Skocz do zawartości

BSOD + restart


3MOON

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

System Win XP Home.

Mam pętelkę przy uruchomieniu. Niestety nie mogę zobaczyć kodu błędu bo nie pamiętam jak to zatrzymać;/ Sprawdziłem powierzchnię dysku MHDD i pamięci MEMTESTem. Niby wszystko ok. Próbowałem naprawić system przez reinstalację ®. Tam też niestety pętla po skopiowaniu plików i restarcie. Sprawdzałem dysk CHKDSK. Przy 25% sprawdzanie staje i trzeba dłuższą chwilę poczekać. Jest mowa, że był co najmniej jeden problem. I tak za każdym razem. Podobno wysypało się wszystko po komunikacie Zone Alarmu o jakimś trojanie. To akurat historia do innego działu. Na razie jednak potrzebuję dostać się do systemu bo są na nim ważne faktury...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Skopiowałeś już fakturki?

 

Natomiast co do BSOD, to nie widać tu nic wyraźnego. Jest wprawdzie tu modyfikowany plik boot.ini, ale była i reinstalacja Windows, która go zapewne nadpisywała (co tłumaczy odnowienie pliku). Pokaż mi jednak na wszelki wypadek zawartość tego pliku, otwierając go z poziomu OTLPE w Notatniku.

 

[2011/09/13 16:39:52 | 000,000,222 | RHS- | M] () -- C:\boot.ini

 

Nie sprecyzowałeś też: czy samoreset występuje także przy F8 i wyborze jednego z Trybów awaryjnych?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Fakturki jeszcze nie skopiowane ale będą:)

Czy BSOD występuje przy trybach awaryjnych sprawdzałem na samym początku tylko rzeczywiście zapomniałem o tym napisać. Klepnąłem też ostatnią dobrą konfigurację i też BSOD. Pytanie więc skąd ten bobol CHKDSK, który jest naprawiany ale nie jest naprawiany i gdzie go szukać? Te BSODy nie zaznaczyły się w katalogu minidump. Ostatni w sumie jest z 6/12/2011.

Boot.txt

Odnośnik do komentarza

Wypróbuj podmianę całego rejestru kopią wyciągniętą z Przywracania systemu (o ile było czynne). Cytuję:

 

1. Zastartuj na ten komputer z płyty OTLPE. Z Pulpitu uruchom My Computer. Wejdź na dysk z Windows do katalogu, gdzie Przywracanie systemu trzyma swoje pliki, czyli C:\System Volume Information.

 

2. W katalogu tym są różne punkty Przywracania, a są zbudowane wg schematu:

 

C:\System Volume Information\_restore{numerki}\RPX\Snapshot

 

Masz wybrać ten punkt Przywracania, który nie jest najnowszy i jest datowany na okres sprzed wystąpienia problemu. W środku są pliki (na pomarańczowo rejestr systemu, na niebiesko rejestr użytkownika):

 

_REGISTRY_USER_.DEFAULT

_REGISTRY_MACHINE_SECURITY

_REGISTRY_MACHINE_SOFTWARE

_REGISTRY_MACHINE_SYSTEM

_REGISTRY_MACHINE_SAM

_REGISTRY_USER_NTUSER_S-1-5-21-bardzo-długi-numerek

 

Skopiuj je do tymczasowo utworzonego folderu np. C:\TMP. Zmień im nazwy korespondująco na: DEFAULT, SECURITY, SOFTWARE, SYSTEM, SAM, NTUSER.DAT

 

3. Plikami pomarańczowymi masz podstawić pliki w C:\WINDOWS\system32\config, zaś niebieskim w C:\Documents and settings\Twoje konto. Wykonaj kopię zapasową plików zastępowanych!

 

4. Resetujesz komputer

 

Z tym, że ... była tu próba Reperacji nakładkowej i cofnięcie po tym rejestru do stanu sprzed może mieć jakieś fajerwerki.

 

 

Pytanie więc skąd ten bobol CHKDSK, który jest naprawiany ale nie jest naprawiany i gdzie go szukać?

 

Nic nie jest napisane w oknie chkdsk do czego to się odnosi (indexy / bitmapa / ...)?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Próbowałem to zrobić dwóch punktów i nic. Dalej szybki niebieski ekran z restartem. CHKDSK nic nie mówi. Tak dla jaj zapuściłem MCCAFIEgo z Hiresn's Boota i znalazł 7 infekcji - screen w załączniki.

Nie wiem czy nie ma tu za dużo bałaganu żeby ciągnąć to dalej. Dane mam odzyskane a komputerek muszę mieć dzisiaj wieczorem więc jeśli nie mamy jakiegoś cudownego leku to klepniemy ten temacik do lamusa.

post-2-0-31869600-1316142260_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Próbowałem to zrobić dwóch punktów i nic.

Mógłbyś jeszcze wypróbować czy Windows pojedzie, jeśli mu wstawisz rejestr fabryczny z C:\Windows\Repair (a nie te nowsze z System Volume Information).

 

 

Tak dla jaj zapuściłem MCCAFIEgo z Hiresn's Boota i znalazł 7 infekcji - screen w załączniki.

 

To nie są infekcje w rozumieniu "infekcji" i nie ma to żadnego znaczenia dla problemu. To tylko adware FunWebProducts. Prędzej zastanawiać mogą te na spodzie, czyli "uszkodzenia plików".

 

 

Nie wiem czy nie ma tu za dużo bałaganu żeby ciągnąć to dalej. Dane mam odzyskane a komputerek muszę mieć dzisiaj wieczorem więc jeśli nie mamy jakiegoś cudownego leku to klepniemy ten temacik do lamusa.

 

No cóż, była próba nakładki Windows ... nieudana. Ostatecznie mogłabym Cię poprosić o kopię rejestru do analizy, ale to nie jest hop siup i ja nie wyrobię się dziś z tym, bo to bardzo czasochłonne. Skoro ważne dane ocalone, to bym się tu nie patyczkowała.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...