Skocz do zawartości

Nie można wejść w Panel sterowania


SOLDERING

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pytam co moze byc tego przyczyna jak chce wejsc w panel lub z traya zmenic godzine to pokazuje mi taki komunikat " System Windows nie może uzyskać dostępu do okreslonego urządzenia lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawneń, abyuzyskać dostęp do elementu."

 

Nie jest wazne czy panel ster czy zegar czy w panelu system mam tak od jakiegos miesiaca ale dopiero teraz moge zapytac.

 

Zalaczam logi:

 

Log OTL

Log OTL Extras

Log GMER

 

Jak trzeba to zrobie jeszcze z MBM ale jak skanowalem to nic nie znajdowal czysto.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przemieszczam do działu Windows XP, bo nie widzę podstaw do wyszukiwania infekcji.

 

 

jak chce wejsc w panel lub z traya zmenic godzine to pokazuje mi taki komunikat " System Windows nie może uzyskać dostępu do okreslonego urządzenia lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawneń, abyuzyskać dostęp do elementu."

 

1. Ewentualni podejrzani typowani z raportów na duszę:

- Przetestuj czy Kaspersky Internet Security 2010 nie okazał się zbyt przedsiębiorczy, test "soft" (mniej wiarygodny) to permanentne wyłączenie całej osłony rezydentnej + restart, test "hard" (ucięcie wszelkich aktywności dla wiarygodnych wyników) to deinstalacja

- Zastanowił mnie też BricoPack, ewidentnie mamy do czynienia z modyfikowanymi plikami systemowymi, a to może mieć skutki uboczne.

 

2. Sprawdź czy problem występuje w Trybie awaryjnym, co przynajmniej nadałoby kierunek na ładowanie serwisów wtórnych.

 

3. Przeglądnij Dziennik zdarzeń, czy nie ma tam nagranych błędów relatywnych do problemu, przedstaw tu co znajdziesz.

 

 

PS. Mikro śmieci sobie uprzątnij.

 

 

 

1. W OTL w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej co poniżej i klik w Wykonaj skrypt.

 

:OTL
O2 - BHO: (no name) - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: []  File not found
O4 - HKLM..\Run: [KernelFaultCheck]  File not found
[2011-04-13 10:44:54 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Właściciel\Dane aplikacji\AskToolbar
[2011-09-13 19:01:00 | 000,000,244 | ---- | M] () -- C:\WINDOWS\Tasks\Scheduled Update for Ask Toolbar.job
[2009-10-03 16:44:40 | 000,000,894 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\Właściciel\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\ywwsqrof.default\searchplugins\conduit.xml
[2009-10-03 16:44:40 | 000,000,523 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\Właściciel\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\ywwsqrof.default\searchplugins\daemon-search.xml
[2009-10-03 16:44:40 | 000,009,941 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\Właściciel\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\ywwsqrof.default\searchplugins\mywebsearch.xml
[2009-08-19 10:37:46 | 000,001,196 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\Właściciel\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\ywwsqrof.default\searchplugins\winamp-search.xml

 

2. Popraw przez AD-Remover uruchomiony w trybie Clean.

 

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

A spoko pierwsza rzecz jaka robie to skrypty od was.

Z tym kasperskim mialas racje po wylaczeniu calkowitym ochrony otwiera mi sie zegar " pytanie jak ustawic kacpra "

 

I jeszcze jedna sprawa moj MBM z pelnej werscji stal sie trialem gdzie mu sie zkonczyl temin.

A mozilla i IE caly czas che jakies certyfikaty ???

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty. Wygasła jego żywotność ustalona zasadami. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...