Skocz do zawartości

Creative Sound Blaster Live! 5.1 - Brak dźwięku w komputerze


Masanohashi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Mam problem z dźwiękiem w moim komputerze. Wszystko działało w jak najlepszym porządku, nie miałem żadnych problemów, do momentu, gdy chciałem podłączyć słuchawki zamiast głośników. Nagle dźwięk przestał działać, komputer się zawiesił i tyle. Po ponownym jego uruchomieniu, dźwięku już nie było. Spróbowałem reinstalować sterowniki, odinstalowywać stare, instalować nowe, próbowałem różnych dróg do pomocy sobie, lecz żadna nie przyniosła oczekiwanego efektu, jakim jest powrót dźwięku do mojego PCta.

Raporty:

PCWizard: KLIK

SIW: SIW

HWiNFO32: HWiNFO32

Sprzęt:

Zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101A; jego tabliczka znamionowa: KLIK; modelu listwy, etc nie jestem w stanie podać

Płyta główna: KLIK

Procesor: KLIK

RAM: KLIK

GPU: KLIK

HDD: KLIK

Napędy optyczne: KLIK

Monitor: KLIK

Klawiatura: Microsoft Sidewinder x6

Myszka: jakiś noname z firmy Tuscani

Drukarka: jakiś stary Lexmark

Karta dźwiękowa: wg faktury mojej jest to SoundBlaster Live! Player 5.1

OS: Windows XP SP3

 

 

Proszę o bardzo szybką pomoc. W razie potrzeby dostarczę wszelkie potrzebne informacje.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W panelu sterowania -> dźwięki i urządzenia audio -> właściwości i co jest ustawione jako urządzenie domyślne dla odtwarzania i nagrywania ? Po drugie wyciągnij kartę (przy okazji przedmuchaj slot, możesz też wszystkie) i włóż z powrotem, może poruszyłeś kartą i nie nie siedzi poprawnie w slocie.

 

Przy okazji zaktualizuj bios, masz jedną z najwcześniejszych wersji.

 

 

Edytowane przez marekW
Odnośnik do komentarza

W dźwiękach i urządzeniach audio nie ma żadnego urządzenia audio. Przed momentem wyjąłem i włożyłem z powrotem kartę, zaraz spróbuję jeszcze zainstalować sterowniki.

Co mi da aktualizacja BIOSu? Nie chcę za bardzo grzebać w BIOSie, tak wiem, że wystarczy dobrze czytać, lecz po prostu jestem ciekaw, jakie korzyści z tego będę mieć.

 

@EDIT - ok, przeczyszczenie, włożenie i wyjęcie karty i późniejsza reinstalacja sterowników pomogła. Nie pomyślałem o najbardziej oczywistej rzeczy... :c Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...