Skocz do zawartości

Niemożność instalacji nowych programów


Dominik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie mogę zainstalować żadnych nowych programów , wymagana instalacja z konta administratora a jest to jedyne konto jakie mam , próbowałem również przeskanować OTL i GMEREM żeby wrzucić logi , jeden i drugi zawiesza się po jakiś 30s. MBAM i Hitman nic nie wykrywają. ?. Przepraszam już się poprawiam , system to Vista , przeinstalowana na laptopie z XP (oczywiście system legalny), pozwoliłem sobie zamieścić w tym dziale swój post ponieważ mam ogólne problemy z komputerem częste zawieszenia , teraz jak już wspomniałem pojawił się problem z instalacja programów i wydaje mi się że jest jakaś infekcja , co dziwne pojawiają się te same objawy również po formacie, nie jestem w stanie sam sobie z tym poradzić stąd mój post.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Po pierwsze: jaki jest powód zakładania tematu w dziale Malware (diagnostyka infekcji)? Czy są jakieś zdarzenia, które sugerują infekcję?

Po drugie: przy takiej ilości danych nie jest możliwa pomoc. Nawet nie podałeś systemu (!), a ów błąd jest nieprecyzyjnie przedstawiony (proszę o przepisanie 1:1 komunikatu).

 

 

próbowałem również przeskanować OTL i GMEREM żeby wrzucić logi , jeden i drugi zawiesza się po jakiś 30s

 

Spróbuj z poziomu Trybu awaryjnego.

 

 

EDIT:

 

Dopisałeś system, ale nie podane czy jesteś w stanie wygenerować raporty w Trybie awaryjnym.

 

 

co dziwne pojawiają się te same objawy również po formacie

 

Ten fakt odsuwa czynności infekcyjne (są tylko nieliczne typy infekcji, które mogą się zgłosić po formacie, zwykle z "kopii zapasowej" / innej partycji niż formatowana). Natomiast podejrzenie zaczyna budzić: instalowane oprogramowanie (np. zabezpieczające, jest jakieś tu?) oraz sprzęt.

 

I proszę już odpisuj pod moim postem (a nie edycje wsteczne), dla zachowania ciągłości dyskusji.

 

.

Odnośnik do komentarza

Właśnie próbuje przeskanować system OTL , który przy zawieszeniu się przy skanowaniu modułów ruszył dalej , co do zabezpieczeń to Avast i Online Armor , wszystkie programy mam legalne w wersji free lub kupione , w zasadzie przynajmniej mi się tak wydaje nie powinienem mieć żadnej infekcji , ale gdyby udało mi się wygenerować raport i wkleić go to byłbym wdzięczny za sprawdzenie. Co sprzętu to zwykły laptop 2g ramu , 2ghz procesor , ?.

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

To nie jest cały OTL, brakuje Extras. Opcja "Rejestr - skan dodatkowy" nie została ustawiona na "Użyj filtrowania". Gdy uruchamiasz OTL więcej niż raz (co tu miało miejsce), ona się przestawia na "Brak" i należy ręcznie poprawić. Nadal brak loga z GMER, a system nie jest również przygotowany do jego uruchomienia, gdyż działa kolidujący sterownik DAEMON Tools (KLIK):

 

DRV - [2011-09-25 20:59:05 | 000,218,688 | ---- | M] (DT Soft Ltd) [Kernel | System | Running] -- C:\Windows\System32\drivers\dtsoftbus01.sys -- (dtsoftbus01)

 

Póki co, brak śladów infekcji, i szczerze wątpię by tu o infekcję chodziło. Ale jak mówię, zestaw logów niepełny.

 

 

Nie mogę zainstalować żadnych nowych programów , wymagana instalacja z konta administratora a jest to jedyne konto jakie mam (...) mam ogólne problemy z komputerem częste zawieszenia

 

Podejrzewam przede wszystkim przeinwestowane oprogramowanie zabezpieczające (zawierające elementy kontroli HIPS): Online Armor + SpyShelter + KeyScrambler + Sandboxie + Avast. Mocna kombinacja tu siedzi, to wszystko przecież jeździ na inwazyjnych sterownikach. Conajmniej dwa z tu przedstawianych mają zdolność, na skutek złej konfiguracji, zablokowania systemu z błędami uprawnień, a wszystkie mogą być podejrzewane o potencjalne zawieszenia.

Diagnostykę problemu rozpocznij od całkowitej deinstalacji Online Armor + restart. Przy braku skutków testuj kolejne z listy. Przedstaw tu rezultaty tego działania. Zakładam, że deinstalacja jest możliwa, gdyż Twoja wypowiedź przedstawia tylko problem "instalacji nowych".

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Log OTL jest jeszcze z Online Armor który jest już odinstalowany , Daemon tools również , skanowania GMER nie jestem w stanie wykonać : w trybie awaryjnym blue screen , jak uruchamiam system normalnie wtedy następuje całkowite zawieszenie GMER po jakiś 30s a jak próbuje uruchomić GMER ponowie również blue screen.

Edytowane przez picasso
zbędny powielony Załącznik usuwam. //picasso
Odnośnik do komentarza

Ale po co mi nowy log z OTL, który przedstawia to samo co wcześniej, miałeś dodać tylko Extras (drugą część - to jest osobny plik). Poza tym, uruchamiałeś jakiś skrypt w OTL, proszę pokaż co to było, bo tu nie były podawane żadne operacje tego typu.

 

Rozumiem też, że deinstalacja Online Armor nie przyniosła skutków, to testuj kolejne aplikacje z listy zabezpieczających.

 

 

EDIT:

 

Cytuję autora z PW:

 

Tzn. jeżeli chodzi o instalację nowych programów to problem się rozwiązał po odinstalowaniu OA i Avast

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...