Skocz do zawartości

Firewall ESET SS 5RC blokuje wykrywanie modemu MV410R przez Axess Manager


juliana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Używam Orange CDMA na modemo/routerze MV410R.

Do pierwszego uruchomienia routera po wyłączeniu zasilania muszę zawsze odpalić program AxessManager, który najpierw "szuka" modemu a jak znajdzie to wyświetla żądanie kodu PIN.e.

Otóż odkąd zainstalowałam ESET Smart Security 5RC, muszę zawsze czasowo wyłączyć firewall aby Axess Manager wykrył modem i zażądał PIN-u, dopóki tego nie zrobię, mam komunikat " urządzenie niedostępne".

Gdy tylko modem zostanie wykryty i podam PIN, mogę zaraz firewall włączyć ponownie i wszystko działa normalnie.

Dopóki nie wyłączę zasilania modemu do np. restartu o północy ( Szczęśliwe Godziny!:)) nie ma żadnego problemu z łączeniem się kart z routerem i z internetem nawet wyłączeniu/ponownym właczeniu kompa.

Dopóki nie trzeba restartowac modemu i odpalać AxessManagera.

Jak mam ten firewall ustawić aby nie blokował działania programu? Wczesniej miałam ESET Nod32 Antivirus 4, firewall był wtedy tylko z Windows ( Vista HP) - zero problemów. Prosze o pomoc i z góry dziękuję

st726_Eset.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Rozwiń ten krzyzyk przy Personal Firewall. Musisz znaleźć opcje Aplications Rules , lub coś w ten deseń. Nie mam ESETA. Następnie wybierasz AxessManager i zaznaczasz zezwalaj. Allow

Czy w czasie blokady AxessManager pokazuje się komunikat ESETA o blokowaniu programu? Jeśli tak powinna tam być możliwość zmiany na zezwalaj i zapamietaj moją decyzję

Odnośnik do komentarza

Rozwiń ten krzyzyk przy Personal Firewall. Musisz znaleźć opcje Aplications Rules , lub coś w ten deseń. Nie mam ESETA. Następnie wybierasz AxessManager i zaznaczasz zezwalaj. Allow

Czy w czasie blokady AxessManager pokazuje się komunikat ESETA o blokowaniu programu? Jeśli tak powinna tam być możliwość zmiany na zezwalaj i zapamietaj moją decyzję

 

Tak to wygląda:

dk433_ESET2.jpg

Jak widać nie ma Axess Managera. Też na to wpadłam i tam szukałam ale właśnie nie znalazłam.

Nie ma komunikatu o blokowaniu programu, bo program działa, tylko nie jest w stanie zobaczyć podłączonego modemu.

Zamiast ekranu jak poniżej ( mniejsza o niewłaściwą kartę R-UIM tam) w tle widać komunikat wykryto urządzenie) gdzie normalnie potem z dobrą karta po podaniu PIN-u zmienia się kolejno na Gotowy i Połączono.

jm998_axessmanager.jpg

u mnie, dopóki nie wyłączę zapory, jest komunikat na przemian Poszukiwanie urządzenia/Urządzenie niedostępne.

@mirf, nie chodzi raczej o blokowanie dostępu aplikacji do internetu, bo ona ma wykryć modem najpierw i tego nie robi, jak już go wykryje to łączy z internetem mimo firewalla. Ale sprawdzę z tym trybem interaktywnym, jak będę używać CDMA bo teraz piszę z innego internetu.

Odnośnik do komentarza

Jak wyłączysz opcję podawania PIN-u coś to zmienia?

Ha! to już historia :( nie da się teraz na obecnych kartach wyłączyć PIN-u gdyby można było, nie byłoby potrzeba tego cholernego Axess Managera i nie byłoby mojego posta.

 

Edit:

Teraz właśnie się podłączyłam do MV410.

Miałeś rację, @mirf , Twoja rada pomogła. Dodałam wyjątek w trybie interaktywnym i puściło. Dziekuję za pomoc, temat można zamknąć.

Edytowane przez juliana
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...