Skocz do zawartości

Zacinanie się systemu


Edo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Próbuję naprawić komputer mojej siostry. Wyskakiwał błąd jakiegoś pliku Windows i sugestia naprawy poprzez instalator systemu przez naciśnięcie R, niestety to nie pomogło. Spróbowałem formatu, który przebiegał sprawnie aż do momentu restartu. Po nim system zaczynał się zawieszać, komputer chciał ponownie instalować system , instalator się dość szybko zacinał. Czy możecie mi z tym pomóc?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Rootkit? A skąd takie podejrzenie?

 

 

Wyskakiwał błąd jakiegoś pliku Windows i sugestia naprawy poprzez instalator systemu przez naciśnięcie R, niestety to nie pomogło.

 

Jakiego pliku?

 

 

Spróbowałem formatu, który przebiegał sprawnie aż do momentu restartu. Po nim system zaczynał się zawieszać, komputer chciał ponownie instalować system , instalator się dość szybko zacinał.

 

Skoro instalacja Windows nie może się wykonać poprawnie, to może tu być problem natury sprzętowej. Wstępnie:

 

1. Zastartuj z płyty OTLPE i wygeneruj log. Ponadto, z poziomu płyty otwórz w Notatniku plik C:\boot.ini i przedstaw tu zawartość.

 

2. Wykonaj diagnostykę dysku za pomocą MHDD.

 

 

 

PS. Czy wykonałeś (ważne) końcowe kroki w swoim poprzednim temacie KLIK?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Udało mi się zainstalować poprawnie system. Zrobiłem skan Gmerem który nic nie znalazł. Oto logi z OTL:

 

 

PS Tak na swoim komputerze wykonałem działania końcowe, teraz chcę naprawić w pełni komputer siostry.

 

Po zainstalowaniu systemu pojawia się objaw, który był wcześniej, czyli zacina się całkowicie komputer. Czyżby to wina jakiegoś sprzętu, który się przegrzewa? Czym dłużej komputer odpocznie tym dłużej działa bez zacięcia.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Po zainstalowaniu systemu pojawia się objaw, który był wcześniej, czyli zacina się całkowicie komputer. Czyżby to wina jakiegoś sprzętu, który się przegrzewa? Czym dłużej komputer odpocznie tym dłużej działa bez zacięcia.

 

W logach nie ma nic podejrzanego i wątpliwe, by tu chodziło o infekcję. Skoro był format, Windows miał trudności już na etapie instalacyjnym, a po instalacji są zacinki, nasuwa się, że jest to problem sprzętowy. W związku z tym zmieniam tytuł tematu eliminując "rootkita", temat przenoszę, a Ty dostarcz dane wymagane przez dział Hardware: KLIK.

 

Od siebie dodam tylko dwie uwagi odnotowane z raportów.

 

1. Sfatygowane sterowniki sprzętowe:

 

DRV - [2006-10-18 11:38:38 | 000,009,728 | ---- | M] (Leadtek Research Inc.) [Kernel | Auto | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\cxavxbar.sys -- (CXAVXBAR)

DRV - [2006-10-18 11:37:56 | 000,050,816 | ---- | M] (Leadtek Research Inc.) [Kernel | Auto | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\cx88tune.sys -- (CXTUNE)

DRV - [2006-10-18 11:37:26 | 000,162,944 | ---- | M] (Leadtek Research Inc.) [Kernel | Auto | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\cx88vid.sys -- (CX23880)

DRV - [2005-01-06 16:55:38 | 000,009,446 | ---- | M] (Leadtek Research Inc.) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Program Files\WinFast\WFDTV\WFIOCTL.sys -- (WFIOCTL)

DRV - [2004-05-15 16:41:40 | 000,745,984 | ---- | M] (ATI Technologies Inc.) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\ati2mtag.sys -- (ati2mtag)

DRV - [2003-03-19 09:51:00 | 000,018,688 | R--- | M] (NVIDIA Corporation) [Kernel | Boot | Running] -- C:\WINDOWS\system32\DRIVERS\nv_agp.sys -- (nv_agp)

DRV - [2002-11-27 14:52:00 | 000,080,896 | R--- | M] (NVIDIA Corporation) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\NVENET.sys -- (NVENET)

2. Komputer jest bardzo biedny w RAM fizyczny (silne stronicowanie spodziewane):

 

255,48 Mb Total Physical Memory | 104,11 Mb Available Physical Memory | 40,75% Memory free

618,36 Mb Paging File | 497,25 Mb Available in Paging File | 80,41% Paging File free

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Skoro im dłużej odpoczywa tym dłużej działa obstawiam chłodzenie. Przeczyść obudowę w środku w szczególności grafika no i radiator na procesorze, zmień pasty termoprzewodzące. Tak jak wspomniała Picasso przydało by sie ramu bo coraz to nowe programy go wymagają.

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...