz komendę tasklist /svc. Wyszukaj na liście svchost.exe o takim samym PID. Cały blok relatywny do tego svchost.exe przeklej tutaj.

 

Od czasu do czasu komputer się restartuje.

 

Przestaw restart na wypluwanie planszy BSOD i zdebuguj ostatnie pliki DMP (o ile będą) bazując na instrukcji numer 5: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Gdy wpisuję w CMD: tasklist /svc to wyskakuje, że nie jest to nazwa rozpoznawalna jako polecenie wewnętrzne i tak dalej.

 

Co do drugiej prośby, to nie mogę zainstalować WinDbg, gdyż nie mam wystarczająco miejsca na dysku C: (zżarły aktualizacje Windowsa). Plansza 'niebieskiego ekranu śmierci' jeszcze się nie pojawiła, chociaż komputer zdążył się już zrestartować. Ale niestety nie uruchomiłem go ponownie po zmianie ustawień i plansza nie wyskoczyła :(

 

Co do objawów, to od czasu przeskanowania SUPERAntiSpywerem (czy jakoś tak) svchost.exe połyka procesor jedynie przez jakieś 4-5 min. tylko po starcie systemu (na razie jedynie tyle zauważyłem) - czyli mniej więcej w momencie skanu startowego wykonywanego przez ESET-a. Przy skanowaniu na żądanie svchost.exe nie 'budzi się'.

Odnośnik do komentarza
Gdy wpisuję w CMD: tasklist /svc to wyskakuje, że nie jest to nazwa rozpoznawalna jako polecenie wewnętrzne i tak dalej.

 

A przepraszam. Masz XP Home, które tego jest pozbawione. Narzędzie możesz uzupełnić (KLIK).

 

Co do drugiej prośby, to nie mogę zainstalować WinDbg, gdyż nie mam wystarczająco miejsca na dysku C: (zżarły aktualizacje Windowsa).

 

Inna możliwość: mały programik BlueScreenView.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

svchost.exe            1196      AudioSrv, BITS, Browser, CryptSvc, Dhcp,

ERSvc, EventSystem,

FastUserSwitchingCompatibility, helpsvc,

lanmanserver, lanmanworkstation, Netman,

Nla, RasMan, Schedule, seclogon, SENS,

SharedAccess, ShellHWDetection, srservice,

TapiSrv, Themes, TrkWks, W32Time, winmgmt,

wscsvc, wuauserv, WZCSVC

 

Wystąpił też ekran zagłady.

 

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

 

STOP: 0x0000000A (0x00000027, 0x00000002, 0x00000000, 0x804E4A8A)

 

Ale nie czuję, żeby ten restart miał związek z problemem. Mam ogólne pytanie, czy częste restarty komputera może powodować sterownik karty graficznej? Pytam, bo przy instalacji Catalyst Control Center wyskoczyło, że "instalowany program nie przeszedł testów zgodności z systemem Windows (...)".

Odnośnik do komentarza
Co do objawów, to od czasu przeskanowania SUPERAntiSpywerem (czy jakoś tak) svchost.exe połyka procesor jedynie przez jakieś 4-5 min. tylko po starcie systemu (na razie jedynie tyle zauważyłem) - czyli mniej więcej w momencie skanu startowego wykonywanego przez ESET-a. Przy skanowaniu na żądanie svchost.exe nie 'budzi się'.

 

Niestety obciążenie zachodzi na najgrubszym svchost.exe. Dużo usług na nim siedzi i nadal nie wiadomo która. Aczkolwiek zastanawiam się czy coś do rzeczy tu nie ma właśnie sam ESET. Spróbuj dla testu wyłączyć moduły ochrony i skanu + restart i sprawdź czy to ma jakiś skutek dla zachowania svchost.exe.

 

Wystąpił też ekran zagłady.

 

To jeszcze otwórz pliki z katalogu C:\WINDOWS\Minidump w BlueScreenView i przeklej tu wynikowy przetworzony materiał informacyjny co jest w plikach.

 

Ale nie czuję, żeby ten restart miał związek z problemem. Mam ogólne pytanie, czy częste restarty komputera może powodować sterownik karty graficznej? Pytam, bo przy instalacji Catalyst Control Center wyskoczyło, że "instalowany program nie przeszedł testów zgodności z systemem Windows (...)".

 

Jest to możliwe, tylko na razie to strzał w ciemno. Podany tu BSOD jest bardzo ogólny i pasuje do zbyt wielu rzeczy. Bardziej szczegółowe dane już tylko z debugera (w tym przypadku BlueScreenView).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...