Skocz do zawartości

Wolno działająca Vista


kzp5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegoś czasu mam kilka problemów z systemem Vista.

1. System niby ładuje się normalnie, dość szybko widzę pulpit i wszystkie ikony na nim, ale "coś" ładuje się jeszcze przez parę minut (dioda dysku twardego ciągle miga). W tym czasie nie mogę nic zrobić jeśli chodzi o np. połączenie z siecią bezprzewodową lub zarządzanie zasilaniem (najeżdżam kursorem na ikonkę i pokazuje się białe okienko, a kliknięcie prawym przyciskiem myszy nic nie daje).

2. Czasem (średnio raz na tydzień) zaraz po załadowaniu systemu, nie wyświetla mi się pulpit, tylko jest czarne tło z kursorem (utrzymuje się to przez kilka minut). W tym czasie, jedyne, co mogę zrobić, to uruchomić jakiś program z menadżera zadań.

3. Podczas pracy na komputerze nagle komputer zaczyna zwalniać. Kiedy sprawdzam listę procesów, okazuje się, że mam ponad 10 procesów svchost.exe, z czego jeden pobiera mi około 50% zasobów.

 

Bardzo proszę o pomoc. Załączam wymagane raporty.

 

http://www.speedyshare.com/files/30377544/raport1.html

Extras.Txt

OTL.Txt

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
1. System niby ładuje się normalnie, dość szybko widzę pulpit i wszystkie ikony na nim, ale "coś" ładuje się jeszcze przez parę minut (dioda dysku twardego ciągle miga). W tym czasie nie mogę nic zrobić jeśli chodzi o np. połączenie z siecią bezprzewodową lub zarządzanie zasilaniem (najeżdżam kursorem na ikonkę i pokazuje się białe okienko, a kliknięcie prawym przyciskiem myszy nic nie daje).

 

Log z OTL nie przedstawia nic interesującego, choć można podejrzewać ten program, który wprowadził najbardziej rozbudowany zestaw serwisów (tu: Avast). Log z OTL nie potrafi przedstawić błędów z Dziennika w pełnej krasie, a są tu jakieś błędy usług:

 

Error - 2011-09-17 17:08:17 | Computer Name = KERRY | Source = Service Control Manager | ID = 7022

Description =

 

Error - 2011-09-17 17:13:53 | Computer Name = KERRY | Source = Service Control Manager | ID = 7022

Description =

 

Error - 2011-09-18 15:37:25 | Computer Name = KERRY | Source = Service Control Manager | ID = 7022

Description =

 

Dostarcz pełne dzienniki zdarzeń: KLIK.

 

 

2. Czasem (średnio raz na tydzień) zaraz po załadowaniu systemu, nie wyświetla mi się pulpit, tylko jest czarne tło z kursorem (utrzymuje się to przez kilka minut). W tym czasie, jedyne, co mogę zrobić, to uruchomić jakiś program z menadżera zadań.

 

Na razie mało danych, ale przypatrując się tylko na opis, efekt tego typu może tworzyć oprogramowanie sterowników graficznych.

 

 

3. Podczas pracy na komputerze nagle komputer zaczyna zwalniać. Kiedy sprawdzam listę procesów, okazuje się, że mam ponad 10 procesów svchost.exe, z czego jeden pobiera mi około 50% zasobów.

 

Liczba svchost.exe w normie. Bardziej interesuje który svchost.exe jest tak obciążony. Z prawokliku na ten svchost.exe wybierz opcję "Przejdź do usług" i wypisz które należą do tego wystąpienia svchost.

 

 

Windows Vista Home Premium Edition Service Pack 1 (Version = 6.0.6001) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 7.0.6001.18000)

 

System w ogóle nie aktualizowany, brakuje SP2 (oraz łat wydanych po) i IE9.

 

PS,. I odinstaluj śmiecia DAEMON Tools Toolbar.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Prawdę powiedziawszy nawet nie zauważyłem, że mam tego toolbara :rolleyes: (na codzień korzystam z chrome'a, a nie z IE). Czyli rozumiem, że w pierwszej kolejności muszę zaktualizować windowsa? Tutaj daje linka do logów http://www.speedyshare.com/files/30379901/Logs.zip .

Jak tylko znów svchost zacznie mi obciążać komputer to od razu napisze z jakiej usługi to jest.

 

Pozdrawiam

 

PS Zapomniałem dodać, że kiedy ostatnio próbowałem przeskanować dysk programem scandisk, to włączył się ten czarny ekran, że zaraz rozpocznie się skanowanie C:, rozpoczęło się i w tym samym czasie skończyło ( tj skanowanie nie trwało nawet sekundy) i wyświetlony został komunikat, że wolumin jest wolny od błędów.

Odnośnik do komentarza

Sprawca usterki nr 1 znany. W Dzienniku zdarzeń jest błąd:

 

Zdarzenie 7022 Service Control Manager

 

Usługa Usługa HP CUE DeviceDiscovery zawiesiła się podczas uruchamiania.

 

To typowy błąd niedopracowanego Hewlett-Packard (wiele takich przypadków już diagnozowałam), usługa się zawiesza i wstrzymuje start Windows na horrendalnie długi czas. By ten efekt ustał, należy wyłączyć usługę: Start > w polu szukania wpisz services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator > dwuklik w podaną usługę i Typ startowy przestaw na Wyłączona > zresetuj system.

Niestety, z tego co wiem, nie ma na to innego rozwiązania, choć zainteresuj się czy przypadkiem nie ma dostępnych nowszych sterowników HP niż przez Ciebie posiadane.

 

 

Czyli rozumiem, że w pierwszej kolejności muszę zaktualizować windowsa?

 

I teraz przechodzisz do aktualizacji Windows. Na czas pobierania i instalacji aktualizacji całkowicie wyłącz w trybie trwałym wszystkie osłony rezydentne Avast.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem SP 2, ale jakoś za bardzo to nie pomogło... Co do tych svchostów, to znalazłem te, które najbardziej spowalniają komputer

svchost - windows defender

svchost - plug and play

svchost - wudfsvc - windows driver foundation - user mode driver framework

 

Windows defender'a wyłączyłem, bo słyszałem, że i tak to nic nie daje...

Odnośnik do komentarza

Nie wypowiadasz się nic na temat usługi HP CUE DeviceDiscovery.

 

 

Zainstalowałem SP 2, ale jakoś za bardzo to nie pomogło...

 

Powody dla aktualizacji były rozmaite, m.in.: Vista w wersji SP1 nie jest już wspierana (KLIK), krytyczne luki.

 

 

Co do tych svchostów, to znalazłem te, które najbardziej spowalniają komputer (...) Windows defender'a wyłączyłem, bo słyszałem, że i tak to nic nie daje...

 

Rozumiem, że Windows Defender wyłączyłeś w dwóch miejscach a nie jednym (w msconfig karty Usługi oraz Uruchamianie). Nie jest tu wyraźnie napisane jakie są aktualne zachowania systemu.

 

Kolejne uwagi:

- Masz nienajnowszą wersję Avast i to jeszcze zrobioną nakładkowo na wersję 5 (takie przebicia wersji na wersję są gorsze niż montaż "from scratch"). Proponuję deinstalację (popraw w Trybie awaryjnym przez Avast Uninstall Utility) i na czysto instalacja najnowszej wersji 6.

- Można pokusić się o aktualizację sterowników sprzętowych (piję do ATI objawionego jako rok 2008 oraz tych efektów z czarnym tłem z migającym kursorem).

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
23.11.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...